Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Alex,dar de ce nu o chemi pe mama ta la tine atunci cand vrei sa pleci...sa nu mai fi nevoita sa duci tu la ea tot arsenalul necesar fetitei
Noi asa facem, ce-i drept si avem pe cine chema...mama/tata/nasa/soacra/cumnata (familion mare)

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau


Cand eu va spun ca sunt dusa cu pluta rau de tot. Ai mare dreptate, acum mai trebuie numai sa o conving sa se urce la volan, dar fac eu cumva!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Liliac pupici in avans pe piciorusele Raducului

Fragutza sa stii ca si Ana dadea cu Sophie in toate partile..o apuca d'un picior si o flutura victorioasa..cred ca era incantata ca o putea tine in mana..acum sunt prietene bune..se pupa toata ziua (adica Ana roade cu mare placere boticul Sophiei)

merg si eu la treburi..pe mai tarziu dragelor!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Si noi mergem la shopping cu Alex, m-a prins alaptatu si in Mall si in Carrefour. Carrefour are loc de schimbat bbei si de asta ne placce acolo, ca putem alapta.

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

[/URL]" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata,

voi vreti sa ma faceti sa bocesc de la primele ore ale diminetii??

lali Doamne, prin cate ai trecut si cate ai suportat .. imi pare tare rau de mami tau, ca nu a avut puterea sa treaca peste si sa vada langa cine a trait atatia ani .. te imbratisez cu drag!

alex saru-mana. eu cand nu era socrela disponibila, o luam pe eva cu mine, in carut. ma descurcam mai greu dar nu aveam incotro.

fragutza ce mi-ai distrat cu girafa asta ..

andra distractie placuta la munte!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Dana, si eu cred ca se vor imprieteni! O sa-i ascund toate jucarelele si na, ce-o sa faca



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Si cateva POZICI PROASPETE...poate va era dor!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Alex, uite eu cum fac: dau copilului sa manance si imediat dupa ne imbracam si plecam la cumparaturi. Luam cu noi o portie de lapte incalzit intr-un ambalaj termorezistent pentru orice eventualitate. Noi mergem pe jos, in marsupiu frontal si cu un rucsac pe spate. In magazin, daca vreau sa stau mai mult de 20 de min, il scot din marsupiu, il dezbrac si il las mai subtire imbracat. Hainele le pun temporar in rucsac pana la plecare cand il imbrac din nou.El tot timpul sta in marsupiu. Daca i se face foame mergem intr-un loc mai linistit si stam la masa, daca nu, ii dau suzeta. Eu de obicei ma duc in Auchan, dar nu pentru alimente ci mai degraba pentru haine. Este mai complicat, dar se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Multumesc tuturor de sfaturi...cine are biberoanele la purtator e ceva mai linistit, dar varianta cu lapte deja preparat mi se pare ok...la noi iese din discutie marsupiu ca nu sta nici batuta, doar in landou, ca nici scoica nu o indrageste...sunt sigura ca ma voi descurca cand se va incalzi vremea si nu va mai fi atat de infofolita...na, ca iar am ajuns la vreme!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Si cateva POZICI PROASPETE...poate va era dor!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



cat de dulce eeeee! pt fetita...

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

[/URL]" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,
of, ca abia astept sa vina monica de la doctor...numai la ea ma gandesc

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput