**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

simina nu exista trucuri de intarcat....raresti alaptatul, dar deja se pare ca nu mai suge ft mult, rarind alaptatul productia o sa scada si treptat se retrage...ideea e sa nu te mulgi chiar de doare putin....e semn ca se retrage
sa nu faca reactii adverse la vaccin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

ola fetelor,

Intru si eu mai pe fuga (ca de obicei) sa va salut si .

Astept sa se trezeasca buburuza mea si sa ceara papa ca sigur ii va fi foame.

Sa va povestesc ce a facut mandra mea acum cateva zile. AM lasat-o pe patul cel mare nesupravegheata cca 1 minut si aud bum. Ma speriu si fug in camera si mandra pe jos plangand. Asa o sperietura am tras de zile mari. Dar nu a avut nimic. E bine. Dar de acum o pun in patutul ei cand nu sunt in camera cu ea.

La vaccin nu a facut reactii adverse asa ca am trecut cu bine si peste acest pas.

Am fost azi si la dermatolog, care zice ca are o dermatita (nu stiu cum), dar nu atopica ca aceea ar trebui sa se prezinte cumva altfel si ar avea si la pliuri. Avem alt tratament cu Locoid si Dermalibur si ar trebui cica sa treaca asa in 2 saptamani. Sper sa fie ok.

Referitor la papa, ca ziceam ca nu papa legume si carne am facut schimbari in mediu si anume: masa de 11 ramane de fructe cu cereale, cand in general nu mai papa si lapte. La amiaza papa lapte si apoi supica (20-30g) dar si asta e ceva. daca vad ca merge cateva zile asa ii fac cu 30 ml mai putin lapte sa vad daca isi creste cantitatea de legume. AM inceput sa-i dau oricum vitel si parca ii place mai mult decat puiul. Inca la 18 nu am introdus ceva anume, dar dupa masa de lapte i-am mai dat sana (simplu, ii place tare) sau bananuta sa pape ea asa din manuta ei.

Revin cu recuperari.


Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Mada-nu a fost racit,efectiv mi-a fost mila de el sa-l duc la intepat.Le facem pe cele de la stat si doctora a zis ca nu e o problema ca am intarziat ideea e sa le facem decalat pe urmatoarele.
Ema-
Anna-am auzit tot felul de povesti legate de intarcat-ca te doare,ca trebuie sa te speli cu nu stiu ce-in fine,vom vedea!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Dani3lla, ma intrebai de frumusica blonduta din albumul "poze dragi" si eu zuza d emine m-am gandit la mine ... modestia bat-o vina! Banuiesc ca intrebai de cea mica ... e fina noastra, Elise. Acum e marisoara are 4 ani si un pic.

Carina, mi-am amintit cu nostaligie de prima cazatura din pat a Cezarei; a fost de Boboteaza, tat-su a declarat ca o maritam anul asta, ca cica asa se zice.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

hai sa intru ca acu pleca seria 1 de musafiri,adica fina cu brotacelul micmoamaaaa ce l-ar mai fi jumulit fi-mea..la un moment dat s-a dus glont la carut cand l-a a uzit ca a scancit si s-a ridicat pe el si apoi direct la bebic sa vada daca e ca ala de jucarie al ei..adica sa-i bage degetele in ochila naiba......terorista cu diploma frateeeeeeeeee.....
Si la plecare,m-a tras mama o faza...de am zis ca iese ditamai cearta...am luat eu bebe in brate cat s-a imbracat fina si tero patrula pe jos pe sub scaune ca o eticheta jumulita de pe o sticla,si o ia mama in brate si o face atenta la mine si ii spune"ia uite mamaia,mami are acuma alt bebe si pe tine nu te mai iubeste" sa cada cerul pe mineal meu era la geam si fuma si a luat-o si el la rostsa mor de parca nici nu-mi vine sa mai plec fara ea nici macar pana la magazinul de la 3 strazi departare...

simina tinem pumnii sa nu doara piciorusul sau bucuta intepata si pupam de pe acuma sa treaca repedece sa ai???stai linistita ca nu ai nimica
ema hai ca parca prea plangi cu foc si ca sa nu zici ca-s fata rea,trimit oleaca de caldura si soare si la tinela noi parca a venit primavaraciumeacoooooo,sa stapanesti sanatoasa masina si sa nu uiti sa dai de beuteoooooooooooooo,pai felicitarideja ai baiat mare
andreea pai daca e dintisorul de vina,pupam dulce titiza sa iasa mai repedeahaaaa,deci te faci mamica sexoasaaaaaasa te tragi la fusta mini la vara....
anna daaaa,bucuria e imensa cand sta in bucile goaleparca isi ia mai repede avant la mersul de-a busilea si sa nu spu si ce tam-tam face dupa baita cand vreau sa o imbrac...daca ar fi dupa capul ei ar dormi la fofo goala
carinablanca pupam mariuta unde s-a lovitce bine ca nu e dermatita atopica
simina e vorba de cerere si oferta ...daca rezvanel nu suge,lapticul se retragenumai atunci cand simti sanii plini sa te mulgi si ai sa vezi ca nu o sa se intample nimica rau si nici nu trebuie sa te dai cu cine stie ce leacuri babesti
andreea ce funny si sotul..mia- adus aminte de o faza patita de mine...binenteles off topiceram la tara la bunici sa avem 17 ani si cica daca cazi in zia de paste..te mariti la anul..eee,sa nu-ti spun ca cazatura am luat pe scari cu tot cu oala de ciorba de miel de am avut vanatai pana a trecut varasi de maritat ioc sansa rambo ca fugeau de mine ca de dracul...

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

dau dau cris mai ales ca barbatu s-a exprimat..."am luat masina la nevasta"...multumim, multumimmmm....poi suntem mari de acuuuuu....stam pe buci, sugem degetele de la picioare, ne tragem de cuc....urata faza cu mama, dar nu pune la suflet...asa fac ei cateodata "glume"....nu o fac cu intentie....important e sa nu se mai repete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela
buburuza pe contul comun e o carte de bucate pt pitici...daca nu ai datele, cere si ti se va da, in rest daca citesti ai sa vezi ca fetele posteaza retete aproape zilnic. poi la 7 luni e cam cazul sa bagi si carnita si galbenus....nevoile copilului cresc o data cu inaintarea in varsta. succes


am citit putin dar cu el agatat de mine ca maimuta

nu pot sta mult dar sa raspund relede...
carnita papa... ou nu ca am vrut sa astept 7 luni juma ca am eu ceva problemute cu oul si mi-e sa nu ma fi mostenit... de aia am mai intarziat putin bagarea lui in alimentatie...

nu prea am citit ca nu am mai putut intra mult timp pe forum de aia nici idei de papica nu am...

si daca poate careva sa imi dea si mie datele contului comun ca nu le am.

urla
fug ... sper sa revin mai pe la noapte asa




mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buburuza ai datele pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

sar'naaaaaaaaa [pup

am apucat sa citesc si io 3 pagini ca roade cablul de la mouse

merg acus sa ma inspir la retete.

ahhh daaaa
si al meu cum prinde putza goala asa se trage de ea de ma doare pe mine


mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare lume, lume...

Eu sunt franta de oboseala...in astea 3 zile am muncit ca robul(si nici nu am terminat) iar acum cand am pus si eu fundul jos sa ma odihnesc, ma solicita fiica mea..vrea sa ma joc cu ea, sa o tin de manute ca sa mearga ..

Nu am citit nimic din urma, din lipsa de timp si nici nu stiu cand voi reusi sa recuperez, sper ca saptamana asta...

Sper ca sunteti ok cu toate si nu avem bebei nici bebei bolnaviori

Urez si eu La mai multe lunite sarbatoritilor de astazi, Alecsandra, Darian, Maia , sa cresteti mari, sanatosi si mumosi

Gata ca deja nu mai rezist eu sa ma chinui sa scriu ceva si sa ma calareasca fiica mea

Va pupic pe toate si incerc sa citesc din urma



Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput