LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simona -e un dulcesi are nishte trasaturi asa de fine si delicate

maai..sunt eu cu capul? ma tot uit la baietii vostri si toti par mai mari ca al meu. sunt eu oarba? ca eu am senzatia ca al meu are inca moaca de bebe...ai vostri sunt baieteti
bine,acum o sa ziceti ca nu am mai pus poze de o mie de ani


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

VAI CE COPII RUMOSI!

Vladimiri este superb! cum mananca el singur..e un scump..cred ca innebunesti curatand:P si noi ii dam blatul de la pizza lui Tudor!

si Lucian e frumusel ca o fetita..e un scump!



am fost la gradi azi...nu ne-au impresionat f tare, de la 1 la 10 sunt pe scara 7, 7.5 max..alin a dat 7..nu prea am stiut noi ce intrebari sa punem, insa am vazut cu ochii cam pe unde sunt nereguli gen, nu este bodyguard la usa..doar colaboreaza cu o firma de paza..dar..e periculor parerea noastra, nu aveau mana curenta pt copii la scari, dar nici pt adulti..desi scara era stanga dreapta cu pereti, dar e importanta mana curenta..la cab medical era deschis sa intre toata lumea..spatii nu prea mari..nicio camera comuna interioara unde se intalnesc toate grupele..asta se intampla doar afara vara..o singura toaleta pe etaj, intr-una era si masina de spalat..toalete fara geamuri..
curatenie luna..super frumos, personal ok la prima vedere, mancare si restul bune

ramane o varianta oricum..pana in toamna poate se mai rezolva unele din problemele vazute de noi..oricum am merntionat de ele persoanei cu care ne-am intalnit..

ca sa nu mai zic ca nu aveau scarile de la intrare acoperite si azi cum a plouat au fost ude..nu au avut antiderapante (benzi) pe scari si alin a alunecat destul de nasol pe scari si era si cu tudor in brate..bebe n-a patit nimic dar alin e zgariat raut..deci s epoate spune ca am inceput cu stangu vizita..

vroiam sa mai zic ceva, dar am uitat

revin mai pe seara!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

da aris..si eu amceeasi senzatie..desi credeam ca tudor pare destul de baietel si mare..acum ma uit la alti baietei care par toti mult mai mari..chiar si fetitele..
l-am cantarit aseara la 11 luni si cateva zile si are 9.400kg..ai vostrii cat au?



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

acum am reusit sa recuperez si eu.aseara nu am mai putut intra pt ca Theo saptamana asta a fost lipit de mine,probabil din cauza ca i-a fost rau, oricum m-a obosit.Pisik nu esti singura, probabil ca de la dintisori simt nevoia de a sta mereu langa noi,nu stiu ce sa zic.am vazut poze cu Chiscuta,Ana,fetele lui Timi, pe Vladimir cel pedepsit si pe Lucian blondutulnici eu nu pot sta singura in casa,mai ales ca acum stam la parter.acum m-am mai obisnuit dar cand ne-am mutat ma trezeam peste noapte si verificam casa, aveam mereu impresia ca a intrat cinevagrepfruit nu i-am dat,mie nu imi prea place asa ca nu cumparam,o sa incerc.Theo nu refuza nicio mancare,doar pastai verzi nu a mancat, probabil ca nu le-am gatit eu bine,ca nu prea le am cu gatitul decat dupa retetanoi avem 10 kg si 400 gmultumesc fetelor pt aprecieriLa Multi Ani sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mie nu mi-a mai mers forumul deloc.
Mi-a venit si inainte cu o saptamana, de la prea mult...zel
Niko, nu ma supar, ca eu oricum le stiu pe ale mele, si ce e interzis sub un an abia de acum ii dau, treptat, cate un aliment, deci nu ma inspira nimic sa imi incalc propriile reguli.
Aris, noi carne de porc nu mancam (am mai calcat eu in a doua sarcina pe alaturi cu poftele ciudate), la copii doar peste si pui le dau, iar sotul meu e vegetarian (ovo-lacto) de 14-15 ani, deci chiar cred ca in limitele posibile mancam cat se poate de...normal.
La Mc Do merg cu Clau, e ritualul copiilor, inainte ne vedeam si cu alti copii, nu atata pt mancat cat pt jucariile din seriile de desene animate, si ca sa iesim undeva intr-un loc fara fum si alte mirosuri. Ca mai mananc si eu cate un chiken rolls sau aripioare, atat sa fie singura problema de alimentatie. Eu chiar nu cred ca e asa toxic Mc Do cat e ocazional, cam odata pe saptamana.
La Luana nu i-am dat cascaval, mozarella, mezeluri si alte nebunii, si nici nu cred ca-i dau curand, nici ficat pana acum, decat pui si peste, pui nah, de unde de casa, prea putin am avut, cate o gaina de la buni primita, ouale stiu ca-s sigure, carne iau refrigerata, peste v-am zis, luat viu din pastravarie. Nu am trecut inca dar caut, la branzica din comert, sa nu-i mai fac eu.
Ii gatesc ciorbite, ii plac, cu legume, si normal, orez, si marar, neaparat, ii pun smantana si painica. Bors nu folosesc. Mai papa pui fiert sau facut in punga magica fara condimente, in tava la gratar, peste fiert in lapte sau in folie, cu orez, sau piure, sau la mare cautare sunt cartofii natur, fierti taiati, cartof copt, cartofi dulci copti, mazare cu legume, mazare cu sos, spanac cu sos si cu ou. Eu i-am dat mazare si n-am avut probleme. Ne place mult si noua mamaliga, cu ou, cu iaurt, cu smantana, cu branzica, cu ce avem de combinat, am facut odata mamaliga fiarta direct in lapte. A papat ou fiert intreg, taiat bucatele mici, cu cartof copt si iaurt, sau cu branzica si piure. Eu le masa de fructe inca ii dau Hipp, pt ca prefer fructele Hipp cu sigla Bio, decat fructele false in Real. Ce-i fac eu sunt mere coapte, sau mere compot. Alte fructe nu i-am mai facut in ultimul timp.
Papam cereale, gris, teitei cu lapte, orez cu lapte, la gatit folosesc lapte normal.
Am vazut ca papa bine daca ii dau si iaurt, ca si la Clau, cred ca aluneca mai bine pe gat.
Ma opresc aici, sunt curioasa daca reusesc si sa trimit mesajul.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Io nu reusesc sa citesc ce ati scris nu am mai putut intra decat prin forum2 si la un clik merge la unul de eroare sper sa rezolve odata.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

maai..sunt eu cu capul? ma tot uit la baietii vostri si toti par mai mari ca al meu. sunt eu oarba? ca eu am senzatia ca al meu are inca moaca de bebe...ai vostri sunt baieteti
bine,acum o sa ziceti ca nu am mai pus poze de o mie de ani


25 martie 2009



tu aris ....cred k,fara suparare,dar esti tare chioara...pai care mai e barbat pe-acile ca fieto' sa bea cocktail cu paiul?...ca si azi cand ai scris k a baut suc de grap si a adormit in canapea...zici ca povesteai de barbata-tu ....proaspat trezit in mahmureala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

merge forumul k naiba....incercam mai tarziu...poate merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mi-a trebuit ceva sa ma prind sa deschid forum2
aici vad ca merge.

ayla -si eu fructele tot din borcan inca. poate la vara cand o sa gasesc adevarate in piata.

leeloo - pai inseamna ca ai nostri sunt mai miciti ca greutate. si al meu tot cam asa are. l-am cantarit in brate(metoda noi doi minus eu) si avea 9700 cu un prosop de baie pe el. deci probabil undeva in jur de 9500.


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:


eu ma refeream la aspectul fizic. al meu are moaca aia rotunda, sfertul ala de nas si bucile dupa fatza...
nu stiu, uite incarc poze acum...pe bune ca asa mi se pare

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

Citat:
citat din mesajul lui aris26

maai..sunt eu cu capul? ma tot uit la baietii vostri si toti par mai mari ca al meu. sunt eu oarba? ca eu am senzatia ca al meu are inca moaca de bebe...ai vostri sunt baieteti
bine,acum o sa ziceti ca nu am mai pus poze de o mie de ani


25 martie 2009



tu aris ....cred k,fara suparare,dar esti tare chioara...pai care mai e barbat pe-acile ca fieto' sa bea cocktail cu paiul?...ca si azi cand ai scris k a baut suc de grap si a adormit in canapea...zici ca povesteai de barbata-tu ....proaspat trezit in mahmureala

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU






25 martie 2009

Mergi la inceput