Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani Carla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Avem si noi un dintisor ( incisiv central sus)
De cand il asteptam... are gingia umflata mai mult jos si ii mai dadeam cu gel ca sa nu-l doara si cand colo...unde dai si unde crapa

Cam liniste pe aici, se vede ca a venit primavara.
Am sa revin cu poze.
Sanatate multa la puiuti.


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Am pus poze noi.

http://picasaweb.google.com/sorilea73/Razvan11Luni#

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

SoriLea, felicitari pt dintisor! In curand va iesi al doilea la cum arata gingia. Am vazut pozici cu Razvanel grasunel, il pupam tare ca e asa simpatic

_
Arborele care daruieste

Sunt o mica printesa & video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Saru-mana Monica. Asa se pare ca v-a iesi, a inceput sa fie mai agitat, acum nu stiu daca sa pun pe seama dintisorilor, sau ca a devenit un alintat...

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Felicitari Razvanel pentru dintisor si pentru baietel frumos din poze!

Despre noi....de sambata avem tricicleta si suntem indragostite de ea. Inca nu ajungem bine la pedale dar intr-o luna cred ca vom pedala. Noua sta sa ne iasa primul canin asa ca uneori suntem maraite si muscam. In rest am devenit mancacioase si avem acum in meniu niste noutati: snitel (care ne incanta), supa de gulii, capsuni. Vorbim de toate si nu ne tace gura toata ziua. Din mai mama se intoarce pt 5 ore pe zi la munca, asa poate devenim mai putin mamoase si poate ne intarcam si noi.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ma mai primiti...noi va citim dar timp de scris chir ca nu mai am mai ales ca saptamana asta mai mult am umblat pe la dr,principalul motiv nu mai mananca mai nimica am zis ca-i un moft ca il tine cateva zile dar de unde avem deja 2 luni aproape decand nu mai mananca cum mancaplus ca am luat si vitamine si nici o schimbare asa ca am ajuns la control si dr ce sa ne dea analize la sange,urina si din gat,toate le-am facut la spitalul de pediatrie,la sange ne-a iesit mare nr de limfocite 65,1% val normale 20-40 si nr de trombocite putin marit 353 val normale 150-300,am intrebat dr de ce si ce pot face....a dat din umeri deci nici o lamurire,partea mai proasta este ca ne-a iesit streptocop beta hemolitic grupa A,ok asta este cauza din care nu mananca zic eu pe o parte multumita,dar era un "?" undeva si hai sa repetam de data asta la un cabinet particular ca tot nu ne daduse si antibiograma si surpriza a iesit negativ iar acuma asteptam si al 3-lea rezultat de la alt cabinet sa vedem in ce parte va inclina balanta,asa ca numai dr am vazut saptamana asta maine luam rezultatul si pana atunci stau cu un nod in gat.
Ce vreeam sa va intreb de puteti voi sa ma lamuriti dc sunt asa mari "limfocitele",asta in caz de stiti....

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Carla tine-o tot asa si maine-poimaine vei pleca singurica in picioare
Razvanel felicitari pt dintisor la cati mai multi si fara dureri de s-ar putea sa iasa toti am admirat si poze cu un baiatel dulcic si dolofanel...
Jo sa va bucurati de tricicleta,felicitari pt treaba cu mancatul(care e secretul vostru nu mi-l vindeti si mie?),a si de canin sa iasa cat mai repede si fara problema.
Acuma despre noi,am inceput sa vb asa putin,putin si numai cand vrea,inca avem 2 reprize de somn ziua,noapte nu ne trezim deloc dormim de la 21 si....pana la 9 dimineata cu o pauza de biberon la 6.30,alergam cat e ziua de lunga,ne-am luat si noi tricicleta luni dar nu avem nici o sansa sa ajungem la pedale asa ca inca inpinge mami bine ca are maner,inca mai papam titica doar ziua cand il culc asa din comoditatea mea nu ca ar cere el ca nu cere asa ca cand vreau sa il intarc voi putea usor(sper) numai sa ma decid ca imi e cam greu,ca pasiune avem tot scrisul nimica alceva nu ne atrage,nu masini,nu jucarii el nu stie ce-s alea i le cumpar se joaca cateva ore si gata cutia le mananca...
Gata sa trezit tre sa fug la el,va pe toate aveti grija de voi si de "esente" sper sa mai pot intra.

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy nu stiu multe despre limfocite dar daca nu ma inseala memoria numarul lor crescut arata existenta unei infectii in organism. Imi pare rau sa aud ca umblati de la un medic la altul. Sa speram ca depistati repede ce e si insanatosire grabnica.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Heii, am ajuns si noi pe la calculator in cele din urma, spun cu intarziere" LA MULTI ANI!!!Carla, sa-ti dea Dumnezeu sanatate, sa ai parte de o viata usoara si sa-ti inbucuri parintii in fiecare zi.
Felicitari Razvanel pt dintisor!!
Valy, imi pare tare rau ca umblati pe la medici, sper ca totul sa fie bine. Si eu zic la fel la Jo, ca nr crescut de limfocite arata o infectie dar asta numai medicul o poate zice sigur.
Jo, asteptam poze cu Karla pe tricicleta.
Acum despre noi, povestim pe limba bebelusilor, totul e ga-ga, mama zice cand are nevoie de mine(ii este foame, somn sau il doare ceva).Nu merge singur in picioare, tinut de o mana e k, ii place la daycare. Am trecut pe lapte homo(asta am mai zis, cred), dar am observat ca se trezeste des noapte, si cred ca are colici de la el .A luat in greutate , de cand am inceput cu Pediasure.
Si nu avem nici un dintisor, oare ar trebui sa ma ingrijorez ca deja are 14 luni?
Va si va doresc un weekend cat mai frumos, plin de soare si iubire

Mergi la inceput