Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Paula, petele maro inseamna sange mai vechi care acum e eliminat.
Si eu am avut o buna perioada aceste spotinguri, mi-era groaza sa merg la baie, de teama sa nu vad iarasi petele.
Daca as putea da timpul inapoi, as schimba anumite lucruri, dar singurul lucru care se poate, e sa ma bucur de minunatia mea si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca e sanatos si-l am langa mine.
Paula, fii optimista si nu te gandi la ce e rau, gandeste pozitiv
Nu am mai pus demult poze asa ca va las cu noi
http://picasaweb.google.com/mihaelamold/14Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Paula, cum a fost la control? Sper ca ai vesti cat de cat bune. Bineinteles, cum a spus si Mihaela trebuie sa gandesti pozitiv. Bebe simte tot ce simti si tu. Avand in vedere situatia ar trebui sa te gandesti unde nasti, si in primul rand in acest aspect trebuie sa gasesti varianta cea mai buna pentru fetita ta. Poate ca fiind in Satu-Mare nu ar strica sa iei in calcul si Ungaria. Ideea e sa existe o sectie de neonatologie dotata care sa ii poata oferi conditiile necesare unui prematur.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela, am vazut pozele cu Dennis. O scumpete de fecior ai!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Multumesc mult Jo, nici tu nu esti mai prejos cu minunatia ta
Fetelor la masa de seara ce le dati bebeilor? In ultimul timp vomita cerealele si am incercat toate, sa-i dau paste sau mamaliguta? Stiu ca ati scris mai demult meniul dar nu mai stiu la ce capitol
Valy, cum e Luca, ati fost la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela, Dennis e trecut de un an, asa ca poti linistita sa incep sa ii dai de toate. Karla de la un an nu a mai vrut cereale. Eu ii fac de cina, branzica de vaci, spanac, ou fiert, pireu de cartofi cu diverse combinatii, mamaliguta, pateu.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Deja mananca de toate cu exceptia varza, prajeli, carne de porc.
Dar am sa-i scot cerealele de seara, de fapt le-am scos, pt ca asa cum am zis vomita de la ele.
Oare unde sunt celelalte fete?
Pupici multi
M-am uitat inca o data la pozele cu Karla, ce frumoasa e, ce trasaturi frumoase are!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Heiii fetelor, nimeni pe aici de o vreme, ma gandesc ca stati numai pe afara.Jo, cum sunteti? Daca am inteles bine ai inceput munca. Pe Karla ai lasat-o cum mama ta sau o duci la bona?
Crislo, voi cum sunteti?
Sper ca toata lumea sa fie bine si poate mai intrati sa mai scrieti cateva randuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Buna ziua am mai revenit si noi pe aici vad ca asternut linistea in casuta,a venit caldura acuma,esentele au crescut si stam numai afara....
Noi suntem mai bine nu mai stiu de am zis de streptococ dar va mai zic o data ca ne-a iesit negativ a 2-a si a 3-a oara deci de ne luam dupa primul rezultat ne intepam degeaba,dar ne-a luptat o saptamana cu o raceala,nas,tuse si multe mucozitati in gat de tuse si nas am scapat inca ne luptam cu gatul incarcat,ne aspiram dar degeama(plus ca aspiratul e un adevarat chin si pentru mine si pentru el) am pus cateva poze aici

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela nu pot vedea pozele cu Denis imi zice ca-i album privat Jo am admirat iara pozele cu Karla o scumpete ce mai iti vine sa o papi

Ce greutate,inaltime mai au copii vostri?eu ma-am gasit azi cu o prietena a carei fata e cu 2 saptamani mai mare ca Luca si era mai inalta cu un cap ca el,nu mai zic de greutate
Gata va ls fug sa gatesc ceva ca acuma se trezeste si vrea afara si nu mai pot face nimica
pentru toate mamicile si toate domnisoarele,cavalerii....

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy_lady spune:

Baietelul meu, acum la 23 de luni are cam 12,5 kg si 86 cm. I-au iesit toti dintii si un rand de masele, e extraordinar de vioi si neastamparat, dar - offful meu de ceva vreme - nu vrea sa-si dea drumul la vorbit. Ne intelegem perfect - face ce i se spune, chiar actiuni mai complexe, e extraordinar de vesel, dar nu vrea sa vorbeasca.

Mergi la inceput