Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Razvan! Sa cresti mare, sanatos si voios! Sa ii bucuri pe mami si pe tati!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna seara fetele!

ana (noname) a nascut azi 2 fetite la 23 de saptamani si are nevoie de toate rugaciunile noastre pentru ca sansele sunt foarte mici, sarcina este prin fiv cu multe sacrificii!
aici

Va multumesc

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Multumim mult de tot JOKLK



Ce-ti mai face printesa?

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

La multi ani!!!Razvanel, sa cresti mare si sanatos si sa ai o viata plina numai de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Multumim mult de tot Mihaela.



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

LA MULTI ANI Razvanel sa cresti mare sanatos ,noarocos altauri de mami si tati.

nimic nu este greu ,trebuie doar sa vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carmen, ca fetele sa fie bine. 23 de saptamani e putin si oricum ar decide Dumnezeu pentru parinti va fi greu.

Sorina, multumesc de intrebare, strengarita mea e bine. E pe zi ce trece mai vorbareata. Si cu mersul in ultimele 2 saptamani am evoluat foarte mult. E un copil foarte curios si receptiv.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Buna ziua dragi mamici. Intru si eu sa va adresez o scurta intrebare legata de experienta voastra din timpul sarcinii si eventual nastere. Sora mea e insarcinata cu gemenasi si ar avea termenul de nastere pe 1 iulie. Este in 30 de saptamani si azi dimineata a inceput sa aibe contractii urate si a ajuns la spital. I-au facut injectia de maturare a plamanilor pentru bebelusi si o perfuzie cu ceva sa-i inceteze contractiile, insa acestea nu dau semne nici macar sa se rareasca, de disparut nici vorba. Bebelusii au 1,8kg, si 2 kg. As avea nevoie de sfaturi sau sa ne impartasiti din experienta voastra, sa pot sa o incurajez cumva.


pishko mihai 28.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pishko, sora ta trebuie sa fie increzatoare. Daca vor avea greutatea care spui o sa fie destul de maricei. Trebuie doar injectiile de maturare a plamanilor si increderea ca va fi bine. In rest o vom ajuta pe parcurs cu sfaturi.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

joklk multumim pentru incurajari. Se pare ca pana la urma tratamentul si-a facut efectul si s-au oprit contractiile spre seara. Sper sa fie singurul episod de genul asta si sa mearga bine in continuare. Multumim pentru sprijin

pishko mihai 28.10.2009

Mergi la inceput