**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gata painea..prima facuta in casa...de mine..fara aparat de paine.....nu am si pe cine ma bazam m-a lasat in balta...am facut 100 gr faina integrala fara gluten...m-a costat 6 lei juma de kil.....si am pus o unghie de drojdie si apa..si am copt-o ..a iesit super ok....cam tare la coaja dar eva mananca oricum miezul....sau o moi in ciorbitza sau supa........m-am tampit dar o sa fac si unt de casa......e prea mica sa o otravesc...


va pup ma duc s-o aduc acasa.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Dani3lla, tu nu ai fost in prenatal? Sa stii ca in prenatal se suspenda cartea de munca, am gasit eu atunci lega care stipula acest fapt, dar acum nu mai stiu sa-ti zic. Ca si eu am luat al 13-salar (cum iau bugetarii) numai pentru perioada ianuarie-martie, ca la 1 aprilie am intrat in prenatal.
Care blonda? Ca nu am fost blonda nicicum si nici unde. Poate de acum incolo, la batranete, ma blonzesc si eu.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, Vladut nu e racit, are un viros logalizat la gatut, dar nu are muci, nu tuseste...de unde l-o fi colectat nu stiu. Acum nu mi-a mai facut febra si am marit si intervalul la care ii dau antitermicele, dar cu kk ma termina
Dana, dar ce bucatica mica de paine molfaie Denis in poza ii ajunge? eu scumpetea mancacioasa. Asa il dau si eu cu Trixera si face minuni la pielicica, dar vad ca la Carina nu a functionat
Multumesc de sfat, sa vad acum daca si-o face efctul bioticsul.
Mai, eu baiatul frumos si pe mami zapacita care i-a pus pampersul la copil in cap F frumoase pozicile si personajele, Deni, mami si cainele

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

pupisici la gashca!!!!!!!!!!!!!!!!!


gata musafirii!

gata si DEX-ul...liber la partea a doua!!!!!

gata si cu forumuiala ca...plecam in vizite...duminica plina avem si noi.



gata



pupisici iar la gasca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

nu stiu unde mia plecat subiectuldoar vb cu voi.........o sa incerc maine iara,dar asa greu mg sau doar la mine?e vreun secret?
cum mai intram acum pe pagina ?
pupici la toate buburuzele

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]        poze de la 9 lunihttp://picasaweb.google.com/alexandra769/LASANIUSDEZIUAMEAAM9LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

seara gagici am culcat terorista in sfarsit ca azi ne-a tero pe toti,inclusiv 2 serii de musafiri..intrebarea de 100 puncte e urmatoarea.."oare or sa mai vina in vizita pe la noi?????".Si sa va spun ce am patit si mai devreme,pana sa o bag la balta..ca de obicei,inainte de baita cu cam o ora,ii dau jos gogosarul sa-si aeriseasca si ea bucilenumai ca am uitat ca mai nainte bause juma de bidonas de-ai ei cu apasi o iau in brate ca sa belim ochii la calculator,si maimutica se opreste din agitatie subit..pana sa reactionez eu,trage brotacul meu un pishu ce era fleasca pe pantalonasii ei,ditamai pata calda pe un bulan de-al meu,baltoaca uriasa sub scaun si juma din tapiteria scaunului uda,iar dupa,l-a epilat pe ta-su pe copaneuff ,si am uitat sa pun porumb in gradina si nici macar din ala nu am...alta "bucatica" mai mare de paine nu ai gasit si tu??? sa intelg ca asta e noua moda cu pampersul care tine loc de palarie

cuscra lasa biblioteca acolo la magazin si tu baga aicea poze cu achizitiile lu'giner-miuda tu ce patisi e te-ai bucatarit asa periculos?????stii ca trebuie sa dai de beute cand iei prima aia ca noua fetelor cred ca firmele ne dau sigur la bucistiu ca si dorul de denis a trezit-o ,dar tu fa bine si plateste-i asigurarea si rovigneta la una bucata lamborghini ca vina la noru-ta ca are niste canini periculosi care o supara si daca o pupa o sa-i treaca??cu siguranta invata la chitara ca sa-i cante la tero sub balcon o serenadahahahaha..la fel fac si eu cu al meu[:)))] ce naiba,nu trebuie sa vad daca e buna mancarea lui??;iti imaginezi ca si e mine m-a pufnit rasul,mai ales ca ea fugea de mama focului ca sa nu o prind si sa ii stric distractia
andreea sa mor de mai intelg ceva...in prenatal se suspenda activitatea in capul muncii??ca mie mi-au dat decizia de incetare a jobului atunci cand am terminat postnatalulsi am si hartia acasa...
anna stiu ca la voi nu e raceala de vina,mie mi-e frica de raceala si tot ce implica eace bine ca a scazut febrain cazul asta mai trimitem cativa sa treaca de tot gatuletul
ramo multam pentru DEX ce naiba..nici macar coceni nu aveamcum a fost in preumblari???
alexa ai PM

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Seara buna gagici

Nu am citit nimic din urma, nu am avut deloc timp, da maine dupa ce termin treaba ma pun la o cafea si citit din urma.
Eu am avut un weekend plin..nu am bucatarit nimic...ci am facut modificari in casa.....asa ca pc-ul l-am deschis doar acum pe seara, dar nu am avut timp de el...oricum recuperez maine

Urez si eu Mirelei, La multi ani sa traiesti cu numele si sa iti dea Domnul tot ce iti doresti de ziua ta....sa stii ca ieri chiar m-am gandit la tine, dar din pacate nu am avut timp deloc de pc...sper ca ma ierti

Gata, revin maine cu mai multe..
Va pupic pe toate si va urez noapte buna

PS: Mi-a fost doar de voi





Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:


ofofoffff... asa mi-e dor sa stau la taclale pe forum...
puiul asta al meu e pe baterii si nu ma lasa... ma apuc si eu sa citesc si atunci incepe sa se urce pe mine ca vrea atentie si salut calculator...

mai rau ma enervez ca citesc cate o postare pe ora si uit totul in final plus ca nu mai apuc sa scriu nimic. de aia am si luat pauza de forum.

in rest suntem bine. merge si diversificarea incetisor, dar fara probleme si refuzuri.
a inceput sa ma strig "maaammmm"... englezoi direct

azi a iesit si primul dintuc venit cu surle si trambite cu nopti albe si maraieli la greu... bine ca nu s-a lasat cu febra, diaree sau refuz la papica.

se culca ca de obicei in jur de 2 noaptea si se trezeste la 11-12 la pranz. bine, noaptea se lasa cu foieli si maraieli si o masa pe la 7 dimi in somn.

eu sunt nauca de cap ca sunt singura cu el toata ziulica.

mi-e dor de o barfa mica pe aici dar pur si simplu nu stiu cand o sa ajung si eu sa va dau cu buna-ziua zilnic.


acum de exemplu nu doarme si eu il legan in bouncer in speranta ca trage pe dreapta... poate apuc si eu sa mai citesc macar capitolul asta! sper!!!

hai ca revin io...

va


mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

am revenit cu o rugaminte, ca de mult ma tin sa va intreb dar cum am intrat "des" ...

dati-mi si mie niste retete sau idei de papa pt bebe de 7 luni ca nu mai stiu ce sa ii fac si m-am scarbit eu de piureul de morcov, pastarnac, dovlecel, cartof... dar el ?!

nu mai stiu ce sa ii fac si ce sa ii mai bag!

am notat papanasii si o sa ii dau dupa ce ii bag galbenusul ca inca nu i l-am dat.




mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
o tona de si eu cap de lista,perfuzabila [entru tine ema e gata(cred ca cu noptile astea care le am,o sa trec si eu la una) trabuce pentru tutungistele inraitesi vogue pentru cuscra
La Multe Lunite inainte

Alecsandra buburuza de Ttenzika
Darian Rafael buburuza de Deea_24
Maia buburuza de Hepilica
sa cresteti mari,frumosi si cumintei

fug sa mananc si eu cu cu tero asta mica nu prea vad eu azi sanse de pauza

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput