Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna ziua mamici dragi!

Monikus uite , abia astept sa te vad vesela, sa mergem sa ne plimbam cu puiutii in parc. Ai avut o perioada asa grea ca ar trebui sa urmeze numai lucruri bune de acum. Asa sa fie!

Nela peste 200 de grame pregatim un paharel de vin bun? (cum a sunat) Adevaru' e ca eu ma tot gandesc la un vinulet bun de ceva vreme, am doua sticle bune si tot astept un moment pentru a gusta din fiecare. Unul e vechi de vreo 31 de ani, iar altul e bun tare, de import.

Luto abia astept pozele.

Mada sper sa ne dai vesti bune despre sora ta. Te pup.

Ioanna ai primit alocatia pe card?

Alex abia acum o saptamana am fost pentru prima data cu Alex la cumparaturi. Ieri am fost din nou si a fost cumintel, l-am pus in carucior, era curios sa vada tot si apoi a adormit pana acasa. Daca i se face foame pe drum ii dau sa pape la masina asa cum e imbracat, eu trebuie sa am mereu bluze cu nasturi sau fermoar. Am vazut poze cu printesa ta, e o dulce.

Fragutza poate trebuie sa se acomodeze cu noua prietena, Sophie. Ce mai face Natalia?

Monique multa sanatate Teodorei!

Elle ce scumpa e Anna cu palarioara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

am intrat doar sa va zic ca va pup dragelor. acuma ma duc sa hranesc puiul si apoi revin.

lullaby pe card am primit, da!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Vroiam sa va intreb daca mai folositi scoica de masina sau ati trecut deja la scaun de masina si de care: 0-18 sau 9-18?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81



lullaby pe card am primit, da!




Multumesc pentru raspuns. Tu ai ales sa vina doar alocatia pe card sau si indemnizatia?

Pofta buna lui Carol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:


IULIKA ce flacau ai tu acolo,ma bucur ca totul e in regula
MARY felicitari pt poze,abia astept sa le vad
FRAGUTZA multumesc de raspunsul cu bhcg
RALUK si tie iti multumesc.Nu stiu de la ce a fost febra,banuiesc ca dintisori,oricum nu a mai avut
DANUTA1979 felicitari pt vestile bune de la dr
KINGA felicitari si voua pt vestile de la dr
ALEX pai tu ai o cumintenie de fetita daca doarme atat
SANTORINI
MIMIKA si baietei tai,multumesc si tie de rasp referitor la bhcg
ELLENUTA si tu brutus cu pitici?stai linistita ca ANNA e bine
Revin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Vroiam sa va intreb daca mai folositi scoica de masina sau ati trecut deja la scaun de masina si de care: 0-18 sau 9-18?

mami fericita de Alex


noi mai folosim inca scoicile demasina, cica ar fi pt pana la 13 kg...deci mai avem. tre' sa ne cumparam scaune in schimb si-s scumpe in draci.

mai dar oare se baga guvernantii nostri si la alcatia pe care o luam noi acum, aia de 2 mili?

a fost sotz si a dus generatorul la reparat, e gata acum tre' sa se duca sa il ia. si iar a venit cu o sacosa d-aia mare de dulce la nevast, iar am lupte grele astazi. mai ales ca stau cu sufletul la gura pana vine monica...o sa rontai toata ziua.

am oprit tot ce merge pe curent n casa, tv, laptop (acum sunt pe baterie), umidificatoare si am dat drumul la beibicuc ca sa legumez copiii...sper sa nu bubuie sigurantele.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Off
VIK ,LULLABY
Vestile nu sunt bune,nu a fost inca la dr dar aseara a avut dureri groaznice,nu mai stiu ce sa zic de viata asta.Sunr nervoasa si pe viata si pe sora-mea.E inconstienta sau nu stiu,ca sta acolo ca o fraiera si daca pateste ceva nu stie nimeni de ea,fi-r-ar al naibi sa fie.Ca putea sa vina acasa de miercuri si statea aici ca tot aia facea.Zicea ca o doare ca si cum s-ar rupe ceva in ea sau in genul durerilor alea groaznice de la menstruatie daca stiti vreuna cum sunt.Na spun eti voi cum pot sta eu linistita si sa nu-mi inchipui mii si mii de scenarii groaznice

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Techila da, asa e, sunt scumpe si la voi e si x 2.

Cred ca mai asteptam un pic cu scaunul de masina, as vrea unul cat de cat ok, desi imi spunea cineva ca toate au certificate si sunt safe.

Sper sa nu sara nicio siguranta si fie de baiat de treaba generatorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

elle poa sa vina vara ca fata are sapca

monique imi place poza in care se uita Teodora la propria opera...cumva mirata

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Ce inseamna parinti cu venituri mari???

Mergi la inceput