**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

neata fetele!o cafeaaaaaa....na ca a dat fiimea un cap de parchet
nici nu ma apucai bine de butonat....
mai nu am fost inca la dr ca astept o programare,am fost si am facut o eco la sani ca ma dureau ceva de groaza si dr mia zis asta si mia dat trimitere mai departe....asa ca ....
mai PICKY dar ce faci mama renovezi?curatenie ?hai si la mine....ca e jale,dar am zis ca mai astept o tara..CRIS ai dreptate e mai pustiu decat de obicei,de vvina o fi vremea bunacare si pe noi ne scoate la plimbare zi de zi
mai dati si voi idei de meniuri,zuza mica nu mananca doua zile la rand o ciorba su ceva...asa ca nu mai am idei fratepupici la toata lumea

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]        poze de la 9 lunihttp://picasaweb.google.com/alexandra769/LASANIUSDEZIUAMEAAM9LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:


sarumana cris....ce m-as face eu fara perfuzocafeaua ta????
plouaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... o sapt si ceva s-au anuntat doar ploi, frumos nuuu????? vreau la mamaaaaaaaaaaaaaa!!!!! deci voi sta foarte bine cu psihicul
sa cresti mare buburuza...si tu si ochiosul
vad ca v-ati cumintit seara, nu mai scrieti....mai, cuminti cuminti dar nici chiar asa!!!!!
picky da ce faci mama???ce trebaluiesti atata???? sincer, si eu ar trebui dar n-am chef....tre sa sortez haine, sa vad ce impachetez si ce iau in Rom si alte alea....ca de mutat ramane toarta sa le mute singur, iaca asa....
ficiormiu are chef de cearta, baby tv nu mai mere vad...sper sa-si revina cat mai repede....asa ca ma duc sa trag o joaca cu bestiuta si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Rareselu dulce! Sa cresti mare, sanatos si voios, iar mami si tati sa fie sanatosi sa fie mereu langa tine!

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Raressss...sa cresti mare si sa fii sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:


Neatza.....NE IESE UN DINTEEEEEEEEEEEEEE......inteapa ceva jos si e inflamata gingiutza....si maraie de ieri dimineatza incontinuu....am capul prastie........ma roade de nas de obraz roadev mana,servetele,hartie,,,,,,,,....horror...i-am dat un pic de ibalgin...acu` molfaie o punga......ma doare capul...oare sa-i iau 0ceva de dinti?
ce geluri ar fi recom.?
happy birthday la sarbatoriti si sarbatorite....




Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

In primul rand la mai multe lunite Rares sa cresti mare, sanatos si mumos

Fiica mea vad ca nu ma lasa sa stau o clipa la pc...innebunesc..bine ca mai sunt cateva zile si vin ai mei

Buburuza eu zic sa nu iti para rau ca l-ai alaptat pana acum...important e ca bebe sa pape de acum in colo si sa fie sanatos..iar tu sa fi impacata ca ai un bebe sanatos Vizionat pozici si filmulete(fiica mea incepuse sa bolboroseasca dupa fitu ) are Serban niste ochisorii ff frumosi cu gene lungi si dese...o sa fure inimile multor fete .. foarte frumoasa povestea nasterii..m-a emotionat ff mult..si mi-am adus aminte de clipa in care s-a nascut printesuca mea(trebuei sa-mi fac timp sa scriu si eu nasterea )

Anna ce face Vladut? Cum se mai simte?

Ema, Alexa pai de renovat mai avem la casa si inca cat...tot parterul..asa ca asteptam caldura si ne apucam de treaba Am facut mutari prin casa ca in weekend ne-am cumparat un salon...Fiica mea e ff incantata de el, ca e mare is poate alerga in 4 labe prin el...duminica nu vroia sa doarma deloc, atat de incantata era de el...cum o puneam sa o culc cum vroia sa o ia la fuga prin el..iar eu cu sotul aveam o groaza de treaba.....am avut si haine de sortat si curatenie...deci multe...si incan u am terminat..Dar inci nu pot face ca nu ma lasa Stefi

Mada felicitari ptr dintuc...Cris si la voi e vreunul ???sa iasa cat mai repede si fara dureri dintisorii


Ies can u mai ma lasa sa stau..si nici nu mi-am baut cafeaua...

Idei de meniu nu am nici eu decat meniurile clasice din 3-4 legumite...Dar a mea e ff pofticoasa si aseara daca ne-a vazut pe noi ca mancam ciorbita cu carne de vacuta(deci mananc din nou carne) a vrut si ea si i-am pus in castronelul ei cu painica...si a bagat in ea...cu toate ca inainte cu 2 ore papase si piureul de mar cu putin biscuite....da ce credeti ca mi-a dormit toata noaptea.???? ti-ai gasit..pe la 3 vroia tatzi...si la 6 la fel...asa ca poate sa pape ff bine seara ca tot mi se trezeste noaptea

Merg sa o culc ..ca vad ca da semne de somnic si apoi sa-i pun la facut papica

pupici


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:


Eumada felicitari pt dintuc! eu ii dau cu Calgel pe gingiute, dar mai este si Dentinox care cica e bun. de asemenea si Orajel care e cel mai bun dar ala e adus din america si e o persoana care il vine online, nu il gasesti in farmacii.
gelurile sunt bune pt ca actioneaza local si ii atenueaza temporar durerea.

multumim fetele pt aprecieri!

am si eu o intrebare: am vazut retete cu orez... astea se fac cu orez normal de care papam noi sau cu fulgi de orez pt bebei?




mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Vad ca e slaba activitate pe aici...acum aveti voi treaba, nu????


Buburuza eu chiar azi i-am facut orez cu carnita de pui, morcov si patrunjel verde...si am facut cu orez normal ptr noi...aici orezul e diferit de cel din tara, ramane bobul mai tare...si e naspa ca trebuie sa molfaie mult la el...l-am mai pasat eu putin cu furculita, dar nu a iesit cine stie ce pasta...oricum a mancat cat de cat... Fulgi de orez??? chiar un m-am uitat prin magazine dupa ei...oricum eu trebuie deja sa o invat sa pape mancarica si pasata nu numai pasta...

Meniul de azi
-dimineata: painica cu margarina(cea cu unt nu o mananca bine deloc din cauza untului)
-pranz: orez cu pui, morcov si patrunjel verde + o bucatica de banana(din pacate nu ii dau mult ca inca ii produce iritatie la fundulet..incerc cate putin, treptat)
-seara: piureu de mar si cred ca ciorbita de a noastra




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

m-am adunat si eu ca avusei treaba si acuma fac de haleala la brotac ..asa ca sa pun si meniul de azi
7:15 formula(200ml
9:20 painica prajita cu cottage de la tnuva+formula(30 ml)
13:30 orez cu carnita+formula(90 ml ii ajunge)
17:00 para coapata
20:20 formula(160-180ml) incerc sa o culc din ce in ce mai tarziu,dar trepata...pai vine vara si eu tot pe lumina culc brotacul????

picky se pare ca iti place sa ma torturezi cu inghetata aiaeu nu gasesc decat foarte rar din cea care imi place miegata treburile pe ziua de azi???ce face stefi???
buburuza hai nu mai fi supi ca e bine ca ai laptat si atataam vazut un Piculica tare frumusel
alexa off mititicapupam unde s-a lovit sa nu mai doara
mada felicitari pentru dintisorsi pupam titiza ca ceilalti sa iasa fara dureream observat ca i-ai dat ibalgin evei..eu ti-as recomanda sa nu-i dai ca e micuta si chiar scrie pe prospesc ca nici daca alaptam sa nu luampentru dintisori gasesti la farmagie vreo 2 feluri de gel pentru pici ca sa le mai ia din durere
picky la noi e un dintisor si un canin care s-au imprietenit si vor sa iasa amandoisper sa scapam repede de chinnu te mai strsa cu somnicul de noapte,o sa se regleze si stefi dar trebuie multa rabdare..toate la timpul lortreaba????????pai am ajuns sa frec astea 2 amarate de covoare in fiecare zicum gaseste tero o scama,cum o pigule repede si-o papa

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky cand termini la tine vino si la mine....nu de alta dar ca sa nu-ti iesi din mana
cris haoleuuu.....poi scoate mama covoarele....eu am si bunghit unele pt bebe, din alea puzzle, super colorate, ca sa imi tapetez pe jos. hai cu dintzoasaaaaaaaaa fara durere
bre, nu mai vb de inghetata ca va mananc.....astia nu au delta si asta a singura cate-mi place...tu picky de care halesti mama??? ca eu le-am cam testat pe toate si nik nik, oare-s prea mofruroasa si fitzoasa????
picky sunt fulgi de orez....chiar la market....nutricia, Bambix iar daca vrei orez care se face terci, ca ala romanesc, la carrefour gasesti...ca si eu am avut o mare problema cu asta tare si uscat...nu-mi place...ce stie taranul ce-i ciocolataaaaa

Mergi la inceput