**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

o bucatica de mar....ca rodeam eu si-i curgeau balele....daaaa, reviste, carti, tuburi, telecomenzi....astea sunt in top
daaaa, azi e.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Cris-dragobete e azi!
Anna-asa trebuia insa a adormit cand am ajuns acasa si dupa cnad s-a trezit am uitat .Ce mi-a zis soacra-offf da cate nu zice ea-gaseste ea de cuviinta sa comenteze in continuu despre baiatul meu de parca eu as fi incapabila sa am grija de el-ca nu i-o fi cald?da de ce nu l-ai imbrcat mai gros?i-o fi foame?saracu' de el i-o fi somn!da de ce nu-i dai sa suga?da-i si lui putin suc ca-i dulce(ce daca are acid),da-i si lui sa manance ceva de pe masa ca uite cum se uita saracu'-i-o fi pofta!Sa ma continui?
Si mai e si destepta de cumnata-mea care are 4 copii-cea mai mare are 18 ani iar cea mica 1 an-nu vreau sa va zic cum a facut-o pe cea mica(a avut Dumnezeu grija de ea,atat va spun) si la fel se crede in masura sa dea sfaturi-in conditiile in care ii da fetei ei de 1 an si 3 luni sa manance ciocolata,sa bea suc cu acid si sa manance ce mananca ei si asta de cand avea 7-8 luni.Dar deh ea are experienta,ce stiu eu cum se cresc copiii?
Hai ca ma opresc aici ca ma enervez numai cand imi aduc aminte!
Ema-are Darius niste ochi,mama-mama!E un dulce.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mada felicitari pentru ridicatul in piciorusehai cu pozicile repede
simina ca sa te consolez un pic,sa stii ca nu asti singura,si eu am o multime de specimene in neam care mai de care mai destepte si cu experientadar le-o rad de nu au aer

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Mada-deja se ridica in picioruse!
Hai sa va zic cum sarbatorim noi de dragobete:mergem la meci-maine pe stadion sa vedem unirea-liverpool!Si mai vedem deseara daca mai sarbatorim si altfel,da asta depinde de piticu' cand se culca.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata!

Simina, nici Cezara nu a mai supt de duminica dimineata si eu nu am nici o problema cu sanii, nu s-au intarit, nu ma dor. M-am dezbracat in fata ei, i-am aratat sanul si nu a avut nici o tentativa.

Cris, azi e Dragobetele!

Despre noi ... nu avem noutati. Cezara a supt ultima oara duminica dimineata, i-am mai aratat sanul sa vad daca are vreo reactie, dar nimic.
Eu sunt la dieta, a treia zi si sper sa ma tina cat de mult. Nu de alta, dar sa fie Cezara mandra de mami ei prin parc.

O zi senina!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Eu is la cafea, am hranit fata, am dat cu asipratorul la parter si am spalat pe jos...ca deh ramansesem in urma...maine fac living-ul, baia si calc..
Fiica mea se joaca cu masinuta....

Cum a fost noaptea mea????? Pai in afara de faptul ca fiica mea s-a trezit la 3 si nu mai vroia sa doara deloc...de abia pe la 4 si ceva a stins tacsu veioza si atunci a vazut ca daca nu mai are ce vedea in camera, ca era ff intuneric a adormit la loc..da' culmea ca nu stiu ce a avut ca facea cu limbuta ca si cand ar avea ceva in gurita si molfaie...da' nu avea nimic...ma gandesc ca poate nu i-a priit mango-ul pe care i l-am dat aseara....si mi-a mai dormit pana la 7:30 bineinteles ca langa mami in pat.., deci va dati seama ce noapte am avut...
Acum dupa ce mi-a imprastiat toate hainele puse la uscat prin toata casa, isi face de lucru cu bilele...imediat le insira si pe ele in casa ....

Urez si eu la mai multe lunite sarbatoritilor de astazi, Razvan si Ioana sa cresteti mari, sanatosi si mumosi

Apropo eu oare i-am urat ieri lui Rares la mai multe lunite??????? Cred ca nu is dusa rau....asa ca iertare Rares dar iti urez acum, la mai multe lunite, sa cresti mare, mumos si sanatos ... Lavinia ce mai faceti mama? nu mai dati nici un semn de viata?

Yioanna voi ce mai faceti???

Revin cu recuperarea


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Ferea ca vin carnaciorii de bere
Gata am culcat copilul si nu mai fac nimic....am oprit orice activitate ca raman rau in urma si nu vreau...De 3 zile copilul meu baga somn doar de la 10 la 13 dupa care nu vrea decat sa mearga....de manute si uite asa am ramas iar in urma cu buburuzele....cu care de altfel nu mi-e rusineeeee ca au o logoreeee....Da hai sa ma apuc ca bat campii si parca vad ca iar imi ia 3 zile sa recuperez

IN PRIMUL RAND MESAJ SPECIAL DE LA DENIS PENTRU MIRU DE DRAGOBETE.......ZGLHSGFSUHFGHHFHFFHGFFGFFGFFFGF....STIE EA CE INSEAMNA

In al doilea rand la multe lunite fericite inainte pentru toate buburuzele mici care zilele astea au mai adaugat o lunita in palmares

serialbastre sa stii ca am sunat la HR la noi si am intrebat ca nu mai stiam sigur cand mi s-a suspendat contractul de munca si sa stii ca mie mi l-a suspendat incepand cu 17 august iar postnatalul mi s-a terminat pe 16 august.Daca stau sa ma gandesc logic nu stiu daca ar putea sa-ti suspende contractul de munca pana ti se termina postnatalul pentru ca in pre/postnatal angajatorul te plateste ori daca ai avea contractul suspendat cum te-ar mai plati?La blondina ma refeream la piticania mica blonduta cu ochi albastrii pe care am vazut-o in acel album....ca Cezara sigur nu e
anna mama abia astept sa termin de citit si pana termin as vrea sa citesc ca Vladut este bine si nu mai are problemeSa stii ca in pozele de la 8 lunite nu sunt eu ...e fina fratelui meu....eu am mai slabit
cuscra tare Miru cu pishulica...oare a vrut sa-si marcheze teritoriul?Cu pampersul m-am gandit sa creez un trend ca vad ca lui fimiu ii place mai mult in cap decat la bucinelePromit ca la sf lui martie dau de baut daca imi dau astia bonusSi sa stii ca nu m-am bucatarit eu...eu doar m-am porcarit...de bucatarit s-a ocupat fratimiu si cumnata fara acteSi sa mai stii ca fimiu a invatat un cantec marfa cu care cu siguranta o sa-i topeasca inima teroristei
buburuzoooo felicitari de dintuc si stai linistita ca o sa i se schimbe programul si o sa ai si timp de forum....sau nuOricum mai intra si tu din cand in cand sa ne spui daca sunteti okLa 7 lunite poti sa-i bagi galbenusul de ou...eu il dau in combinatie cu piure de cartof+unt+lapte+branzica si e terminat.Poti sa introduci si ficatelul pe care sa il pui in supica sau sa-l combini cu cartof si unt sau poti sa-l introduci cu cartof+unt+ou+lapte.Poti sa-i dai si spanac combinat cu orez si carnita de pui(eu asa i-am dat si l-a savurat cu placere).Eu i-am mai facut cartof+orez+fasole verde+ardei+ceapa+morcov la cuptor si i-a placutsau mamaliguta+ou+putina smantanica+branzica+untun deliciu
cuscra sarumana pentru toate cafeloasele si tutunoasele de zilele astea...chiar daca nu am avut timp sa intru sa stii ca m-am gandit in fiecare dimineata la tutunoasele tale si le-am savurat cu placere

Gata carnaciorul nr 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

andreea pai poti sa declari ca Cezara e oficial intarcatace mai crosetezi azi??ca sunt in pana rau de idei
picky in loc sa zici merci ca te ajuta si stefi cu rufele..imi pare rau de nopatea nedormita...poate in sfarsit ies si la voi dintisorii si de aceea face asa
cuscra sa mor de data viitoare nu chem interpolul..momentan miru e ocupata cu punga cu pufuleti(sa ma tin bine ca o sa fie dezastru in casa) dar cum termina o pun sa-i raspunda lui denispai toata casa e pe mana ei si acum ajunge peste tot,mai ales acolo unde nu are voieeeeee,pai si nu ai tras si tu o filmare cu cantecelul ca sa il pun lu' fi-mea?????hai si cu carnaciorul al doilea ca te vreau la zi

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

salut fetele!cu recuperatul sunt la pamant,am mai citit acum pik pe sarite si sincer am niste dureri de bibilica de-mi explodeaza
ce sa va spun de noi?!vai de capul meu!am fost eu bolnava,asa cum am scris acum iar reby de 2 zile vomita si e f constipata,inmormantarea mamei nasului lui reby de botez si ma mai terorizeaza si al meu pe deasupra,frate il pun sa se intoarca pe-o parte ca sforaie si eu sunt terminata de somn,si tot el zbiara si zice ca e pe-o parte de unde,decat capul il are pe-o parte si uite asa mi-a trezit-o pe reby si sunt chiauna de somn,nu mai poooooooooooot...
rebeka e o fitzoasa sta 3 ore pana mananca un castronel de mancare ,la fiec lingurita trebuie sa ma rog de ea,ka altfel trage fermoarul si nu ai cum sa-i dai,e imposibil,abia astept sa vina cumnatami-o in luna martie poate o sa ma mai ajute el umpik,ca altfel turbez,nu alta;hai ca m-am laudat destul
p.s imi cer scz lavinia ca nu i-am urat ieri lui raresutul toate cele bune de ziua lui,dar am avut o zi de cacao originala,cu inmormantari,etc, baiatul si mult pt informatiile in leg cu aparatul de aerosli
cris-pune soacra la respect
ema-nu degeaba ne-am facut cuscre,ka astia doi sa se ia amandoi de mana frate,sunt terorizanti de-a dreptul,al meu are inpresia ca el face prea multe si eu nimik

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

ema,cris-eu nu am id vostru de mess si pe mess mai imi fac pik sa intru,asa dar,conformati-va

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput