**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Gata plimbarea....am stat aproape 2 ore afara,am fost si la leagane .a papat 200 ml lapte si acum nani.
PICKY..multumim frumos.Da,are carucior nou,e f incantata de el,ea care inainte se cerea in brate acum a stat 2 ore acolo.Felicitari ,Stefi,pentru mersul singurica.Usor,usor n-o sa mai ceara deloc degetelul,o sa prinda incredere si va merge singura.si Anto sta cateva secunde singurica si e asa caraghioasa cand se lasa in fundulet din pozitia de drepti ,zici ca face fandari.bafta,sa gasesti un job cat mai repede.
CRIS....discutii de-astea marunte mai avem si noi dar in principiu daca eu le zic ca nu vreau sa i se faca sau sa i se spuna copilului meu asa se comformeaza repede.E copilul tau,e normal sa il educi cum vrei tu si sa spui cand te deranjeaza ceva.noi,de cand am patit-o cu Anto de a racit pentru ca noua ne-a fost jena sa zicem ceva cuiva,am decis sa nu mai toleram nimic daca e in defavoarea copilului.multumim de aprecieri,da,sta bn singurica,cred ca la ea e inca psihic teama de a sta fara ajutor ca mai mult de forma se tine.daca iti vin pe parcurs idei pt petrecerea de 1 an sa ni le impartasesti.
EMA....sunt din plastic rotile.eu sunt super multumita de cum se misca.am o singura bila neagra pana acum la el :are manerul in spate si n-o vad bn pe Anto ,dar sport si usor rar gasesti cu maner pe fata.


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Am fost la doctor, si Vladut nu mai are rosu in gat, ne-am revenit si cu scaunele, nu mai face nici febra Doctora i-a dat hidrasec 5 zile si toata luna protectis, a zis sa incetam antibioticul ca nu vrea sa luam prea mult, ea e impotriva antibioticului si de ala il foloseste cat de putin. Ne-a dat trimitere sa-i facem exudat, maine sun sa ne programam pt saptamana viitoare. Vladut mi-a slabit 300 g intr-o saptamana, si nu are nicio o pofta de mancare nici macar de tzatzi

Citesc mai tarziu din urma. Va pe toate

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema i-a ia-te de el..da ce puii mei face el aicea???...hahahaha ce tare e bestiuta ta
picky pai tu ti ascunsa o asa stire???bravo stefise pare ca in curand o sa mearga singurica
miruta eeeeeeeeeeeee,grele rau..trebuie sa-i reamintesc all time ca acum ii spun si peste 2 min "a uitat"dar stiti ca nu sunt slaba din fire(la caracter ma refer)si nu ma lasbinenteles ca va spun si voua cum am de gand sa fac petrecerea de un anisor si in primul rand ce reactii are si tero..ca doar conteaza foarte mult si parerea eichiar am sa ma uit la modelul de care zici tu..eu am luat tot sport si tarziu de tot am descoperit ca manerul se poate da si in fata si in spateavea o mica piedica care nici nu se vedea
anna ce ma bucur ca a trecut gatutulsi nici kk moale nu mai face..iuppppiiiiiii;mai mult ca sigur a ramas cu un gust amar dupa toata nebunia asta cu medicatia si probabil de aicea nici pofta de mancare,sper sa inceapa in curand sa pape ca inainte

Maimuta aia incloscotocariabila de sora-mea,trebuia sa vina sa ma sexoseasca (adica sa ma vopseasca)si pe mine in seara sta si mi-a dat la bucinu tu telefon ,nu mail ,nu tu nimica..ei lasa,ca am eu ac de cojocul ei..in seara asta o mailuiesc ca ii tai 10% din salariu si sa vedeti ce repede percuteaza [drca]

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

miruta am aruncat un ochi la caruciorul vostru..arata superincerac la maner sa vezi daca are vreo siguranta ..poate-poate merge si manerul dat in fatanici in cartulia de la carutul meu nu scria de asa ceva si din prostie am descoperit

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

CRIS...nu merge.caruciorul pe care l-am avut inainte era tot bertoni ,doar ca rock'n roll.ala avea manerul reversibil dar era greu rau,nene,avea 14 kg.mersi mult,oricum.Ce harnicuta e Miru,adoarme de la 8.a mea de abia pe la 9 jumatate o conving.cand doarme ultima data in timpul zilei?(Anto cam de la 5 la 6).

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

ANA...ma bucur ca e ok Vladut.isi revine si cu mancarea usor ,usor,asa-s toti,nu papa cand sunt bolnaviori.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
hai gasca la o pentru tine ema si pentru mine cate o perfuzabila,trabuce pentru tutungistele inraite si binenteles ca vogue pentru cuscra

La Multe Lunite inainte

Razvan-Alexandru buburuza de Simina1980

Ioana Carolina buburuza de Arcadia
sa cresteti mari si frumosi

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

neata mamici,CRIS multam de cafea acum savurezatat cat ma lasa asta mica care trebaluieste pe la picioarele mele
mai eu raman uimita,PIKY,felicitari ce repede face pasia mea e foarte puturoasa,merge doar tinuta dea busilea doar inapoiasa mia plecat si a mare,da te sustin cand e vb de scame,ate .gunoaie ertc.ma ca nus de unde le scoatesi strange frate de dinti ca nici cu cheia franceza nu deschid
in schimb am observat ca imediat icneste daca are ceva pe gat si nui comvine gen:bucati de biscuit coajamar bucata banana sau una bucata gunoi
in ce priveste treaba cu soacraeu cu a mea nu mai impartim nik de vreo 8 luni,asa de la sine putere vam mai povestit....mam trezit ca nu vb cu mine si aflu ca nu stiu sa vb de aiama al dracu treaba ca am lucrat numa cu femei si nu am avut nik de impartit cu niciuna,da de cu ea nu stiu....de aia oi fi lucrand in invatamant ca nu stiu sa vbin fine,ideea e sa nu o mai vad in conditiile cand mia facut mama proastae dtept ca am aflat ca ar avea ceva probleme cu capu in urma uniu accident dar ace frate are numa cand vrea?????????
asta mica se foieste pe picioarele mele semn ca gata cu distarctia.........i-am mai dat ceva maculatura sa se joace
ideea e ca e nasol cu soacra ca la noi e in aceiasi curte ,noroc ca nu avem nik la comun cu casaca eram plecata de muuuuuuuult
razvan-alexandru
ioana carolina
ANA ma bucur ca sunteti bine,ca rau mai e cand sunt piciii bolnaviori
gata fiimea e disperata,trebuie sa papam........aaaaaaa!meniul
dimineata:mere cu biscuit,la culcare lapte 200
pranz:ciulama de pui,piure de cartofi cu sfecla rosie
la culcare lapte 150ml
seara:compot de pere cu paine
la culcare :200ml lapte
noaptea se trezeste de 2 ori si bea cate 150mlultimul la 6 dimineata
pupici si o zi buna tuturor

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]        poze de la 9 lunihttp://picasaweb.google.com/alexandra769/LASANIUSDEZIUAMEAAM9LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neataaaa...da ce faci cris treci si tu pe perfizabila????...nu ma mai iau de el ca ma doare gura de cat am trancanit pana acu...de acu trec la fapte....daca pana acu nu m-am suparat, am zis, na....are nev omul sa se acomodeze si m-am multumit doar sa-i atrag atentia, e, rabdarea mea a luat sfarsit si chiar m-a suparat, si eu ma supar ft greu, e, si la prima iesire il anunt ca in iarna am sa ma mai gandesc daca ma intorc (avand in vedere ca plec pe 1 april si ar trebui sa raman pana in iul)....pana atunci sa se vindece
merci mirela...de aceea e si ft cuminte ea in carut....pt ca sta cu fata la lume si e atrasa de tot
poi asa am sa ii fac picky pt ca eu tre sa fiu sanatoasa la cap ca sa cresc copilul asta, nu sa ma enervez cu iesirile lui
ano ma bucur ca e bine
ma duc ca urla...ii e somn ca de....la 5 juma dadea desteptarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Am avut o super noapte, nu stiu ce e cu baiatul asta al meu nu s-a trezit decat o singura data si atunci a papat tzatzi. Iar astazi iar nu a vrut tzatzi,asta nu e caracteristic pt el i-am facut mar copt cu branzica si mi-a mancat cateva lingurite, mai incerc si mai tarziu cu marul.

La multi ani, Razvan si Ioana!

Carina, offf mititica, cred ca s-a speriat tare de la cazatura din pat. sa treaca. eu cand era fi-miu colicois am adormit cu el langa mine pe canapea, si el a dat sa se intoarca si bufff direct jos, ce m-am speriat, de nu l-am pipait doua zile sa vad ca nu-l doare nimic
Sper sa-si faca efectul tratamentul dat de dermatolog, tinem pumnii. Dar nu ti-a zis care ar fi factorii cauzatori?
Simina, cum sunteti dupa vaccin? Cu intarcatul cum merge? cred ca laptele o sa se retraga singur, dar poti sa intrebi doctora
Cris, multumesc de cafea. Hahaha, acum citesc si ru de tero care voia sa scoata ochii la finic , lasa ca peste pitin timp ce or sa se mai joace impreuna
Ai gasit copilasi sa se joace tero? Vladut e topit dupa copii si este asa finut cu ei, dar nu prea are saracul prieteni de joaca.
Si ce facusi, ai ramas nesexosita?
Buburuza, multumesc de sfaturi, ii dau acum de vreo 3 zile Protectis si ii merge bine. Nu am stiut ca trebuie sa-l administrez de la inceput
Nu fi suparata ca se intarca, a papat laptic suficient, iar tu ai fost o supermama ca te-ai chinuit sa-i oferi cel mai bun laptic din lume eu declar sarbatoare nationala daca se intarca si al meu tzatzodependent
Piciulica al tau are niste ochi , mai, dar ma da pe spate, sunt fermecatori
Eu i-am dat orez normal la pui.
Alexa, zuzele. sa te duci la doctor, nu lasa sa treaca timpul, ca orice problema trece mai repede daca e tratata din timp. Pe soacra las-o, mai bine ca nu mai vorbeste cu tine, abia nu mai ai de ce sa-ti faci nervi.
Mada, felicitari pt dintisor
Picky, ce bine ca vin ai tai in vizita. pune poze cu salonul, ca sa vada si ochii mei unde se distreaza Stefi.
Felicitari pt pasi singurica , super, ai fata mare. Pe mine ma cuprind emotiile cand citesc de progresele buburuzelor pe care Vladut le-a depasit si stiu cat de emotionant este pt mamici
Eu am o inghetata in congelator de o luna cred, si mereu uit de ea sa o mananc
Mirela, sa stapaneasca sanatoasa caruciorul, e super am vazut minunea in poze, o printesa dulce
Cuscraaaaaaaa, pai ce faceti? Atata lipsa duce la divort pe motivul parasirii caminului conjugal
Lavi, Dana, iar chiuliti?
Bamsy, un mare Sunteti bine?
Ema

Ia uitati aici: http://en.tackfilm.se/?id=1266995963187RA91

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput