Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Monica scumpa..nu pot sa-mi inchipui ce este in sufletelul tau..daca incerc, imi dau lacrimile instant..te rog frumos sa ne tii la curent, intra aici si descarca-te..nu ne deranjezi si nici nu vom indrazni sa te compatimim..eventual te vom tine de mana si vom incerca sa nu te lasam sa te asezi jos


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Lali ce poveste trista ..imi pare rau pentru mama ta..offf, cumplit! te imbratisez si sper ca in familia ta micuta sa fie mereu armonie si prietenie

Alex cum adica ce facem cu bebeii cand mergem la cumparaturi? scuza-ma dar nu prea am inteles intrebarea

sa aveti o dimineata buna!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Liliac bafta la vaccin!

Elle este super palaria si Anna este o finutza!
Si bancurile sexiste imi plac din ce in ce mai mult

Lali un mare- mare pentru tine, m-a impresionat f mult povestea ta, parca ar fi din alta dimensiune, eu nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva. Cu atat mai mult te imbratisez si ma rog sa-ti fie bine de cum incolo, acum ai familia ta, comoara ta cea mai pretioasa!

Monikus multumesc frumos pentru raspunsul tau, este intr-adevar dureros cand bebe refuza lapticul dulce de la mama lui. Si eu am fost afectata dar am trecut peste asta si acum ii dau doar cat ii face placere, restul completam cu formula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Lali ce poveste trista ..imi pare rau pentru mama ta..offf, cumplit! te imbratisez si sper ca in familia ta micuta sa fie mereu armonie si prietenie

Alex cum adica ce facem cu bebeii cand mergem la cumparaturi? scuza-ma dar nu prea am inteles intrebarea

sa aveti o dimineata buna!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


Incep inati asa ca tare ai fost dulce, apoi asa ca mi-am dat seama cum suna ce am scris...hai ca explic si eu ca omu' si apoi poate primesc si ceva idei.

Eu acum stau la mama si cand vreau sa ma duc la cumparaturi mandra ramane cu mama, insa vreau sa ma duc acasica cat de curand, si ma intrebam ce fac eu cu mandra cand vreau la cumparaturi...
1) o iau cu mine - nu prea merge, ca daca ne prinde ora de masa ea nu papa decat acasa in liniste, trebuie sa o tot dezfofolesc daca e prea cald, incepe sa planga, etc
2) o imbrac si o duc la mama - da, dar trebuie si biberoane, lapte, hainutze de schimb in caz ca vomita...etc
3) la ambele variante de la mai sus e incomoda treaba cu imbracatul si trambalatul
Pe de alta parte ma gandesc ca mai creste si ea si vine primavara si nu mai trebuie infofolita si imi va fi mai usor sa plec cu ea.

De aia intrebam cum va descurcati voi, poate ma luminati si pe mine.

mai mare rasul de intrebare, stiu.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza, ladies!

Lali, Mada, va imbratisz cu drag!

Alex, eu iau copilul peste tot cu mine. Nici nu am cu cine sa-l las si nici nu pot pleca mult de langa ea ca sunt cu biberoanele la purtator. Si am iesit de cand era ff micuta, avea 2 saptamani. Alaptam in magazin, in masina, in parcare, pe unde i se facea foame.
Mi-e mai greu sa probez haine cu fata in sling, dar apreciez ochiometric dc imi vine ceva sau nu

Am luat-o pe Sophie...Natalia cred c-o uraste..o tot loveste, o agita..dar nu ma las,o s-o fac sa inteleafa ca e preferata tuturor copiilor si trebuie sa-i placa si ei

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Neatza fetele,

wow ce tarziu in noapte sunteti pe forum....eu cum adoarme Alex , maxim ora 11 pic la datorie. Adorm in scaun daca nu ma bag in pat...

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

[/URL]" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza


Am luat-o pe Sophie...Natalia cred c-o uraste..o tot loveste, o agita..dar nu ma las,o s-o fac sa inteleafa ca e preferata tuturor copiilor si trebuie sa-i placa si ei

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


vai ce tare ai fost

'neatza buna dragelor

Tulibu,la multi ani mamei tale

Monica,exact cum au zis si fetele,nimeni nu crede ca ceri compatimiretot ce putem noi face in momentul de fata e sa incercam sa te imbarbatam,sa te ajutam cu un sfat si sa-ti fim alaturi,sa ai convingerea ca persoana din spatele ecranului chiar se gandeste la tine si se roaga sa treaca perioada asta "neagra" cat mai repede



Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Alex,dar de ce nu o chemi pe mama ta la tine atunci cand vrei sa pleci...sa nu mai fi nevoita sa duci tu la ea tot arsenalul necesar fetitei
Noi asa facem, ce-i drept si avem pe cine chema...mama/tata/nasa/soacra/cumnata (familion mare)

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Am inteles Alex..ca si Fragutza, noi mergem cu Anuca peste tot (offtopic: trebuie sa mergem la niste cursuri de franceza, adica vom fi doar noi si profa..le vom programa in asa fel incat sa aiba loc in perioada cand Ana doarme..va merge cu noi micuta si va sta frumos in landou..sper)!

noi mergem la cumparaturi imediat dupa masa Anei..asa stim ca in urmatoarele 2-3 ore nu va mai avea nevoie de papica..banuiesc ca Alessia, fiind pe formula, tine mai mult "la foame"..adica nu mananca asa des, m-ai inteles tu; bine, la voi si timpul petrecut in trafic este mai mare..si poate din acest motiv, va fi mai greu..va veti descurca sunt convinsa!!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

neatzza!!


Noi papam aici. Ne pregatim de plecarica.

Mkunigunda, sigur ca o luam cu noi. Pai papa numai san oricum,so..

Alex, mie a inceput sa-mi fie tot mai usor cu miscatul. Cand o duc la mum, e f oki. Cand o iau cu mine tin cont de orele de masa. Daca i se face fomica, papa oriunde. Dar in general doarme. Eu nu am scos-o prin magazine decat mai tarziu...pe la 4 luni, un pic inainte. Mai devreme mi s-a parut prea mica. In rest, in parc de la 3 saptamani, cand a iesit prima data afara.

Mergi la inceput