LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Monique, peste ii dau, aveam si sursa de peste proapspat/viu din patravarie. Carnea de vita o vomita, a zis dr sa ii mai dau dupa 1,2 ani. Ii place pui, ii place oul, nu am treaba cu ea, decat ca noi papam putin, are stomacelul mic, si chiar daca ii dau mai mult, vomita imediat dupa masa (ce da peste supraplin ).



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Eu ii dau la pranz pe zile:
1. carne de pui cu pilafior de legume:ardei, morcov,putina ceapa
2. carne de vita cu multe legume:ardei, pastarnac, dovlecel, telina, morcov, cartof, ceapa si rosie si cateva paste;
3.peste cu legume multe si putin spanac;
4.ficatel cu piure din cartof+morcov si dovlecel;
5. si intr-o zi a saptamanii mamaliga cu branzica , iaurt si galbenus de ou.

Si de putina vreme am inceput sa-i mai dau si din mancarica noastra:musaca cu carnita de pui, supa de pui, tocanita de legume, supa de legume.

Mananca grasunul meu de toate, nimic nu a refuzat din ce v-am enumerat mai sus.

Si va invitam sa vedeti doi ghiocei:http://picasaweb.google.ro/symona0323/11Luni#

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

simonapro ce ghiocel grasunel ai!

cred si eu ca nu refuza bunatatile enumerate de tine.

eu i-am facut ioanei si ardei umpluti cu carne de pui, i-am dat din ciorba de vita cu bors fiarta fara sare (pt noi am adaugat sare dupa ce i-am scos ioanei deoparte), i-am dat ciorba de peste facuta de socrul meu (el e total anti sare si colesterol).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

simonapro,superbi ghiocei,mai ales cel in dungulitze....
monica,nu te supara,nu am zis cu rautate de pizza,fauta in casa e ok,dar parka de cand a aparut vladimir cu felia lui,toti au sarit ca sa dea pizza la bb de parca e un must have

aris,cred k nu stii ce vorbesti...ar rezista casa la 2 supereroi cotrobaitori si semimergatori? sa sti k si eu am observat k se aseamana f tare la nazbatii ai noshtri copii...chiar k vitamine...sau duraceli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Multumim de comentarii, ma bucur ca v-au placut ghioceii.
Lucian e grasun si Sebastian e un slabanog de il sufla vantul, dar ce e drept ca unul e mancacios si unul mai putin doar ce-i place lui.

Forumul asta chiar ca a luat-o razna apar mesajele amestecate si de mai multe ori.

Sasha:si la mine se mai vede putin dunga maronie de pe burtica, speram sa se duca pana la urma.

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

bine, Niko, atunci ashteptam pana la vara sa ii lasam in curte...deshi...cred ca trebuie sa taiem copacii pana atunci si sa mai inaltam gardul

ia sa vedem unde apare mesajul meu a inceput sa ma distreze abrambureala asta


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simona - eu de ce nu gasesc pozele??


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

aris uite aici: http://picasaweb.google.ro/symona0323/11Luni#

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mai e normal copilul asta al meu? imi refuza sucul de mandarine si minole ca e prea dulce in schimb rade cate 3 pahare de suc de grefruit pe zi. eu i-am dat la mishto prima data, ca am zis ca e imposibil sa bea amaraciunea aia de suc...si surpriza. ai vostri beau asa ceva?

aaa si cu mancarea. eu am revenit la borcane, de cand cu boala si maseaua, nu mai manca mai nimic. am gasit o gama noua de la hipp bio in pachete duble verzi(de la mega image, pt cei interesati).au nishte chestii f bune, cel putin alea pt 12+.
nu e chiar economic dar macar stiu ca mananca bine


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

l-am pedepsit pe Vladimir


Buna idee !! o sa aplic si eu pedeapsa asta !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput