Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Eu recuperez din 80
UKA e o scumpa Carinuta
ANDRA am vazut si mandretea ta,cocheta si grasunica
NELA ma bucur ca sunteti bine si Ana mai are un pic si e in grafice
ANAMARIA multa sanatate pt socrul tau
Am citit si ca MAMI SI PISA nu mai intra pe la noi?Poate o sa aflu si de ce.
ANDRE ma bucur ca ati ajuns cu bine,sa aveti parte numai de clipe minunate
Gata capitolul

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Buna dimineata,
techila si eu astept de parca a plecat Moni la examen, sa vedem ce nota va lua. Doamne -ajuta.
Dupa ce va faceti pasapoarte poate incercati si un Luton ca fac 10 minute pana la aeroport ca sa va astept cu o floare pt tine, un morcov pt baietii mici si o bere pt tati
Ca fapt divers, discutam intr-o seara cu Iulika si vorbeam de vizite...si am verificat niste bilete de avion de lamine pana la ea...erau 18-18 lire sau euro....adica mai ieftin decat daca merg eu cu trenulpana la Londra, incredibil....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


stii care e treaba? ca tantaloaica din mine nu stia unde e luton...adica na...bate-ma, omoara-ma nu stiam, si m-ai facut sa inchid forumul (ca calculatorul meu nu suporta mai multe ferestre deschise) si sa caut...si am vazut ca e aproape de londra...asa ca taci ca poate la vara te vizitez si pe tine ca aveam in cap concediu barcelona-londra. asa mi-a promis sotz...ca daca anu' trecut am stat fara concediu si am frecat duda pe camp...anu' asta ma plimba de doo ori. asa ca...poate poate te fac un vals cu copchilu' atarnand

oricum ca sa viu la londra nu trebe pasaport....

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Va las niste mancare de post daca nu aveti idei

http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/TalenteCulinare?authkey=Gv1sRgCISnrY6R3pFy#5439302758387685010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Va mai las niste poze recente, cum se joaca fetitele si primele experiente ale Teodorei cu pensule si vopsea:
http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/2010?authkey=Gv1sRgCOCcz_zej7WYTw#5439890635599371874


Am plecat afara in parc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONIQUE ai doua fete frumoase foc si cred ca Teodora o sa fie f talentata
MONICA te asteptam cu vesti bune.Astazi am 2 motive sa stau ca pe ace,tu si sora-mea,sper sa-mi dati amandoua vesti bune
LUTO te si sentimentul e reciproc
Fug la 81 ca am dat copilul afara

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:


Monica un gand bun pentru voi. Imi pare atat de rau ca ai intalnit astfel de doctori. Nu inteleg cum le este atat de usor sa spuna astfel de vorbe, nu isi dau seama cat este de dureros pentru mama sau pentru cel in cauza sa auda asa ceva. Sincer iti spun, de fiecare data l-am admirat pe Dragos in poze, mi se pare frumos tare si foarte bine dezvoltat. Sper doar sa alungi toate aceste ganduri, desi stiu ca este greu pana cand vei merge la control. Pur si simplu cred ca nu le pasa, spun tot felul de posibile diagnostice si apoi daca nu se demonstreaza spun "a, bine ca nu e asta!" Poftim???! Oare se gandeste ce este in sufletul omului? Imi pare rau ca treci prin aceasta incercare si sunt alaturi de tine si iti doresc sa fie totul bine. Foarte bine e sa te descarci in astfel de situatii. Am vrut sa iti scriu acest mesaj pentru ca am avut si noi in familie o astfel de presupunere din partea unei astfel de doctorite (care nici macar nu a incercat sa fie binevoitoare) si a fost ... nici nu am cuvinte. Chiar ieri a primit rezultatul si ne-am linistit. Te rog sa te linistesti si sa ne povesteti ori de cate ori simti nevoia. Suntem aici cu un gand bun mereu. Te pup si asteptam vesti bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Moni am citit si eu si am ramas siderata.
Te rog mult gandeste pozitiv Dragos e fff bine are ochii asa ca ii mosteneste de la tine.Tu ai SD???Te rog din suflet sa gandesti in fiecare minut ca Dragos nu are nimic pt ca asa e.Eu sunt 1000% convinsa de asta.
Va pupam cu mult drag si daca ai nevoie de mine imi poti trimite PM(mie mi se pare ca Andrei al meu seamana mult cu Dragos al tau in dezv capul mai mare greutate mai mare etc si pot sa iti mai spun la ce sa te astepti de la un bb mai lenes dar sanatos)

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, as vrea sa transmit si eu un gand bun si o imbratisare pentru Monica , Dumnezeu sa fie cu voi si va tinem pumnii. Am ferma convingere ca nu exista niciun sindrom. Pentru restul dovleceilor va trimitem o cafea de aia buuuuuuuuuuna cu spuma delicioasa, cate o raza de soare si un strop de mare. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Lali, mi-au dat lacrimile cand am citit povestea ta... Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va iubiti mult, iar puiul cu ochi albastri sa va uneasca pe viata...poate cine stie, ii mai faceti o surioara, un fratior, ceva

Monica, eu as vrea sa te pot incuraja, e bine ca te descarci aici, noi te intelegem si te sustinem. Daca va mai amintiti, mie imi iesise la dublu test un rezultat nasol, am refuzat amnio si eram terorizata de SD. Nu il ascultam pe sotul meu care imi spunea ca sunt nebuna, innebuneam cand vedeam un copil cu problema asta si nu m-am putut bucura de sarcina; cred ca de teama ca bebele meu ar putea avea ceva nici nu am simtit durerile nasterii, nu imi doream decat sa fie sanatoasa, oricat as suferi eu...cand am tinut fetita sanatoasa in brate i-am multumit lui Dumnezeu si asa cum am zis ca prefer sa sufar eu orice durere, cam asta s-a intamplat la cusut. Intradevar, doar rezultatele analizelor te vor linisti, eu ma incurajam ca trebuie sa fiu sanatoasa si puternica pentru fiica mea si incercam din rasputeri sa fiu increzatoare si sa gandesc pozitiv
Eu va doresc sa fiti sanatosi amandoi si sa treceti peste momentul asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna fetelor...

Vad ca se indura vremea de noi si da soarele...asa ca ma grabesc sa iesim la plimbare. profit cat mai pot ca nu am de mers nicaieri pentru ca de saptamina viitoare se schimba situatia.

Despre ce masuri vor sa ia guvernantii ...no comment. Asa stiu eu sa incurajeze natalitatea.

LALI ...vai prin ce ai putut trece. M-a impresionat tare povestea ta.

MONICA si eu abia astept sa ajungi inapoi de la dr...eu am convingerea ca Dragoselu' e perfect sanatos.

Roxxy...tu intrebai de suma...prietena mea care are doi copilasi are o tanti care sta zi de zi mai putin weekendurile de la 9 la 6 si ii plateste 900 RON/luna. Dar nu face nimic in casa...doar sta cu bebeii.

Alex...eu cind mai ies cu mamarutza o duc cu landoul...la cumparaturi nu o prea iau si atunci ramine acasa fie cu sotul meu fie cu mama. Si eu tot asa fac...plec imediat dupa ca papa si am grija sa ma incadrez in 3 ore. Daca stiu ca lipsesc mai mult ii las lapte pe care mai noi i-l dau in canuta din aia antiscurgere. E asa incantata de ea!

Dana ...franceza zici? Super...Spor!

Uite o fata organizata...Mada...imi place cum dai tu raspunsuri la toata lumea. Cind mai ai urmatoarea proba la Bac?


revin mai tirziu!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput