**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema si mie imi place cum s-a exprimati-a trimite-l si pe la a mea remorca sa mi-l educe la capitolul asta
picky a naibii munca,asta nu se mai termina niciodatate asteptam la o barfa mica

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce puii mei faceti fetelor????somati????acum o pun pe picky sa strige catalogul

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

eu is buna?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce faci alic??nati ce face ???

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare

Am culcat fata si acum am venit la tv ca imi incepe serialul meu..si savurez o inghetata... Mi-a adormit ff greu, mi s-a foit in pat si intr-un final dupa ce a venit si tati langa noi s-a gandit ca e cazul sa adoarma.

V-am citit in mare, am vazut ca Mirela intreba de incaltari in casa...la fel ca is celalate fete tot in sosetute antiderapante o las si eu in casa, am vazut ca Cezara se auto-intarca, nu stiu daca sa o felicit sau sa imi para rau, oricum important este ca a supt tatzi pana la varsta asta..iar daca ea bea laptic la sticla e ok, important e sa bea lapticul. Am citit ca a intrat si Buburuza, asa ca bun venit si sa nu ne mai parasesti ...Am citit ca Nati are 8 dintisori , felicitari, am vaut si pozici multe, multe cu Denis, cu Cezara ...ff frumoase ...Am citit ca Vladut a facut diaree de la antibiotic, imi pare rau, sper ca sunteti mai bine..am citit ca Darius sta singurel in fundulet..felicitari..., am citit si despre o terorista geloasa care mai avea putin si-i scotea ochii la bebe....si au mai fost multe, dar nu mai imi aduc aminte..poate maine mi se invarte neuronul mai bine decat acum...Aaa, am citit si de Reby ca nu se simte bine...cum iti mai este acum?? dar ce ai patit?In schimb nu le-am citit pe Lavinia si pe YoannA, pe Deea ...Ramona stiu ca s-a pus pe Dex nr 2....in fine nu mai retin totul...da' voi nu va suparati pe mine ca nu mai tin chiar totul minte, nu???

Si mai e careva pe forum la ora asta????


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Vad ca nu mai e nimeni la ora asta..Asa ca ma retrag si eu in fata tv-ului.

Va pupic pe toate si pe buburuzele mici le trimit pupicuri duble si va urez noapte buna.Sa sper ca maien am timp mai mult de pc..dar un stiu..ca am si de calcat...si trebuie sa merg si pana in oras...deci treaba multa..si nu se mai termina deloc...

Va urez somn usor!


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

nu vrea fratie sa adoarma si pace! sta in bouncer si vorbeste pe bebluseasca lui. a dormit de la 10 la 11 si gata, e fresh!

macar nu ma calareste si pot sa mai scriu si eu doo vorbe!

asaaaa...
am citit cu "polonicul" si nu mi-au ramas multe in cap...
am intrat pe contul comun (sar'na pt date) si am salvat tot ce am gasit pe acolo... si ma pun pe studiat!
Picky am tot incercat sa mai intru dar v-am zis ...cum ma puneam la calculator instant jucariile nu mai erau interesante si trebuia entertainement... m-am enervat de catvea ori ca nu reuseam sa bag nimic in cap asa ca nici nu am mai deschis forumul
si eu sper sa ma lase sa intru mai des ca mi-e dor de voi maaaa! si mai sunt si singura cuc toata ziua cu el de nu vorbesc decat bebelusheasca si ma tampesc de tot!

inca nu v-am invatat pe toate dar incerc si eu sa tin pasul!
de Vladut cu diaree de la antibiotic... daca nu i-ai dat probiotice in timpul tratamentului cu antibiotic, nu e tarziu nici acum... lucreaza ca un pansament la stomacelul lor sensibilos si sunt foarte bune si pt altele (sist. imunitar, etc).
la inceput i-am dat Biotics Baby la al meu (nu lua antibiotic , dar nu imi placea cum facea caca dupa rotarixul de la 2 luni). si-a revenit si s-au calmat si colicii... acum ii dau Baby's Jarro Dophilus care e scump dar foooooaaarte bun! uite www.naturistexpert.ro/produse/88-toate-produsele/80-babys-jarro-dophilus.html" target="_blank">AICI niste info! ii trece diareea, asta stiu sigur!

si al meu bebe se intarca singurel si asa rau imi pareee
deja de o luna papa doar la 7 dimi san si ala in somn ca daca e treaz nu e chip de titi... iar eu nu prea mai am lapte. de fapt doar un singur san mai produce foaaarte putin. celalalt deloc si de o saptamana deja nu mai suge din el.
am trecut prin momente foarte naspa cu alaptatul asta si inainte de sarbatori era sa si fac depresie pe chestia asta.
picu nu mai vroia sa suga, mie mi se dusese laptele brusc din cauza asta, am stat de sarbatori numai cu pompa atarnata de san dar degeaba pt ca la pompa nu iesea si am fost tare suparata!

pana la urma m-am resemnat desi imi lipseste tare mult.
si acu' sa va zic si pe aia dreapta... apropos de neintratul pe forum. am facut o obbsesie cu alaptatul si cand au inceput problemele cu intarcatul ma durea cand citeam cum mamicile povesteau de piticii care adorau titi si ca alaptau la greu... si al meu nu vroia... si cat m-am chinuit de la inceput ca nu imi venea laptele si facusem rani de cat l-am tinut la san si alaptam cu protectii ca imi daduse sangele si strangeam din dinti ca stiam ca e cel mai bun lucru care as putea sa il fac pt el... si nu concepeam sa se termine asa repede

offf... gata! v-am zis si of-ul meu al mare!

acu' is ok! m-am resemnat si asta e...

vad ca nu mai e nimeni pe aici, asa ca ma bag sa mai citesc din urma sa vad ce ati mai facut (apropos eu am ramas cu bookmarkul la capitolul 7 am ambitie nu?)




mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

ahhh... si am pus la semnatura povestea nasterii care nu e spectaculoasa, dar e de suflet!
iar AICI pozici cu piciul meu iubit si de multe ori terorist!


mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Cris, multumi, parca ceva mai binicel...

Buburuzaa, ma vazut ochios mic si dulcel i am salvat povestea nasterii sa ma delectez maine la cafea!

va pup fetelor! somn dulce!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

in sfarsit am dormit si eu mai ca omuldar nu ma lasa sa ma uit in gurita sa vad daca i-au spart gingia infractorii in cauza
hai ca azi dau cate o cu ce vreti voi,perfuzocafeluta pentru tine ema este gata,avem o gramada de trabuce pentru tutungiste si binenteles ca si vogue pentru cuscra

La Multe Lunite inainte
Rares Florin buburuza de Lavinia.p sa cresti mare si voinic


fug ca ma cheama datoria si revin mai tarziu

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput