Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

buna dimineata,
of, ca abia astept sa vina monica de la doctor...numai la ea ma gandesc

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

gand la gand....voi sunteti bine?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

alex, si noi cand nu avem cu cine sa lasam bebeii acasa (adica mereu) ma adaptez la programul lor si plec imediat dupa ce mananca si fac in asa fel incat sa ajungem inapoi inainte de urmtoarea masa. daca stiu ca e drum mai lung iau la mine intr-un bibe apa calda si o pun in geanta in saculet d-ala termoizolant, tine foarte bine si il prepar pe loc. daca e calatoria foarte lunga iau apa in termos.

ma am si varianta cu lasatul la nasi (care stau aproape de noi)...asta implica intr-adevar tramalelala mare, dar imi si convine ca mai schimba si ei decorul.

fragutza, nici puilor mei nu le place sofica...nici unuia. si daca o au numai pe ea disponibila ...aleg sa isi suga degetul. incerc sa le explica ca e buna sofica de molfait dar nu prea am succes.

imi recomnda cineva (iertare ca nu mai stiu cine) sa le cumpar jucarii la fel. am facut si treaba asta, dar intotdeaua aia de la frate e mai buna...chiar daca-s identice...prefera sa se joace cu doua la fel decat sa dea si fratelui una...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza fetele
LALI multumim de cafea si drum bun,sa va simtiti bine la surioara
TULIBU la multi ani pentru mama ta sa fie sanatoasa
ALEX si eu de obicei il las cu mama dar l-am mai luat si cu mine,in magazine nu mi-a mancat dar in masina da.
FRAGUTZA tare haioasa ai fost cu shopie,las ca i sa se joace Natalix cu ea
MONIKUS te si imi pare rau ca inca Rares are probleme,nu stiu ce te pot sfatui sa faci caci nu stiu nici pentru mine.Incearca sa te odihnesti cat de mult poti ca sa nu cedezi iar
LILIAC bafta la dr si sper sa nu il doara pe Radulescu vaccinul
Aseara nu am mai apucat sa scriu dar eu am o dilema mare.Aveti idee de ce baiatul meu refuza biberonul cand il dau,urla de nu stiu ce sa-i fac si cand se linistete il ia?!?Are niste reprize de plans de-mi vine sa chem salvarea.Aseara m-am uitat si la putulica sa vad daca are ceva...nu are nimic.La gingii ma tot uit dar nu vad nimic ori nu stiu eu sa ma uit.Cred ca dupa-masa fug cuel pana la doctora sa fiu eu sigura ca nu are nimic.

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Citat:
citat din mesajul lui techila

buna dimineata,
of, ca abia astept sa vina monica de la doctor...numai la ea ma gandesc

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

gand la gand....voi sunteti bine?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



saru mana de intrebare...suntem ok...sotz e liber si a plecat cu generaturul la reparat...sa vedem daca o gasi pe cineva priceput. urmeaza iar o zi plina....trebuia sa mergem sa ne facem pasapoarte azi, dar nu cred ca mai e timp.

in rest...ne luptam cu mucii, ne luptam cu un inceput de tuse (le dau stodal)...sper sa treaca repede ca saptaman viitoare am avea vaciin de 6 luni.

ma gandeam si la lali, cum a mai incercat-o si pe ea viata...of ca nici nu stii cand te loveste

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna!

Fetelor, vroiam sa va pun si eu intrebare. Ma bate gandul sa fac un efort financiar si sa iau pe cineva sa ma ajute 4 ore pe zi: sa ma mai ajute cu copiii sau sa mai faca putina curatenie. Am nevoie de la 10 la 14.00. Cam ce suma ar trebui sa ofer sau, mai bine spus, cat credeti ca mi-ar lua o femeie pt 4 ore pe zi de luni pana vineri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Ati vazut ce vor sa faca asta?
Suntg tampiti...vor sa nu mai dea alocatie la copiii ai caror parinti au venituri mari...

Adica ia un drept al copilului doar pt ca parintii platesc mai mult impozit la stat...idiotii

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

[/URL]" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Alex e foarte scumpa Alessia cum sta ea in leagan fara nici o grija
Acum mi-a adormit si mie Vic in leagan, pana cand spalam vasele in bucatarie, nu-l mai duc in pat sa nu-l trezesc.

Techila sper sa rezolvati treaba cu generatorul cat mai repede ca stiu ca e nasol in pe camp. Sigur sotz gaseste mester.

Fragutza, Diana, cum mai sunteti? S-au mai tras bubitele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Ati vazut ce vor sa faca asta?
Suntg tampiti...vor sa nu mai dea alocatie la copiii ai caror parinti au venituri mari...

Adica ia un drept al copilului doar pt ca parintii platesc mai mult impozit la stat...idiotii

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

[/URL]" target="_blank">Poze cu noi



Subsciu, sunt chiar dusi cu pluta
Pe serios acum, nu au cum sa faca asta ca iese scandal mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata,
techila si eu astept de parca a plecat Moni la examen, sa vedem ce nota va lua. Doamne -ajuta.
Dupa ce va faceti pasapoarte poate incercati si un Luton ca fac 10 minute pana la aeroport ca sa va astept cu o floare pt tine, un morcov pt baietii mici si o bere pt tati
Ca fapt divers, discutam intr-o seara cu Iulika si vorbeam de vizite...si am verificat niste bilete de avion de lamine pana la ea...erau 18-18 lire sau euro....adica mai ieftin decat daca merg eu cu trenulpana la Londra, incredibil....

lali sa stii ca te apreciez pt sinceritatea si naturaletea ta asa cum o iubesc si pe Mada care ne considera atat de apropiate ei. Eu ma simt oricum mai cu mot ca am nascut si in aceeasi noapte. Imi amintesc si acum ca imi scria Adinus mesaje si-mi spunea ce si cum:"a nascut Mada, a luat-o nascarea la nunta" ....ce amintiri minunate

alex esti foarte simpatica cum astepti tu vremea buna....cred ca vei sparge parcurile cand vine vara....nu ne mai deschizi niciun capitol nimic, dormi prin parcuri
Am vazut fetitacare e tare cumintica cum sta ea acolo frumos la pozat.

liliachio bafta la vaccin si sa nu planga voinicul mamei

nela am tot uitat sa-ti spun ca ai fost foarte amuzanta in seara aia cu gazul....acum deja ma bagi la idei....fa un efort, da-te peste cap si intra zilnic si zi miau, hau....ca sa stim ca inca esti bine
Am vazut si cum se distreaza fetele....si iar am crapat de ciuda ca pe mine nu ma pozeaza si nu ma filmeaza nimeni cu fiul

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NU va ambalati ca n-am plecat inca. Astept sa vina sotz, sa vedem cand ajunge... el a zis in jur de doispe dar cum il cunosc eu pe el, doispe inseamna 3-4... EU sper sa nu.

ORicum, va multumesc din suflet pentru toate incurajarile, nu stiu zau ce m-as face fara voi...

Scuze, dar nu prea am stare sa scriu azi. EU tot sper sa ma trimita aia inapoi acasa ca le consum fondurile degeaba. Scenariu asta il am in cap...

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput