Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Si ca sa va spun si de ce nu dorm la ora asta:pai eu as dormi dar fii-mio nu,s-a trezit la 2 dupa nu stiu cate scartieli si a tinut-o intr-un plans,nu a vrut sa manance,a urlat si pana la urma l-am lasat in gol,s-a potolit si apoi a mancat putin.S-a jucat si acum plange fugggggggggggg

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !!!
cafelele pe care le-am promis azi-noapte... Plec peste putin timp,si ma intorc duminica...Va pe toate,o sa imi fie dor de voi

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

La multe lunitze fericite ANA si SIMON

Va las proaspata si fug la recuperari, revin.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Neata si de la noi!

Multumim Lali si Alex de cafele.
Drum bun Lali, sa va distrati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

OFFFF, Doamne ca mi se rupe sufletul:
Monica te rog sa scrii aici de fiecare data cand simti nevoia, sunt absolut convinsa ca nu te compatimeste nimeni si te inteleg perfect ca nu ai unde sa te descarci...si la mine e la fel, al meu ma face nebuna iar mama exagerata, de aia ajung sa scriu aici. Eu te imbratisez tare si te pup, din pacate e tot ce pot face.

Lali am citit povestea si imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat, din pacate nu imi vine in minte decat un gust amar despre barbati...imi pare tare rau.



-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Elle Anna este superba!

Sa nu radeti de mine, dar voi fetelor care va descurcati singure ce faceti cu bebeii cand mergeti la cumparaturi?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Am vazut filmulete si pozici haioase cu Erikutul cel mic, este super scump, cum se joaca tati cu el, sa-i mananci nu alta Nici mie nu mi se pare grasan, este f bine proportionat, asa ca Aida draga spune-i soacrei bancul de aseara de la Dana

Luto, Gogo e baiat mare daca sta deja pe scaun la baita! E un dulce, sper sa fie gata pozele alea cat mai repede, abia astept sa-l vad!

Nela draga Ana banana e totala cum rade ea in filmutez. Un dulce ptr ea!

Andraiulia felicitari pentru grasunica! Si distractie placuta la munte, mergeti cu pitica?

Ralu asa sa faci de acum incolo, trebuie sa fim frumoase pentru baietii nostrii . Si eu imi rezerv o data pe luna o sedinta de infrumusetare.

Raluk este greu sa alaptezi daca sta asa mult la masa, si eu ma mai chinui asa cu cat laptic mai este, dar cand deja mesele devin o lupta ii dau biberon. Sotul mi-a si zis odata ca il traumatizez cu tzatza

Dana si noua ne place cucu-bau, dar in oglinda

Techila de acum o sa fii pe post de impaciuitoare intre ei. Sau cumperi cate doua jucarii din fiecare, sa nu se mai certe

Ralucapaun unde o mai fii?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata scumpelor multa

la multe multe lunitze sarbatoritilor zilei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimi,

La multi ani Simon de Mama si pisa. La multi ani si tie, mamei lui pt ca nu am apuct sa iti spun.

Alex, .
Raluk, multumesc frumos pt mesajul tau. O sa intreb medicul de asa ceva. Oricum, trebuie sa ma duc sau marti sa vad rezultatele la analize. Mie momentan mi-a trecut alergia de la tratamentul cu cortizon si regimul fara sare. Acum sa vedem daca mai apar dupa ce nu mai iau pastile. Bebe tot nu ma lasa sa dorm din pacate asa ca sunt fortata sa mai chem mama sau soacra cate o noapte. Oricum simt ca cedez incet incet pt ca desi fizic inca par ca mai rezist nu mai rezist psihic cu atata oboseala.
Diamar multumesc pt intrebare. Copilul tot plange foarte mult. Putzulica tot e rosie dar parca in alta parte acum. Nu stiu daca de la asta plange pt ca daca am umblat eu pe la urgenta in ultima perioada nu am mai apucat sa mai umblu si cu puiul prin alti doctori. In principiu, doctorii la care am fost au zis ca ei nu gasesc altceva la copil in afara de roseata aia. De plans bineinteles ca mi-au zis sa-l las sa planga ca oboseste el.... Mie mi se face rau cand aud asa ceva. Asa ca, nu am rezolvat nimic. Asteptam sa crestem si la 6 luni sa ne ducem la operatie pt fimoza aia.
Techila, de cate ori reusesc sa citesc un post de-al tau ma amuz tare. Ce sa mai zic, bravo tie fato ca poti sa razbesti cu doua putze mici si sa nu cedezi ca altii mai fraieri asa ca mine.
Dana, eu sunt tot la pamant cu odihna. Nu stiu cand imi voi reveni cu somnul. Puiul meu tot nu vrea sa doarma noaptea decat leganat sau doarme extrem de agitat de eu nu pot sa adorm langa el. Sper sa ne revenim cumva. O sa incerc si eu ziua cucu-bau.
Liliac tin pumnii sa nu doara intepatura.
Lati mete drum bun catre tara. M-a bufnit plansul citind prin ce ai trecut. Ai fost tare curajoasa. Sper ca de acum inainte sa ai o viata plina de soare si fericire.
Elle tare frumoasa palaria dar mai ales posesoarea.
Mada mi-am adus aminte ca iti termini liceul, felicitari pt decizia luata. Multa sanatate surorii tale. Am vazut ca Irinel nu prea a vrut sa doarma. La noi asa se intampla cam in fiecare noapte.
Monica, nu iti face zile negre. Asteapta rezultatul analizelor. Eu zic ca nu are nimic copilul. Sper sa am dreptate. Curaj. Eu una sunt alaturi de tine.
Kinga, si celelalte fete care se chinuie cu alaptatul. Eu am intrebat ieri un psiholog daca e normal sa ma afecteze atat de mult faptul ca nu mai alaptez. M-a intrebat daca manca linistit la san. I-am spus ca se agita mereu, aproape la fiecare masa si mi-a zis ca e mai bine ca s-a intamplat asa cu laptele meu. Mi-a zis ca alaptatul trebuie sa fie o placere pt amandoi. Daca unul e agitat, va fi celalalt si ca o stare din asta nu duce la nimic bun. Mi-a zis ca trebuia sa ii bag biberonul mai demult atunci cand era tare agitat. Acum e drept ca unii bebei refuza biberonul si e mai complicat. Eu zic mersi ca a acceptat biberonul si laptele praf foarte repede. Tu spuneai ca treci prin aceeasi situatie ca mine cu lapticul. Eu aveam mult lapte, copilul se satura dar am fost fortata sa renunt la alaptat si sa opresc lactatia din cauza cortizonului mult pe care sunt fortata sa il inghit din cauza unei alergii.
Anamaria parca tu ma intrebai daca a acceptat bebe biberonul. Nu face nici o figura la el din fericire.
Alex eu nu merg la cumparaturi decat o data pe sapt cand ramane mama mea cu bebe acasa. Altfel inca nu pot. Poate cand o mai creste bebe sa-l iau si pe el in carucior pt ca in portbebe nu sta neam. Urla de iti ia auzul.

Vai ce mult a trecut de cand nu am mai putut sa citesc nimic din urma. Va pup si va urez o zi buna si weekend placut.

Acum am vazut ca a trecut si iarna si tre sa schimb semnatura.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
POZE BOTEZ
povestea nasterii puiului de om Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:


Buna dimineata!
Multumesc liliac, Raluk pentru urari, o sa ii transmit mamei, o sa se bucure.

Monica, nimeni intreg la cap, nu s-ar supara si nici nu ar putea sa te acuze, ca iti doresti sa fii compatimita. Oricine ar fi in locul tau ar reactiona la fel. Oricat de optimista ai fi, un comentariu de genul asta, mai ales daca vine din partea unui medic pediatru, ar fi ca o bata data in cap. Eu sper sa te ajute ca viorbesti cu noi, incearca sa vorbesti si cu sotul tau, nu cred ca lui ii e mult mai usor, si acum trebuie sa va puteti sprijini unul pe altul.

Lali, povestea ta este tragica, bunica mea a trecut prin ceva asemanator, dar in 1956, diferenta este ca a gasit-o tata exact cand vroia sa bea otrava. tata avea 3 ani, asa ca numai prin faptul ca l-a vazut in momentul ala, a facut-o sa renunte. oricum i-a fost greu nu era usor sa fii divortata in anii aia. Stiu de la ea ca in momentele respesctive i se parea ca nu mai exista viata dupa plecarea sotului, ca nu mai avea pentru ce sa traiasca. Tot ea imi spunea, si mi-a bagat in cap chestia asta de mica, sa nu accept sa ma las vrajita in asa hal incat sa imi graviteze viata in jurul unui barbat ca niciunul nu merita. Parerea mea e ca oamnenii la o anumita varsta incep sa o ia razna, iar barbatii o fac fara exceptie. O mai fac si femeile dar rar.
Eu iti doresc sa poti sa treci peste ultimele luni ale vietii mamei tale, sa poti sa le uiti, si sa iti amintesti cat de buna era, si de iubitoare, si iti mai doresc sa poti sa iubesti asa cum a putut iubi ea. Trebuie sa fii o persoana cu niste calitati aparte sa iubesti 20 si de ani ca in adolescenta.


Mergi la inceput