**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Poftiti !

La multi ani, Mirela! Sa fii sanatoasa, draga noastra, iubita si fericita!

Fetelor, Vladut face diaree de la medicamente, ce pot sa fac?
Tot face febra, nu suntem bine

Citesc si revin

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Dana, pai e bine ca sta si 3 secunde nesprijini, exerseaza cu el asta, ca apoi o sa fie mai usor cu mersul.
Carina, tare rau imi pare ca nu a cedat dermatita, probabil o sa va puna la regim si apoi o sa introduceti alimentele cu potential de alergie treptat. Ufff, sa ne spui ce ati facut la dermatolog. Pup intepatura de la vaccin sa fie bine fata.
Mirela,ai gasit listuta? Cum petreci azi? Te asteptam cu poze.
Eu in casa il incalt cu sosetute cu talpita care nu aluneca, uite asa arata http://family.webshots.com/photo/2105653540106226777uaUKgj
Cris, nu cred ca fac pestele acum ca nu prea am cand sa ajung la cumparaturi, cred ca-l incerc saptamana viitoare.
Mada, dar ce te-ai rasfatat aseara, sa-ti fie de bine e bine ca fata se simte bine cu ai tai, mai poti sa respiri si tu asa
Lavi, multumim Ma bucur ca sunteti bine, chiar ma ingrijorasem cand am vazut ca nu mai scrii, ca de fiecare data cand absentezi sunteti bolnaviori. Dar acum e bine ca v-au trecut toate bag si o sa iasa dintisorul mai repede
Iry nasucul inghetat de pui mic, sper sa achizitionezi repede laptopul ca mult mai usor de folosit si baga si la mine o portie de varza

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

multaaaaaaa,perfuzabila pentru tineemaaste gata denmult,numai ca nu avusesi curent pana acma,trabuce pentru tutungistele inraitesi vogue pentru cuscra

La Multi Ani Miruta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa ai parte numai de bucurii,sanatate si sa fi iubita de toata lume

Acum despre noi..sunt cam prafde la 2 la 4:30 fi-mea a aut concert extraordinar si in premiera luna astala 4 dimineata,impotriva principiului de a nu-i mai da lapte in timpul noptii,am cadt nervos amandoi si la lumina lumanarii hraneam tero in bucatarie si facea haz de necaz

mada ce e ala sindrom dismetabolic????
anna cum e dormit vladut???
lavinia ma bucur ca te simti mai binepai sa stii ca ne-am gasit binedai sariti de fix suntemcare cutremure???banuiesc ca cele provocate de mine,nu?lavi nu vrei sa-ti trimit eu de la mine niste cotaoitori acvariciosi????(ramo ce puii mei faci ca mi s-a terminat si hartia igienica si nu mai am unde scrie..)
iry si eu am mai scazut temperatura in casa si tot pe la 20-21 ne invartim,un nasuc rece nu e neaparat din cauza temperaturii din camerapai daca cuscra baga tare cu dieta mea..o singura data in vita mea am tinut o cura de slabire si de atuncea ioc sansa rambo sa ma mai ingras si mananc ca o spartacum a iesit???pai sigur a iesit asa
anna multam de cafelutachiar am nevoie..off pui micpoti sa suni dr. sa vezi ce zice...ca azi cum este sambata,nu cred ca e cabinetul deschisfaine incaltarileeu folosesc sosetute antiderapante

moamaaaaaaaa,fetelor...ce frumos e afarasper sa termine si tati azi mai repede verificarile pe teren si sa ne scoata la plimbare

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sarumana cris
n-am chef de nic....
picky crede-ma ca macar pan la 1 an jumate e cea mai buna varianta, asta cu mama....colegii sotului care au bebei si i-au dat la cresa, pt ca stii ca aici conc de maternitate e 4 luni....95% au fost internati macar o fata in spital din cauza bolilor luate de
m-am linistit atunci cu trasul de cuc a lui Darius....de mici stau cu sula-n mana
ok dano deci am sa fiu preg pt extemporal
va pe toate, mai intru eu, cu mai mult chef sper
La multi ani! Mirelaaaaaaaaaaa
Andreea nu mai fi suparata si mai da un semn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

uitasem meniul de azi
4:10 formula(90ml ca ce draq era noapte)
7:40 formula de dimineata(180ml...foamea in glanda frate)
10:10 painica cu paine
13:30 piure cartofel cum papa mami cu carnita de pui+formula(100ml ii ajunge)
17:00 orez cu lapte Zuzu(pentru copil Zuzu)
20:00 formula (160ml-180ml...si sper somn pana dimineata)

acum ma gandesc ce pana mea sa fac de mancare......

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, imi pare rau de noaptea cu plansete Mi-a sarit in ochi in meniul tau ca la 10 i-ai dat painica cu paine, si fu bun? multi ...ca nu am apucat sa citesc tot ce ai scris, dar revin mai tarziu

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

[ab]anna[/b] stii ca nu am observat????ce varza sunt av vrut sa scriu ca "painica cu unt" si a iesti ce-a iesit..cred ca tot ce am postat azi e plin de greseli ,dar intelegeti voi ,nu?????

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

NEATZA la ora 13.30.....de la noua dimineatza...smotru...si abia acum am terminat..mai am un geam....apoi la cumparaturi si mai listez niste situatii.....sa zicem ca azi sunt ocupata dar trag o fuga s-o vad pe fiica-mea.....mi-e dor de ea..tare de tot......
Cris_82 sindromul dismetabolic e o afectiune a intregului organism..mai precis din cauza unor factori,cum ar fi obezitatea,colesterolul trigliceridele si glicemia mari,etc..organismul nu numai ca nu slabeste dar se imbolnavesc toate.....exactce am eu..la mine factoii au fost hormonali..80%,sedentarismul...amenintarea de avort...nu am avut voie sa ma ridic din pat-16% si alimentatia....am suportat doar carbohidratii in sarcina...deci...dar voi face tratament si pe masura ce se normalizeaza functiile organismului.....voi incepe sa slabesc,deoarece sport fac,fac si electrostimulare si s-au dus deja din talie 20 cm,..aveam 112 si acum e mai bine dar pana la 80 cat avea circumferint abdominala.....sus talia era de 71 acum am 93.....mai e mult..tare mult..dar asta e...bine ca sunt solutii....

Dar trebuie sa fiu atenta deoarece tratamentul pe care-l iau ataca ficatul..periodic trebuie monitorizate functiile ficatului......deci bataie de cap... nu gluma.....asta e...bine ca gugushtiuca mea e sanatoasa.

sunt in criza de idei de papa...zau asa....


Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

rectific..aveam 132 cm si acum am 112.....

ce sa fac...neuronu` fuge....nimeni nu-l ajunge.....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna buburuzele mele mari si mici
In primul rand un calduros la multi ani Mirela, sa traiesti sanatoasa sa fii fericita si sa te bucuri alaturi de comoara de langa tine1side la noi!
Iry si mie mi-a fost dor de voi, mult mult...vad ca m-ai si ascultat cu carnatulasa-mi place de tine.In legatura cu aparatul de aerosol, pot sa-ti spun ca e extraordinar.Si eu am sa-mi cumpar.Eu am primit in perioada cat a fost Rares bolnav de la doctorita mea si a facut minuni.Eu am avut aparatul acesta http://www.laica.ro/produse-electrocasnice/Ingrijirea-sanatatii/Aparate-de-aerosoli/Aparat-de-aerosoli-cu-ultrasunete-MD6026/ e foarte bun, nu scoate nici un sunet, deci poti sa-i faci aerosol linistita si cand doarme Reby ca nu se trezeste si nu e nevoie sa-i pui masca ci tubul mai aproape de nasuc si e ok.In el eu am pus ser fiziologic si sirop de tuse si i-a facut f bin la Rares, deci eu zic ca merita investitia, la noi e 250 ron, destul de scump dar merita!reby cum e?Promit sa o aduc si pe cuscra mai des, sper sa reusesc, e f ocupata cu noruta mea
Anna imi pare rau ca inca face febra offf dragul de el...eu zic sa suni pediatra sa-i zici sa va schimbe medicamentele dc face diaree de la ele...ce i-ai dat pt febra?Va pup si sper sa-i scada febra si sa treaca diareea repede!Sanatate multa!....multumim de agitata sper si eu sa iasa repede ca tare rau il doare
Cris imi pare rau de noaptea alba,Miru e o adevarata tero...stiu cum e si noi am trecut recent prin asta, sa te odihnesti azi cu teroriciul, poate-ti mai revii!de la noi!///si da vreau!

Ema sa treaca dispozitia proasta!
Cris foarte interesant meniul vostru, in special painica cu painedu-te odihneste-te!
eumada multa sanatate si sa ajungi la kg dorite
Andreea n-am mancat nici un carnacior crosetat de tine? Poi pe criza asta se poate?
Cuscraaaa hai ca acuma te strig eu pe tine, eu te-am auzit si am intrat, acuma sari si tu...v a pup dulce si ne vedem diseara!
la toata lumea!

Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png 23.mai.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput