**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

acum am vaz ca le aveti scrise,le-am bagat si eu in listutza,sper ka le-am bagat bn,ka la cat de sunt nu am pretentii la mine

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

nu merg trim,va rog prin pm ca sunt vaaaaaaaaaaaarza

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

ema pai daca ti-ai comandat masinuta ce mai conteaza durerile tale de capSa o stapaniti sanatosi dar mai da-ne si noua detalii....marca,culoare,cai multi,putini?
alic nu stiu ce sa zic de mica mofturoasa dar incearca sa incepi sa primesti tu vizite mai des sa se obisnuiasca cu mai multa lume imprejur sau cand mergeti in vizita tine-o in brate si cand incepe sa planga du-o la geam si arata-i copaceii,masinutele si alte piese de schimb...si i-ai intotdeauna jucaria preferata cu ea
alexa dereglarea hormonala nu se trateaza cu anticonceptionale?Daca da ai putea sa iei Cerazzette chiar daca alaptezi...si cu asa fata desteapta si inca una cumintica nu iti mai fa probleme ca scapi tu si de dereglare
cuscra Denis zice ca o pupa el dulce pe gingii pe Miru sa nu mai simta nimic cand ii ies dintisorii
eumada eu branzica o combin cu fructe(orice fel)sau cu mamaliguta+unt+smantana sau cu piure de cartofi si ou
serialbastre imi pare rau ca nu se mai satura Cezara cu lapticul tau si sa stii ca eu cred ca suntem in aceeasi situatie...Denis se trezeste de la un timp din ora in ora noaptea si sta o gramada de timp la tzitzi...numai ca nu am reusit sa-l pacalesc sa bea formula
simina bucuta intepata.Nu cred ca ai tu ceva doar ca mie mi s-a intamplat asa in primele 3 luni de cand mi-a venit ciclu...in perioada aia de 3-4 zile facea mofturi la tzitzi.Si sa stii ca am mai vazut copii care s-au intarcat singuri fara ca mama sa aiba ceva
ema ....Toyota RAV4 facelift....mancati-as talentu' tau de bogatana....pai avem ce bea in iunie la asa masinuta
eumada eu zic ca la 6 luni si ceva nu e deloc mica pt branzica facuta cu lapte de consum
ema pai in cazul asta Darius merita un premiu si un mare pupic....sa-i pap eu bucutele lui
serialbastre pu gingiuta umflata sa nu doara cand plesneste
anna mama ma bucur ca e mai bine Vladut

Gata carnatul nr 2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cris, eu is la dieta. Azi am zi de carbohidrati si la pranz servesc tocanita de ardei copti cu mamaliga. La cina trebuie sa mananc tort si ciocolata.

Reby, tu sigur nu vorbesti despre sotul meu ?! Ca l-ai descris perfect la faza cu sforaitul.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Dani3lla, eu zic ca ai si tu dreptate cu plata in postnatal. Dar cum eu sunt bugetara ... nu ma mai mir de nimic.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

dano e cu cedit fata ce creziiiiii....eheeee, as vrea eu sa iau cu bani cash, oricum nu e scumpa, 24000 euro, cu discount diplomatic a lui barbatu-miu. e albaaaaaaaaa, ca sa a vrut je....ce, degeaba ma duc in primavarasa fac scoala de soferi????? cati carnati ai de gand sa ne servesti azi??????? daaaa, e asa de dragalas cum sta el pe bucinele....ai sa vezi foto ca am postat in pag anteriora . si plimbaretul
irino ai PM....offff tortile astea .....lasa, trece, fa-te tu bine si da-i in bot....ca eu asa am facut....i-am trantit in franceza, eu care is doar la stadiul d inteles, nu vorbesc....deci i-am zis in franceza "mi se rupe"....s-a uitat ca la prosti....ca cic ce inseamna??????cauta in dictionar, i-am zis....a cautat omu si a ramas surprins ca de unde stiu eu asa ceva...pt ca mi-s dijdeapta fitzoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

simina sarumanaaa, daaa, are ochii super tari....ma rog sa nu se schimbe si sa mosteneasca vre-un bunic....a noi amandoi avem caprui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am pus poze cu tero in picioare si in patutzul lasat...oare de ce nu doarme de dimineatza?
da cu picioarele in tastatura...abia o tin.....las` ca va zic io mai multe cand vine mama si sta cu ea...



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Anna ma bucur ca Vladut este mai bine, a scapt de rosu in gat si scaunele s-au relgat..sa dea Domnul sa se vindece repejor
Miruta multumim, eu nu o fortez, o sa mearga cand se simte ea pregatita eu nu vad nici o poza cu caruciorul..pe unde-i?
Cris pai m-am tot tinut sa va zic dar m-am luat cu altele si am uitat Auzi da cuvantul asta "incloscotocariabila" de unde l-ai scos...ca imi e ff greu sa il citesc da pai sa-l mai si pronunt ...Si pana la ura i-ai taiat din salariu??? te-ai vopsit? ce culoare???Multam si de cafea
Alexa uite ce bine-i de mnie ...o am pe soacra mea la departare 2000 km..si pe mama la 2500, numai ca aucm vine la mine si va dati seama ca o sa se lase cu scandal..ca de asta vara imi tot zice "ca las' ca va creste Stefi mare si o voi invata sa se poarte cu tine asa cum te poti tu cu mata"...sa vedeti ce am de tras...da ii spun clar ca e fiica mea is o cresc si o educ asa ucm vreau eu, iar ea e pe post de bunica si atat...Oricum eu zic ca mai bine nu-ti mai faci sange rau si pune un anunt pe net..ceva de genul asta"o dau pe soacra mea la schimb sau gratis..." Auzi da exista si un socru???
Ema da daca pleci in tara o sa mai intri pe la noi???? Si pana la urma i-au trecut dracii la al tau???
Anna chiar vroiam sa-ti zic ca am vb cu matusa mea si cumnata ei si-a intarcat recent copilul, din cauza cu nu mai papa nimic, nu tu mancare, nu tu biberonul, doar tatzi si atat...si a trebuit sa treaca la extreme...a plecat 2 zile de acasa ...nu a avut ce face, ptr ca nu mai avea nici lapte si fisu se enerva cand nu vedea ca nu-i mai vine laptic si incepea sa muste (are 1,7 luni). Asa a putut sa-l intarce..Faza tare ca dupa 2 zile dupa ce a venit maica sa o striga "buba".. si nu mai vroia la ea..pana s-a reobisnuit cu "mama"...iar acum papa orice. Multumesc...asa este tu ai trecut prin emotiile astea, acum e si randul nostru...Poze??? pai o sa pun cand le scot din aparat ....dar un stiu cand ma timp si de el
Simina ma bucur ca nu a facut febra dupa vaccin..cat despre locul unde l-a intepat, pune-i comprese umede
Ema am vazut o frumusete mica in pozici...si cu ce pofta papa el din banana

Mada felicitari ptr ridicatul in picioruse
Andreea pai inseamNa ca s-a intarcat singurica...spor la dieta...ce fel de dieta ti???
Daniela pai iti doarme bine Denis...asa vrea si Stefi sa o tin de manuta si sa mearga prin toata casa...da' las ca vine si vremea cand vor merge singurei Auzi ii place uc pameprsul in cap..pai cine-i vinovat copilul ca is-l pune sua mama ca-il pune is apoi ii face poze ?
Cris.da de unde dintisori, ca nu se simte/vede nimic la ea in gurita...mai asteptam..Seamana cu mine cred...ca maica mea zicea ca pe la 9-10 luni ne-au iesit dinti(dar nici ea nu mai stia sigur)
Reby off mama cat ai de tras..dar pana la urma ce ai avut??? si Reby de ce vomeaza? iti transmitem toate gandurile noastre bune si sa va faceti bine cat mai repede..sanatate multa Rebekai
Danielo cati carnati ne dia mama sa mancam?, ca eu ma pun pe schimbat capitolul....
Mada vazut o papusica mica in piciorusede acum numai asa o sa-ti stea

Gata imediat ma pun sa schimb capitolul...Deci fiti pe fazaaaaaaaa


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuze2009 spune:

Va invit pe toate sa umplem si CAPITOLUL CEL NOU


Va pupic

Mergi la inceput