**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

uitasem sa va spun ca incepand de weekend-ul asta suntem in cautari de vecini cu copii cam de aceeasi varsta cu tero a mea,pentru ca sa vedem ce party iese la un anisorsa vedem ce-o iesi la intalnirea cu copilasii,nu de alta dar brotacul meu a ramas la stadiul de a baga degetele in ochi tuturor
ema "glumele" alea nesarata pe care le aplica mama se pare ca de abea acuma au inceput..azi de dimineata terorista era calare pa ta-su sa-l antreneze in joaca ei si el vroia sa se uite la o stire si masa-mare ii zice"da-i palme lu' tactu ca nu te baga in seama"deci e clar ca se va lasa cu discutii in curand..ce-o fi frate in capul bunicilor astora cu ideile lor fantastice???

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema nu pot sa le numesc chiar covoare..sunt mai mult de decor ca in afara de dormitor si living am gresie peste tot si tine rece totusi..si ta-su vine de pe teren si nu se dezbraca si el la baie sau in balconas ca omul,ci in fundul casei si are numai mizerie pe elbunica trebaluieste pe afara si nu ai c sa-i faci ca tot aduni o buriana sau cine stie ce de prin curte...si sopila mea zici ca e aspirator frate ca culege totde care inghetata de la delta???din aia de vanilie cu straciatela sau de cioco,sau fructe de padure????ce sadica sunt

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris eu zic sa stai de vorba cu ea calm si la modul cel mai serios si s-o intrebi "daca eu ti-as da o palma cand tu nu ma bagi in seama cum ar fi?????" daca altcineva ar fi zis ce ai zis tu atuci, cand ai luat bebe in brate, oare cum ti-ar fi picat???? si nu cred sa-i placa sa inverseze rolurile...si sper sa se rezolve. asa, daca nu vb cu ea, probabil, in cel mai rau caz va continua, va veti enerva, va veti certa si asta nu e bun. vai de bietii copilasiiiiiiiiiiiiiiii....glumesc, stii nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Hello!
MADA...felicitari pentru dintisor.
EMA...felicitari pentru masina si pt statul in fundic.
ANA...asteptam vesti de la doctor.
BUBURUZA...am vazut o minunatie de ochisori,am citit si povestea nasterii,tare emotionanta.Nu mai fi supi pt alaptat,i-ai dat bn ,minim e 6 luni asa ca e super ok.nici Anto nu prea mai vrea san,doar dimi la 7 cand se trezeste si de vreo 2 zile nici ea nu mai vrea din dreptul.eu zic ca o intarc cat de curand dar nu-mi pare rau.
PICKY....iti vin ajutoare,e bn.
CRIS...felicitari pentru noaptea dormita si felicitari pt dintisori.Noi in continuare stirbe.
YIOANNA...ramasesem datoare cu niste raspunsuri la tn(iarta-ma,iarta-ma ,te rog).nu i-am luat olita inca lui Anto,parca as mai astepta sa se incalzeasca un pic ca la cat ii place Antoniei sa o imbrac ma stie tot blocul daca tot o pun pe olita.cum mai e Stefi?tu cat fier ii dai?am uitat..Ai avut curaj sa-i dai capsuni,eu pana la 2 ani nu cred ca-i dau.
ANDREEA....ai luat al 13-lea?sa ma gandesc ca poate voi lua si eu?cat ai luat?tii dieta rina?ai cartea in format electronic?o vreau si eu.
LAVI...cum mai sunteti?
DANIELLA....iar ai disparut?
Noi iesim afara imediat ce se trezeste printesa,ne intalnim cu pretendentul (e mai mic cu 2 luni ca ea dar merge).
Ne-am luat carucior nou duminica,bertoni foxy,mult mai usor,se strange si se desface cu o singura mana,suntem toti 3 multumiti de achizitie.

Cateva poze mai noi cu Anto in jurnalul de bebe strumf.

Meniul de azi:
7.30-tzitzi
10- iaurt de la humana cu biscuiti
13.30- supa de galusti
17- lapte
19.30- cereale cu banana
22- lapte
3-lapte
intre mese cativa pufuleti (e innebunita dupa pufuleti,taica-su ii zice pufuletareasa )si molfaim la covrig.
Va pup!

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

daaaaa....da trimite omu afara sa se dezbrace....auzi la ea, in balconas....brrrrrrrrrrrrr, am inghetat numai la gandul asta da, gresia tine rece, stiu....si eu am si ma seaca. n-ai nimerit cu inghetata....vanilie simpla si mai e top gun de vanilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cris nu vreau sa torturez pe nimeni, din contra iti dau is tie din inghetata mea, care e ff buna. Stiu ca e greu de gasit in tara ceva bun...niic mie nu imi place nimic bun...doar daca mai face o anumita persoana inghetata ff buna, dar nu cred...
Pai las' ca nu'i bai daca iti doarme de la 7-8..asa este normal ptr un copil. Gata deja te pregatesti de party..aduni copii de pe stada ??? eu nu am nici un copil pe aici..asa ca.....uite era Ema, dar ea e in tara...deci... nu am copii asa micuti Auzi la soacra ta..invata copila la prostii...pe a mea nu a invatat-o nimeni is sa vezi ce ne bate...are niste nervi..iar daca nu-i convine ceva ne ia la bataie.. Cu scamele are probleme si Stefi...duminica de ex gasise o ata si sa vezi ce mesteca la ea, ...m-am chinuit vreo 10 min sa i-o scot din gura ca nu vroia deloc sa mi-o dea...

Ema eu am gasit o inghetata ff buna, care imi place tare mult, si e asa cremoasa(nu iti ingheata dintii cand o mananci )e de la Ijboerke cea Dame Blanche...are si topping de ciocolata in ea.....si am mai gustat-o si pe cea de cicolata care e la fel de buna...cea de stracciatela nu am incercat-o si nici pe cea cu fistic......Gasesti la Carrefour...Multam de informatie legat de fulgi de orez, uite ca pana acum nu m-am uitat, ca noi nu prea usntem uc orezul si la fata e a doua oara cand ii dau... Ema ti-ai luat masina??? felicitari..ce marca??

Miruta, Pufuletareasca are carucior nou??? sa-l poarte sanatoasa si mami sa impinga cu drag la el




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky...da, aia mi s-a parut si mie cea mai ok dintre toate inghetatele testate....tot de asta...ca e cremoasa. masina am comandat-o...stii ca stia se misca incet, abia in iunie vine, da e numai bine ca pana atunci o avem pe asta de acum. e Toyota RAV4 facelift...merci mult eu i-am luat lui Darius fe la bambix, fulgi pt 4 luni si am vz ca sunt si pt 6....la alte varste nu m-am uitat.
mirela multumim mult zi-mi si mie rotile sunt din plastic sau sunt din cauciuc la carucior???? ca tre sa achizitionez si eu unul mai micut in Romania ca asta pe care il am acu are 17 kg gol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky...da, aia mi s-a parut si mie cea mai ok dintre toate inghetatele testate....tot de asta...ca e cremoasa. masina am comandat-o...stii ca stia se misca incet, abia in iunie vine, da e numai bine ca pana atunci o avem pe asta de acum. e Toyota RAV4 facelift...merci mult eu i-am luat lui Darius fe la bambix, fulgi pt 4 luni si am vz ca sunt si pt 6....la alte varste nu m-am uitat.
mirela multumim mult zi-mi si mie rotile sunt din plastic sau sunt din cauciuc la carucior???? ca tre sa achizitionez si eu unul mai micut in Romania ca asta pe care il am acu are 17 kg gol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

daaaa, bine ca s-a trimis de 2 ori...ft tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema hai ca vorbisi cu ea si deja m-a suparat cica "pai e mica si nu stie ce inseamna"deci,in seara asta conferinta la etajglumesti??eu vb serios ca o sa vai vai de saracii copiistii ce cald e in balconas???am pus si acolo un calorifer si e la fel ca in restul caseinumai ca trebuie sa gasesc i modalitate de a se despuia in fundul casei..ca doar il vreau gata de-un viol de la intrare pe usasi sa stii ca eu sunt innebunita dupa inghetata de vanilie..numai ca sa dea naiba daca astia o si fabrica/import sau ce-or face ei ca nu gasesc poe raft decat de orice alta natie
miruta manca-o-as eu pe ea de pufulareasace bine se tine pe picioruse si ce privire aresa foloseasca cu placere noua achizitie si poate ne pui si o pozica cu el
picky mercipai trebuie sa ma pun in tema cu copii sa vad cum reactioneaza terorista...offf,o gramada de treaba si cu party astahahahaha...si eu care credeam ca a mea e singura care-i plac scamelece..ce ??????inghetata de fistic

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput