LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Hai ca nu-am mai ajuns la doctor ca nu era asa ca ramane pe maine dimineata.
Ayla nici noi nu am mancat nimic toata ziua de dimineata de la 7 si tot de la dinti e. Noi avem 2 jos si aproape 3 sus dar cred ca iese si al 4-lea ca altfel nu stiu ce ar putea fi, pana acum nu am avut probleme sper sa nu fie vreo afurisita de masea.
Noi la pranz mancam supa de pui cu legume sau de vita, spanac cu ou, facole verde cu carne de curcan si i-am mai dat paste simple fierte cu putin unt si bulion de rosii facut de soacra si cu peste, eu i-am dat dorada proaspata.
Ilinca la multi ani si multa sanatate mamei tale

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

baaaaaaaaai..ma enervez. de 10min dau trimite la mesaj. imi zice multumim de contributie si surpriza....mesajul meu nu e nicaieri
mai incerc o data si gata ca m-am enervat

eu am fugit cu copilul din casa ca nu mai rezistam nici eu nici el. ne-am ales fiecare cu cate ceva. el cu un tren muzical si doua carti, eu cu o carte si un borcan de 750gr de nutela
acum doarme langa canapea in scaunul de masinasi eu am probat nutela aia repede pana nu se trezeshte..ca nu pot manca nimic bun de el.

ilinca - ahaaa...ai vazut. uite asa face si al meu sotz. nu se abtine..oricum v-ati distrat nu gluma

niko- auzi? nu vrei tu sa ii punem pe copii astia doi intr-o casa? ca tare mai seamana...mereu ii apuca in aceelashi timp.

si eu ca si bianca ii dau marginile de la pizza. i-am comandat si simpla pt el(roshii,mozzarela,oregano). eu fac mereu in casa foccacia cu parmezan,ulei de masline si oregano.

ayla - pai eu mananc numai pui de o viata si uite ce bine am crescut.nu serios, mie nu imi place porcul si nici vita(ca ba nu o nimeresc ba nu stiu eu sa o gatesc), nu mananc oaie/capra nici picata cu ceara, vanat nici sa nu aud, peshtele nu il suport(raaar ma ating de cate un file sau nishte hamsi la mare)..asa ca ramane puiul.traiasca puiul..sau fara carne si gata. probabil e si la ea o perioada, cine stie..dintzii..sau alt motiv. important e ca e bine si e plina de energie

ia sa vedem...il postez de doua ori?!ca mi-a picat netul fix cand am dat trimite


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

hai mai k nu am scris chiar asa mult

sa va mai zic si eu de mario...pui lenesh
-dupa ce incepuse sa faca cativa pashi singurel,s-a puturoshit tare...isi da drumul la manute...face 2 pasi...maxim 3 si apoi plonjeaza in 4 labe(asa din picioare, ma oftic ca nu reusesc sa pun filmulete sa vedeti) si o ia la fuga
-face pa-pa cu mana de fiecare data cand plecam sau pleaca cineva,ii spun "fa pa" si face,fara sa faca si respectivul care iese...
-spune :mama,tata,gaga,papa,nu,da,pa...
-stie unde e pisica(aia adevarata)...se uita mereu la culcusul ei cand aude miau...
-se joaca de-a v-ati acunselea si face cucu bu
-danseaza si bate din palme cand aude muzica


si sa va zic ultima bomba....si-a luat mama gaini.....si cocos....si sunt mari,nu pui....si nici cocoshul mut
si inca ceva,si-a luat si sormea un pui de rotwailler ieri...si chelalaie in draci in casa...imi vine sa ii trag una,cum adoarme mario,incepe javra ceea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Bai ce ciudat merge forumul asta, cum naiba a ajuns mesajul meu sus pe pagina ca doar i-am raspuns Aylei si trebuia sa fie mai jos .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:


s-a bushit forum e clar. acum mi-a aparut mesajul dar ca fiind al doilea pe pagina, in fatza multor mesaje pe care le citisem deja...




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

vai au aparut mesaje si de cate 3 ori . Aris si la tine apare mesajule de 3 ori

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Victorian Iosif sa cresti mare, sa fi sanatos si sa le aduci parintilor tai multe bucurii.

Nikoleta ansoa este foarte sarat, iar pangasius nu se mai recomanda la copii (cica e traieste in ape foarte poluate); in schimb copiii pot manca pastrav, salau, pesti autohtoni.
pizza mai facem si pt diversitatea mancarii, ca li se ia si copilasilor nostri de iaurt cu branza, sau cereale.
eu fac o tava mare de pizza pt toata familia (are mare succes la noi). si in tava aia ii pregatesc si ioanei o bucata. ea are impresia ca mananca ca si noi, si e asa de fericita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

N-a mancat nimic fi-mea azi, nici macar lapte, a rost pe o bucata de mar, atat, mi-era si frica sa nu se innece, nu inghitea, doar rodea pe el. I-am dat si morcov, nu a vrut. Acum a adormit.
Vroiam reteta la pizza ca eu sunt fan pizza, dar carnea de pui daca o pun la gril apoi o mai si coc, ne trebuie maselute s-o roadem. Masline nu ii dau, nici desarate.
M-am saturat sa-i dau pui, pui si iar pui, orice cu pui, e asa plictisitor meniul ei de pranz. Dar cand e in toane bune, papa, e multumita. Nu mult, dar papa. Acum sigur e de la dintisori, rezista eroic, saracuta.
Ma gandeam la teama de separare. Dupa masa pleaca Alex in delegatie pana maine seara, sper sa ajunga maine seara. De 2 zile, de cand mi-a zis, sunt plouata. Cum dorm eu fara el? Mi-e si frica singura in casa. Imi vine sa plec la mama. De fiecare data cand trebuie sa plece am un sentiment de pierdere, inexplicabil.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ayla21 dai peste sau vita in meniul de pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ilinca la multi ani mamei tale!

Atat de greu merge forumul azi ma duc si eu la cu copiii.
Pupici



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput