**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Banc:

Bula aflandu-se la scoala a fost pus in ultima banca de catre profesoara lui pentru ca urma sa vina o inspectie:
Profa: Daca la inspectie spui o singura prostie te exmatriculez din scoala.
Bula: bine doamna profesoara!
In sfarsit vine si inspectoarea si le pune o intrebare elevilor:
-Daca va aflati in padure si va fugareste un urs ce faceti?
Singurul care a ridicat mana a fost Bula
-Spune Bula tu ce faci?
-Fug
-Si daca ursu fuge si el?
-Fug si mai tare.
-Si daca ursu fuge si mai tare?
-Fug si mai tare.
-Si daca ursu fuge si mai tare?
-Ma urc intr-un copac.
-Si daca se urca dupa tine?
-Urc mai sus.
-Si daca urca si el mai sus?
-Urc si mai sus.
-Si daca urca si el si mai sus.
-Ma urc in varf.
-Si daca se urca si el in varf?
La care Bula spune:
DA MAI DUTE IN P**A MEA CA TU TII CU URSU!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Banc 2:

O femeie, inginer de sistem, instala un calculator intr-o retea
pentru un coleg de lucru. Cind a venit randul setarii parolelor ea
l-a intrebat ce cuvant vrea sa folosesca pentru logare.
Vrand sa o intimideze, tipul i-a spus "penis". Fara sa clipeasca,
aceasta i-a introdus parola dorita, a reintrodus-o pentru confirmare
dupa care era sa se prabuseasca de ras in fata monitorului.
Curios, tipul i se uita peste umar si vede raspunsul calculatorului:
PASSWORD REJECTED .... NOT LONG ENOUGH

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola fetelor,

Nu am mai reusit sa mai scriu ca am fost super ocupata zilelea acestea. Acum am intrat si v-am recuperat asa in diagonala si am zis sa intru si eu sa scriu ceva azi.

Ana de NelaM

toate fetele. Multumim de aprecierile la adresa printesei mele.
De asemenea vreau sa urez sanatate buburuzelor bolnavioare.

Despre noi, dermatita inca persista (Anna_mama chiar tu ai intrebat) si parca se extinde. Am mers din nou la dostorita de familie si a primit trimitere la dermatolog. Azi nu am reusit sa ajungem cu atatea pe cap dar luni mergem ca probabil vaschimba tratamentul. Tot am cautat sursa acestei probleme in alimentatie, dar tot nu o gasesc. Sper sa ne treaca si noua.

Azi am fost si la vaccinele de 6 luni si a plans buburuza de mama focului cu lacrimi. Imi era mila de ea. Sper sa nu faca temperatura.

Cu papa nu stam foarte bine ca nu accepta nimic in afara de fructe. Miercuri mi-a facut o criza de plans cu lacrimi ca nu am putut-o opri. Doar cand a dat de biberonul ca lapte s-a linistit. Nu stiu ce sa ii dau sa pape. Azi i-am facut dovlecel dar nici din asta nu vrea. Sa ma tampesc nu alta. Dar ce mancam noi o intereseaza. Mai nou papa cu placere banana daca mananc eu si ii dau de la mine. A zi am incercat si iaurtul ieri,asa putin si ii place.

Fetelor, buburuza mea nu papa asa de des ca ale voastre. A mea papa la 7 (cca200 ml Lapte) si apoi abia mai papa ceva la 11 si numai daca papa foarte putin la masa asta atunci mai papa 120-150 la 14, la 18-19 papa 100-140, iar seara max 200 ml. daca ii dau cereale la masa de la 18-19 (care ii plac nu mai papa la cina decat 100 si atunci sa ma vad noapte).

M-am plans destul .
Va las si ne auzim pe maine.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Happy Valentine's Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

salutare.
scriu repede cat se joaca fi-mea...scuzati-mi absenta dar Anto de vreo 3 zile e o super maraita,plange din orice si nu ma lasa sa ii bag mana la gingiute,se fereste si plange,poate ne apare si noua vreun dintisor.In brate plange ,la joaca plange ...nu stiu ce are.noroc ca inca doarme si mananca bn.
vazut pe VLADUT ,scotocila si o mami frumoasa.
vazut si pe pletoasa mica ,stiu ca era de mult linkul pe mailul comun ,abia acum mi-am facut timp sa intru,tare frumoase pozele cu mingiutele,si antoniei ii plac .
ANA...am gasit meniul ...saru-mana.nu ne pui si lista cu obiectele de pe tavita,te rogggggggg?
Ufff...s-a ridicat pe comoda.are deja 2 vanatai ,una pe manuta si una pe piciorus de la cate cazaturi a luat.
Vroiam sa va intreb daca in casa voi puneti bebeilor ceva in picioare.eu citisem ca trebuie sa stea doar cu sosete sa simta bn pe unde calca,dr mi-a zis s-o incalt.
eu ma gandesc sa ma duc la munk din toamna .sa vedem....
va pup...s-a catarat deja pe mn.offff,n-are stare deloc.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

in sfarsit pot sa ma forumizez si eu linistita,copila e culcata,dar intre timp imi venea sa-i sparg vitrinele lu' ta-su ca era cu castile pe ureci si-l apucase fredonatul si eu plimbam copilul de zor sa adoarma(i-am bagat un prosop de la bucatarie in figura ca ma scosese din minti)am halit..asa ca sunt satulachef de cotaiala nu am m-a obosit pitica azi prea tare...

anna saracul vladutsper sa scapati repede de starea asta febrilasi sa ne spui cum a iesit pestele
cuscra sindicalista micabravo ,nu-i lasa pai daca insisti....la eclere am de facut o precizare..in loc de cioco topita cu unt as recomanda cioco topita cu frisca lichidasi am descoperit si eu pe piata orezul ala de la dr.Qetker cu caise si mar cu scoarta si vaniliesi al facut si am pus in pahare si pe deasupra am pus bucatele de fructe si frisca si cu cioco rasa pe deasupra...acuma sa nu te uiti urat la mine ca tu ai cerut detaliice bine...eu cu mama am esuat din prima zi..ca sa nu zic ca radea de mine cand a vazut cat e salata la carrefour si ma intreaba"pai eu daca cumpar o salata ,imi ajunge o luna???ca sa stii ca nu mananc mai mult de o frunza pe zi.."daa tu ce crezi cuscra???ca daca avea toate tiglele pe casa il mai luat de soata???si de unde crezi ca a mostenit fi-mea caracterul asta terorist...daca ma-sa e tacanita,ta-su e zgubi??asa ca materialul genetic era clar o catastroface reteta bunamanca-l-as eu pe el de papacios micasa mama,papa bune bancurile
]carinablanca off mititicapupam unde a intepat dr. sa treaca si sa nu faca tititza febraimi pare rau ca pana la urma ajungeti la dermatologsper sa va dea un preparat si sa treaca repede roseata si bubiteleia stai tu cumintica si nu stresa fata ca e micuta si are ea timp sa pape si mancarica,ba o sa vezi ca o sa ceara singurica
miruta dupa ce stiu acolo e clar dintisorii,pupam micuta Anto sa iasa mai repede dintucii si sa nu mai necajeasca tititzasi pupam si vanatailein afara de sosetute cand sta pe jos..nu ii pun nimica in picioruse..asa stiam si eu ca ei percep lumea din jur(cald,rece,alunecos,moale tare,etc )si nu e necesar ca in casa sa-i incaltam cu botosei sau sosonei


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara.....
Am dus fata la mama...........am vorbit pe mess cu ea...(mama)si aia mica a fost o explozie de ras si fericire......a chcotit..sta in fund bine de tot si se joaca sau se uita la televizor sau la calculator,...il trage pe bunica-su` de cap...etc,etc.....astia doi sunt topiti....toate bune...
Vad ca vorbiti de gatit de retete..eu am retinut doar funosii si frumoasele mici....mamici care au slabit trei kile?
Cred ca aia e un fel de dieta atkins......nu?
asa imi suna....dar eu iau tratament penru sindrom dismetabolic si abia apoi pot sa fac ceva...mi-a dat si mie un doctor de cap...fac tratament timp de sase luni...
in fine.....
Criza la retete de mancare,criza la retete pentru fata,criza la tot....na
Muncesc degeaba la cate doua feluri de mancare..asta mica mananca cateva linguritze...si gata..si fructe...bine si eu am detestat carnea si nu prea mananc dar nu sunt vegetariana......ador..snitelele si ficateii prajiti....de exemplu.....
si niciodata nu as forta copilul sa manance ceva daca nu-i place...isi alege ea..probabil nu stie ca trebuie sa-i placa...zic si eu...invata si cum mancarea asta nu are nici un gust...na..in schimb a facut mama ciorba defasole..aromata..buna...si eu eram pe fuga..am luat o felie de paine am inmuiat-o in zeama......apucatura de a mea..si cand sa duc la gura....asta mica..era la mama in brate...hap..a luat o bucatura..si a inghitit-o satisfacuta...apoi a facut "haaaaa"si a mai vrut una....in conditiile care ciorba ei nu a vrut-o....deci..de aia intrebam io daca sa-i dau paine macar cate un pic..pic pic...

Acu` barbatu` e la bere cu baietii..io tre` sa ma epilez si am si o masca pe fata.....ma duc io pe la 12-1 sa aduc betivanii acasa....facem economie la bani de taxi.....ha ha..
asa ca timp de forumeala am si io....






Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mirela, vezi ca in mail-ul cu subiect"pt petrecerea de 1 an" e si meniul si listuta cu obiecte, daca nu gasesti sa-mi zici si-ti dau pe PM

Fetele, revin maine cu raspunsuri ca acum sunt f obosita, iar Vladut e tot rau si nu reuseste sa doarma, probabil il doare in gat

Va pe toate, sa aveti o noapte buna!

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele buburuze mari si mici!Va pup dulce pe toate si va imbratisez tare tare ca dor mi de voi!Noi suntem bine, mi-a trecut si mie criza de fiara, mi-au trecut si herpesii, iar apoi nu am avut din nou calculator vreo 2 zile, deci n-am mai putut sa va citesc si sa scriu.Presupun ca vi-a fost dor de carnatii mei asa ca incep, reiau capitolul acesta, iar celalalt am sa-l citesc. Apropo tare greu v-am gasit, am tot cautat la clubul scutecelor si numai nu va dadeam de urma, lipsesc si eu 2 zile si va mutati, am crezut ca nu mai este subiectul, m-am speriat...bine ca v-am gasit pana la urma!deci:
Anna imi pare rau ca Valdut e bolnavior, va dorim multa multa sanatate si sa se faca puiutul bine cat de curand!de la Rares sa se faca bine repede si sa nu mai faca febra!
Cris si tie si la tero mica, Miru mai las=o pe mami sa stea umpic si ea linistita, ca dc mai slabeste mult de la atata terorism o sa o sufle vantul si nu o sa o mai vezidulci de la noi!
Daniella ma bucur din suflet ca sunteti bine si nu mai aveti probleme...super faine bancurile, m-am distrat bine!
Miruta pupam tititza maraita, asa e si Rares deja de o saptamana incoace, plange in continuu chiar si cand il tin in brate si e f marait.Si noaptea mi se trezeste urland si nu se linisteste nici in brate numai cand ii aduc biberonul cu ceai sau lapte.Asa a facut cand ne-a iesit al doilea dintisor, deci clar e din cauza dintilor.Sper sa va iasa repede dintisorii si sa nu mai doara asa de rausi vanataile sa treaca!Eu ii dau la Rares in casa niste sosonei cu talpa moale, sunt ca si ciorapei sau cate 2 perechi de sosetute plus ciorapeii lungi fiindca sunt reci podelele la noi, fiind la parter sub noi e beciul si e f rece..brrrr...dar de incaltat nu-l incalt!
Carinablanca imi pare rau ca nu ati scapat de bubite si roseata, sa dea DD sa va treaca cat de repede, ai incercat crema de la Mustela?Noua ne-a trecut f bine cu ea!Pupam si bucuta intepata sa treaca repede si sa nu mai doara si sa nu faca febra piticuta
Daniella,Ema si Rares si-a descoperit mai nou putzica, chiar aseara l-am filmat, e tare haios, dar se trage frate de ea nu gluma, ma intreb oare nu-l doare?...wow ce bine ai dat jos,tine-o tot asa sa stii ca si eu am avut candva reteta aceea de slabit, dar nu am tinut-o ca nu am avut ambitie, acuma de marti ma apuc si eu de cura impreuna cu cuscra sa vedem dc da roade.
Alic draga mea imi pare tare rau de raceala, va pup dulce pe amandoua, sa treaca repede raceala si la Nati sa-i treaca mucisorii, sa o aspiri ca ajuta mult!Multa sanatate va dorim
Cris nu-i normal al tau...ce remarca a facut
Picky imi pare rau de problemele cu papica, poate sa fie si carnita de vina sau poate vreun dintisor?Pupici dulci si pt tine mami si pt printesa!
Trimit prima parte din carnat si revin si cu a doua

Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png 23.mai.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Partea a doua a carnatului suna cam asa
Rusine,rusine sa-mi fie.... pt toti bb-ei care au mai adaugat o lunita, sa cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati parintii, si un special norutei mele dragi si frumoase sa cresti mare si sanatoasa, de Rares iubita(si esti) si sa ne bucuri mereu asa cum o faci acuma!
Ema bine graiesti despre Romanica noastra, din pacate
Ramoooo te pupic dulce si pe Bia la fel, ma bucur ca vi-ati revenit cu somnul
Anna ai un copil cu personalitate, bravo Vladut, dar trebuie sa o asculti si pe mami, va pup dulce din nou si sa treaca repede raceala si starea de febra!
Ema dupa cum am mai zis, se trage de numa, pana si-o inroseste
Ema tari bancurile
Daniella ai intrebat la servici dc primesti ceva la evaluare, fiindca sincer eu am intrebat si primesc un zero barat, nu-mi dau nimic si la noi acuma se face evaluarea , deci eu pot sa-mi iau gandul de la asa ceva, desi doamne bine mi-ar pica niste banuti! Moama da ce carnatoi ai scris, mai bine nu separam nici eu pe parti poate ca te intreceam...si sa stii ca am citit tot si sunt gata de dictare...ms de sfat am sa incerc sa-i bag degetelul in gurita sa vedem..iar despre analize demult tot am zis ca imi fac o serie de analize dar numai nu m-am dus din diferite motive....acuma saptamana care vine ma programez sa-mi fac testul Papanicolau ca doar se face gratis, de ce sa nu profit, iar tot saptamana viitoare vreau sa merg la un control la sani ca tare mi ca am ceva probleme si nu vreau sa se agraveze...fierea mai poate astepta!
REBY CHIAR ASA, EU AM INTELES CE AI SCRIS, ASA CA NU MA SUPARA SI BAGA SI TU UN CARNAT AICI multi
Andreea la fel si tu
Fetelor am pierdut ceva? Citi-i din carnatul Danielei ceva de greseli gramaticale? eu m-am pus pe citit de la coada la cap deci nush despre ce e vorba, n-am ajuns la subiect inca!
iry mi-ai facut o pofta de saltea cu apa deja ma imaginez la cutremure cum e am probleme stiu
relusha felicitari pt licenta, te asteptam cu vesti pe la noi!Pupicei de la noi!
Anna am vazut si eu pozici frumoase cu Vladut, ce dulce-i in poza asta http://family.webshots.com/photo/2398200780106226777IQPWhH in toate defapt e un scump dar aceea e preferata mea si ce mai deschide el pe cadouri, e un dulceIti sta bine cu noua frizura si eu voi face o schimbare cat de curand
...iar caruciorul e minunat sa-l stapaniti sanatosi!
Foarte frumos acvariul si eu vreauuuuuu, imi plac tare mult pestiii!
Ema mai poti?la mamai eroina!
Gata am terminat capitolul in curs merg la citit din urma!
Va pup pe toate si va doresc o noapte linistita si mi-a fost dorrr de voi!
Cuscra pupici multi de la noi, iar Rares trimite catre Stefania pupicii lui balosi!

Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png 23.mai.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

Pana acum v-am citit si cand sa raspund incepe fi-mea sa planga,ma duk la ea...saracuta era dezvelita,cu nasucul gheata,ka noi avem 21 de grade in camera unde dormim,vai de mine ce mama denaturata sunt,ka abia astept sa-mi vina odata tampitul acela de leptop,ka pana in jumatatea lui martie nu poti sa mai faci comanda la sony aici la noi,abia astept sa stau langa puiutul meu si sa va scriu
anna-mama-offf saracutul vladut,de-aia a facut el febra... dulce sa se faca bn si o mamika tare mumoasa
vazut poze cu un nazdravan mik,tare dulce e
daniella-eu am impresia ka tu ai necaz pe noi si vrei sa ne ingrasi de la carnaciooii tai?!felicitari pt kg date jos(acum sssssttt ka nu ne aude nimeni,nu kumva tu ai urmat dieta lui cris si de aceea nu ai mai intrat pe la noi? )
mi-ai spus sa te pup,uite ka sa vezi ka nu sunt zgarcioaga,sti tu la ce ma refer
unde lucrezi,ce meserie ai,ka ma facu-si curioasa?
andreea-imi cer scz daca te-am supi,dar asa am simtit,un atac la persoana mea si eu sunt kam artagoasa de fel,nu prea suport sa ma calce cn pe coada,asa deci imi cer scz(trebuie sa-ti spun ka sunt tare orgolioasa si nu stiu de cate ori am cerut eu scz la cn),nu ka m-as simti vinovata cu ceva,dar nu as vrea sa iau la cn bucuria de a scrie aici,ka nici mi-e nu mi-ar conveni asta,asa ka merg pe premiza "ce tie nu-ti place,altuia nu-i face" si te asteptam aici
relusha-felicitari pt licentate asteptam cu drag pe la noi
cuscra si daniella-misto rau bancurile
picky-tinem pumnii sa-ti gasesti cat mai repede un job,ce anume vrei sa lucrezi?
in legatura cu carnea de vita si reby mi-o refuza daca e pik mai mare,adika nu e bn mixata,vezi poate la stefi e la fel si amestecai-o cu ceva ce-i place muult,cum te-au inv si fetele
carinablanca-cu speranta de a fugi bubitele de la voi
alic-offf ne pare rau ka sunteti bolnavioare, anti-raceala ,ka sa va faceti bn
lavinia-bineanteles ka ne-a fost dor de tn si de carnciorii tai,ma bucur muult ca esti ok cu sanatatea si mai trim si pe yioana pe la noi
ramona-nu te mai necaji,ka nu se merita...
miruta- maraiciul,sigur e de la vre-un dintisor
cuscra-cand dam la buu...cinele,nu mai dam in patul de apa,ka e reby,asa ka bagam pe fotoliu,de fapt pe kauci,dar nu stiu cum ii mai spune in romaneste,stii ce vreau sa spun,asa ka am kam uitat cum e pe patul de apa la capitolul acesta un pu...lifrici
eumada-nu te mai necajii cu mancarea ka o sa pape ea,nici reby nu prea le avea si acum e o mancacioasa ,toate la timpul lor
fetele-care aveti aparate cu aerosoli ce ne puteti spune?ma duce capul sa-l achizitionez si eu dar nu stiu mai nik despre el ,cat e de bun,etc,am mai citit eu pe net dar as vrea parerile voastre,mult
cris-uite ka uitam...noi astazi am facut varza duulce cu muuult marar proaspat si cu salam prajit,sa-ti mai spun cum a iesit???

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput