**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Azi duc si eu puiul la vaccin-gata mi-am facut curaj ca deh peste 2 zile face 6 luni si eu inca nu l-am dus la vaccinul de 4 luni.Da' mi-e asa o mila!!
Ieri am sarbatorit si noi cu fratii mei si cu mama si cu nasii puiului 6 lunite-i-am luat si tort:am vrut sa fac eu dar cum sunt varza la bucatarie-m-am dus si am dat comanda.Puiul nu stiu ce a avut insa nu a vrut sa pape zilele astea-sambata a refuzat masa de legume(spanac cu orez si carnita de pui) iar ieri nici macar fructele(mar copt cu branzica calcica si scortisoara) nu le-a papat-asa ca legume nici nu i-am mai facut-sa vedem azi!Altfel e cuminte doar nu vrea sa pape.
Stiti cumva ceva trucuri la intarcat?Andu nu mai vrea titzi deloc-eu pricum ii dadeam numai seara-insa vineri nu a vrut decat 1 minut,sambata deloc,duminica deloc.....nu-i bai ca si cu cat ii dadeam chiar nu se va simti lipsa insa mi-e frica sa nu am eu ceva.....nu stiu,am auzit diverse.Voi ce stiti?
la toata lumea!



Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris este de toata cacaoa vremea....mi s-a acrit...cam asa e vremea aici, mohorata....de asta ma bucur eu cand ninge, ca nu ploua....asta vara a fost cald si soare, exact cand nu trebuia....ca eu eram gestanta...m-au trecut toate apele...dar in rest cica asa e...in fine...masinaaaa e Toyota RAV4 facelift...adica cu un look nou, modelul care e pe piata cum nu se mai fabrica...mai bine, asta noua e mult mai fainuta si vine in iunie (asta e stilul caracteristic la ei, ne miscam de la incet la ft incet) pt ca cica rav4 se face doar in Japonoa...In fine, e ft bine atunci....e perfect....deci in iunie dau si eu de baut
andreea daca adoarme instant cum te simte incearca faza cu o bluza de-a ta purtata o zi...cand se foieste da-i sa o tina ea acolo, poate functioneaza....la mine nu mere....nu adoarme nici daca ma simte, nici daca ma miroase.....nik...el are chef de joaca si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mada eu ii mai dau branzica si simplasi poti sa-i faci si din lapte de consum branzica si nanul sa il dai ca atareeu asa procedez...iar branzica i-o fac cu laptic consum si zeama de lamaie
andreea e posibil sa nu fie neaparat ca papa doar formula...si nu te intrista..uite cat ai alaptat-oeu aproape 7 luni i-am dat la tero san si dupa aia am continuat cu formula si e bine mersi

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

cris e prea mica sa-i bag proteina de lapte de vaca.m-am razgandit si cu untul..mai atept



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am uitat sa ma lauddddddddd....Darius sta un funduletttttt...singurel, pe bucile lui rotunde, nesprijinit....sta bine...si care 15 min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ema, am incercat cu bluza ... nu merge. Ma mangai cu gandul ca exact asa face inainte de a-i iesi primul dinte si acum sus e umflata tare gingia, se vede dintele, asteptam sa erupa din clipa-n clipa.
Bravo, Darius!

Cris, nu ma intristez. Ba chiar de azi is la dieta. Dieta Rina scrie pe mine, ca bate vant de primavara si eu nu incap in haine.

Simina, eu chiar nu stiu ce sa zic legat de intarcare, sper sa nu am probleme ca Cezara nu prea suge de multisor si nici lapte nu mai este cine stie cat.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Noi am avut o noapte ceva mai buna, a dormit mai linistit. Cu scaunele proaste inca avem, dar interesant e ca noaptea nu face deloc, doar ziua. Am sunat si la doctor, maine ne ducem sa il vada ca este ultima zi de antibiotic. Sper sa nu-mi mai faca febra.
Incerc sa-i dau la pranz pilafel cu carnita. Sper sa imi manance ceva ca de cand cu medicamentele astea a invatat si sa planga cu gura cat mai mica ca sa nu pot sa-i bag seringa sau lingurita
In schimb eu sunt f obosita si am o durere de cap ingrozitoare , dar imortant e sa-l vad pe el bine si apoi m-oi odihni si eu.

La multi ani, Darian si Maia!

Alice, ti-am mai zis ca e o faza prin care trec majoritatea copiilor, nu trebuie sa faci nimic special, doar sa fii langa ea
Buburuza, ce bine ca ne dai vesti, credeam ca te pierdusem pe drum felicitari pt dintisor
Picky, toata ziua trebaluiesti
Cris, pe mine ma uda fi-miu des, e o fericire pe el cand e in funduletul gol Eu il mai las seara doar in body, si cu ala desfacut ca sa circule vantul la buculite, si cand il vad cu body-ul ud incep sa caut balta prin camera lui
Ema, felicitari pt masina, e super si pt statul in fundulet
Alexa, off , sanatate multa iti doresc ma bucur ca fetele sunt bine, felicitari pt premiu, ai fetita desteapta
Simina, despre ce trucuri de intarcat intrebi, ca nu inteleg la ce te referi? Succes la vaccin, sper sa nu aiba reactii
Mada, imi pare rau ca te doare capul, facem un grup ca si eu detin o mare durere de cap
Andreea, sper sa nu mai faca mofturi la papa Cezara, cat despre intarcat nu-i bai, e f bine ca a decis ea

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

andreea deci stii cauza....asta e bine, eu nu o stiuuuu....hai dintisor mai repede si nu mai chinui fata
multumim ana...eu is tare mandra de ambele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

SIMINA cum adica ti-ai facut curaj?A fost racita a avut febra...eu stiu ca sunt cu un rost etapele de vaccinare....daca nu ai dus bebele de frica ..e naspa ca atunci vaccinul de 6 luni cand il faci?si ala de un an?Si sa stii ca bebelusii nu simt durerea ca noi....ei nu au centri nervosi ai durerii dezvoltati,nici nervii nu preiau ca la adulti....ei invata sa-i doara.Organismul e pregatit sa primesca un vaccin la o anume varsta pentru ca reactia de formare a anticorpilor sa fie ok.anumite boli se pot face inperioada de bebelusie.E alegerea ta,copilul nu poate decide dar intreaba si medicul,mai ales ca daca nu ti-ai luat vaccinul cu bani,acelular,eu stiu cacele de la stat nu mai sunt in schema completa.
Daca bebe a fost racit.....e altceva....nu se face vaccin dupa nu stiu cat timp...


Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

A si sa revin...cica nu exista lapte de mama rau......eva mea nu a vreut sa suga....ma mulgeam si ii dadeam.......dar nu a suferit deloc,iar mie mi-a venit ciclul...repede,apoi s-a retras.....si nu am suferit niciuna....pur si simplu.....la mine nu a fost sa fie..

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput