**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Codul muncii: Art. 50. - Contractul individual de munca se suspenda de drept in urmatoarele situatii:
a) concediu de maternitate .....

Eu nu am stiut si m-am certat mai intai cu secretarul scolii, ca faceam eu niste calcule legate de inscrierea la grad. Dar, din pacate avea el dreptate.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
hai sa traiesti cris. da ce-ai patit draga mea???? nu mai are somn teroriciul?
am citit din urma dar printre picaturi....ma doare bostanul de 3 zile de crap....ma droghez cu medicamente da nu prea da semne sa treaca definitiv...ca sa nu mai zic ca e un kkt de vremeeeeeeeeeee, ploua si e mohorat...deci am si o durere de genunchi a draq de sexoasa.
in restttt...nic nou...nu doarme toata noaptea cum ar trebui, se trezeste tot intre 5 si 6....deci e bine, nu?????
aaa, ba e ceva nou....am comandat masina....care am vrut je, normal....pana la urma s-a dovedit ca fimeia are dreptate
dano, nu-mi da extemporal din ultimul carnat ca nu l-am cetit
buburuza pe contul comun e o carte de bucate pt pitici...daca nu ai datele, cere si ti se va da, in rest daca citesti ai sa vezi ca fetele posteaza retete aproape zilnic. poi la 7 luni e cam cazul sa bagi si carnita si galbenus....nevoile copilului cresc o data cu inaintarea in varsta. succes
banc...n-am...sper sa imi vina inspiratia pe parcurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata!
fetele, dau eu o cafea buuna si cu lapte tura asta, ca sa-mi "spal" absenta, asa ca hai

eu sunt bulvesrata cu totul dupa toata tarasenia pe care v-am povestit-o cu fata, ieri am incercat sa mergem din nou intr-o vizita...da ti-ai gasit ...cum am pus piciorul pe prag, cum au inceput plansetele cu muci si tuse si niste lacrimi barosane , da nu plansete, mai bine zis urlete ; asa ca am facut stanga-mprejur si acasa cu noi.....iar don'soara s-a potolit inca de cand am urcat in masina, iar acasa era de-o veselie nemaintalnita
voi stiti ca Naty e o zambacioasa si-o ghidusa prin constructie si ca nu plange decat o data la 2 luni, vorba lui tat-su: cred c-am facut-o in ras ...asa ca scoateti talentele de pshiloage si spuneti-mi...CE-I ASTA? si ce fac mai departe? ma gandeam sa luam o pauza de vreo 2 saptamani cu vizitele deocamdata....


Seri, Cris, ref la suspendarea contractului...si al meu e suspendat din momentul in care am intrat in crestere copil, deci nu din sarcina si lauzie (sau prenatal)

revin cu noutati, ma duc sa va citesc din nou, am senzatia ca am ratat ceva pze, filmulete...vad io

Buburuza, daca i-ai bagat lacatatele, poti sa-i faci iaurtel cu fructe (cu banana merge foartebine si e gustos) si branzica cu iaurt si mamaliguta...daca-mi vin si alte idei iti spun

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

neata fetelor
ALIC,sarumana de cafea1
CRIS,SARUMANAAAAAAAAAAAAm-ai scutit de ora de alergatura pe forum sa va gasesc si cand sa scriu se apuca de urlat a micaacu am bagat la cap
trebuie sa recuperez cu cititul,dar noi suntem o.k.mai putin eu dar .,.......
vati confruntat vreuna cu o dereglare hormonala serioasa?eu sunt data peste cap,a trebuit sa ma tund scurtca-mi cadea si am dermatita care nu o puteam trata cu parul lung ca numi ajungea crema sunt plina de cosuri parca as fi adolescentasi mai iau si in greutatenu mai zic la capitolul nervi
in rest sa ma laud:a mare a luat mentiune la PIPTCOT,la PITIC DESTEPTsunt asa mandra
cea mica doarme mai mult noaptea si asa ma odihnesc si eu
ptALEXANDRA,DARIAN SI MAIAsa creasca mari sanatosi si voiosi
gata urla zuza mica

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]        poze de la 9 lunihttp://picasaweb.google.com/alexandra769/LASANIUSDEZIUAMEAAM9LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ALEXA da eu...si pe langa ea si cu sidrom dismetabolic...scrie mai inainte un pic.....vvvvvvvvvvvvvv2113...e nasol...dar esti sigura ca e dereglare?
eu am fost la medic..tu?



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

eu incerc sa culc teroriciul,dar sa vad si cat tine minuneanu de alta dar pe vecinii de la parter(socri)acusa i-a apucat de pus o cornizataman la ora de culcare a teroristei...asa ca bocanituri la greu

picky unde esti????????cafeaua am dat-o,tu unde esti??ce face stefii??????????
buburuza felicitari pentru dintisor si urmatorii sa iasa fara durerenoi incercam sa trecem meniurile la puiuti in fiecare zi ca sa ne mai inspiram una de la alta,dar si pe mailul comun sunt pese retete
ema de cateva zile suntem la capitolul "iesit de dintisor si un canin"de aia am eu noptile asa sexychiar ca e o vreme de cacao la voi..iachhhhhh;ia tu mama draga,ce masina ai luat???stii ca trebuie sa o uzi ca sa mearga bine,nu?
alic sar'mam de cafeachiar am nevoie..am mai auzit de aa ceva si pe la prieteni de-ai nostrii care au copii marisori,si am inteles ca au ei o perioada ,dar isi revinidem si contractul meu
alexa chiar nu stiu ce sa zic..ai mers la medic sa faci un tratament ceva ???oooooooooooooo,felicitariai o fata cuminte si isteata

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

revin.....asta mica doarme pe umarul meu....dau eu cafea..pentru toate somnoroaselepe mine ma doare capul de aseara si nu trece.........nici cum........



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

stupid uitasem meniul de azi

7:20 formula(180ml pe nerasuflate)
9:30 painica prajita cu unt+formula(40 ml)
13:00 ciorbita de pui+formula(100mlacuma sunt mai darnica..)
16:30 iaurtel cu ananas
20:00 formula(180ml)

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

neuronu asta.....mama lui.......stiti ce face?Uita.......ieri i-am bagat branzica calcica....din laptele ei....nan2..a mancat cu banana.......cuce mai pot sa combin branza?



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cred ca Cezara de azi e oficial intarcata. Tot ma plangeam eu ca nici macar dimineata nu mai suge mare lucru, ieri la nici o ora de la supt a trebuie sa-i dau lapte praf. Asa ca azi dimineata cand a facut ochi a servit direct un biberon cu 7 masuri de lapte.
Si am avut o noapte ... nasoala tare. S-a trezit de n ori si adormea imediat ce ma simtea langa ea. La un moment dat numai ce o aducea tati, o aseza langa mine si somn, iar o ducea in patut. Si tot asa pana dimineata. Acu doarme si eu forumizez.

O zi senina!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput