Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Valy, am vazut pozele cu Luca, ce ochi are...dementialiDin poze arata deloc slab!
Acum cred ca poti vedea albumul.
Foxy_lady, fiecare copil are ritmul lui, stiu ca e greu pt ca si eu sunt in aceeasi situatie.
Nu e urmarit de ceva program de infant development?
Noi suntem urmariti si aici si in Hamilton unde l-am nascut. Azi am fost la control aici si dupa masa mergem in Hamilton.
Nici Dennis nu povesteste prea mult, trebuie sa lucram la capitolul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy multumesc de complimente! Ma bucur ca sunteti bine.

Eu nu am mai scris caci de luni am inceput munca (cate 4-5 ore pe zi). Karla, spre surprinderea mea a fost foarte cuminte fara mine. In rest cestem frumos si progresele se vad mereu.

Vad ca va faceti ganduri cu vorbitul. Atata timp cat copilul e sub observatie, nu cred ca trebuie sa va faceti ganduri. Fiecare are ritmul lui si prematurii cu atat mai mult. Ei trebuie sa recupereze mult si nu o pot face in acelasi ritm pe toate domeniile. La noi de exemplu vorbitul nu e o problema caci vorbim mult si foarte bine pentru cele aproape 20 de luni ale noastre, in schimb la mers, mergem dar nu asa sigur si bine cum ar trebui la varsta asta. Deci rabdare fetelor.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipriana85 spune:

Cum pot sa adaug si pe puiul meu pe lista voastra 2009, 30 septembrie Darius Petru, 2250 gr, 41 cm, arpag 10

PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Bine ai venit Cipriana! Sa-ti creasca mare si sanatos puiul
De adaugat in lista pana acum Ayla se ocupa, speram sa intre si sa vada mesajul.
Paula cum sunteti? Sper ca totul e ok cu voi si baby mai e in burtica inca, poate mai intri sa ne spui cum sunteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipriana85 spune:

Mersi Mikaela2009, imi pare bine ca m-ati primit si pe mine printre voi.

PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Zi-ne cum e puiul tau Cipriana? Din ce motiv ai nascut mai devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy_lady spune:

Cipriana a raspuns la intrebarea ta Michaela la topicul "din ce cauza ati nascut prematur" pe ultima pagina parca.

Ati citit despre retragerea de pe piata a catorva medicamente pt pititci (Tylenos si Motrin)?

http://www.khabrein.info/news/Tylenol_and_Motrin_Recall_2010Childrens_Medicine_Recall_201040_products_recall_is_bad_news_1272984450/

http://www.merinews.com/article/tylenol-recall-2010-motrin-recall-tylenol-motrin-zyrtec-benadryl-for-children-recalled-recall-list/15805889.shtml

Intrebare pt mamicile din Canada: ce ne facem acum cand puii nostri o sa aibe febra? Nu prea mai avem alternative "over the counter" (medicamente eliberate fara reteta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Foxy_lady eu cred ca numai anumite vor fi retrase, zic asta pt ca am citit intr-unul din linkuri si specifica NDC number, asa ca, parerea mea e sa nu ne facem griji.
Anul acesta s-a facut recall la highchair Graco cu anumite serii, de fapt cu literele F,G....
Vom vedea...daca aflu ceva te tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipriana85 spune:

Pastilele despre care vorbiti voi sunt antibiotice?
Ca eu,cu puiul meu numai probleme am din cauza pastilelo, deoarece la antibiograma imi iese ca la el, isi fac efectul doar pastile care nu mai sunt pe piata .
De s-ar inventa doar cateva feluri de pastile pt bebei, da bune, dar nu atatea feluri si de nici un folos.

PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Bine ai venit Cipriana si sa iti creasca mare puiul! Scuza-ma ca te intreb, dar ce are puiul tau de trebuie sa ii dai asa de multe antibiotice? Poate exista tratamente alternative. Nu e bine atata antibiotic la un copil asa mic.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput