Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Buna multam de incurajare fetelor si eu sper sa fim bine
Mikaela in legattura cu dintii eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi cunosc copii care la 1 an jumate abia le-a spart primul dinte fiecare copil are ritmul lui de vrei va dam de la noi ca-i avem pe toti

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela si eu zic ca lipsa dintisorilor nu e un motiv de ingrijorare. Si eu imi faceam ganduri cand Karla avea deja un an si nici un dinte, dar atat pediatrul cat si toate cunostiintele, neamurile medici m-au linistit explicandu-mi inca o data ca fiecare copil are ritmul lui.

Waw Valy, aveti chiar toti dintisorii?



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Buna fetelor,

am intrat putin sa vad ce ati mai scris :)

vad ca nu prea este aglomeratie ....

Noi suntem bine, cu putina febra din cauza dintisorilor nr. 9 si 10 :) care ne ies! Mofturos nu mai zic. Alex se catara pe orice apuca si merge f repede in 4 labe. Abia astept sa mearga de o manuta.

In greutate nimic...de 2 luni stam la 7 kg. Pe 23 apr a implinit un an de varsta corectata !!

V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Da Jo singurile care ne lipsesc sunt ultimile 4 maselute care apar pe la 2 ai(s-au pe acolo cred) si gata am terminat...

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Incerc sa nu ma stres din cauza dintisorilor, sper sa iasa odata ca simptome sunt cu gramada.
Din cauza asta nici nu prea mananca bucatele, de fapt ii dau biscuiti sau cereale care se topesc in gurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Buna mamicilor. Sunt o viitoare mamica, am 28 saptamani de sarcina si tare mi-e frica ca va trebui sa imi nasc micuta minune, o fetita mai repede. Am trombofilie, am o tumoare pe placenta, am placenta previa si contraxttt si de la 26 saptamani sangerez (acum doar maroniu). Dna dr care ma supravegheaza spera sa pot tine sarcina pana la 30 saptamani macar. As vrea sa stiu care din voi a nascut la 28-30 saptamani, cat a cantarit, unde ati nascut si cum a evoluat bebelusul?
Va multumesc anticipat.



Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, ThromboAss 100, Utrogestan, Prima sarcina Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Bine ai venit Paula si sa duci sarcina cat mai mult! Eu am nascut la 29 de saptamani. Karla a avut 1050 g si 37 cm. S-a nascut la Bistrita dar a ajuns cu Smurdul la sectia de neonatologie din Tg.Mures unde am stat 10 saptamani.
Important e sa ti se faca injectii pt maturarea plamanilor bebelusei daca chiar exista riscul sa nasti asa repede.
Despre cum e cu un copil prematur cred ca orice ti-am scrie nu te va pregati pentru ceea ce te asteapta.
Multa putere si sanatate!
Suntem aici daca mai vrei informatii.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

buna
am intrat sa vad ce mai fac esentele dar si mamicile
razvanel felicitatari pt dintisor .
noi n-am mai crescut asa mult dar totusi suntem baetel mare avem 6 luni 6400 si 62 de cm .
gingurim si ridem mai toata ziua .
dormim de la ora 20 pina la 7 dimineata si bem suculet si putin morcov .


la nastere a avut 1400 kg si 43 de cm .
un pupic dulce pentru toti

nimic nu este greu ,trebuie doar sa vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Buna Paula, si eu am nascut la 30 de saptamani, un baietel de 1060g si ~35cm, iar acum are 14 luni 7.8kg , e sanatos,si fara probleme.
Asa cum a zis si Jo, e foarte important sa primesti injectiile pt maturarea plamanilor lui bebe. Incearca sa nu depui efort si sa stai cat poti la pat.Sa-ti ajute Dumnezeu sa duci sarcina cat mai aproape de termen. Te mai asteptam pe la noi sa ne spui cum sunteti
Adenuti, sunteti mariiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Multumesc mult pt sprijin. Eu de mai mult de 2 saptamani sunt doar la pat, dar sunt cam ingrijorata, ca tot mai sangerez (maroniu). Maine ma duc la control, sper sa aiba fetita cat mai multe grame.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, Prima sarcina Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
28+

Mergi la inceput