LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Doar blat. Adica margine. Paine oricum ii dadeam asa ca blatul e tot paine.
Cand vede cutia de pizza trepideaza, asa ca nu ii refuz acest capriciu. Ma bat cu el pe marginea de la pizza ca si mie imi place.

Eu i-as face pizza dar nu am idee. paine i-am dat doar fara sare sau fara E-uri, deci nu de aia normala inca...dar covrig a mai furat ea de la frate-su si inainte de 1 an.
Deci as putea lua aluat de la brutarie, si ce sa pun pe el, ca sa si iasa ceva bun?
Cascaval nu-i dau curand, ma gandesc la mozarella, dar am inteles ca si asta e grea la stomacel.
Mezeluri nu, ce pot pune pe blat sa fie pizza nu altceva.
Sa va spun faza haioasa. Nu mai sta ea cuminte in scaunel sa pape papica la borcanel sau picoteluri de bebe, daca iesim la restaurant, acum vrea si ea ce papam noi. Asa ca mereu trebuie sa comandam ceva ce ii pot da si ei, un piept de pui fara condimente, un cartof natur...asa... Si la Mc Donald`s ce sa comand? Si pt ca la Clau nu-i plac deloc cartofii prajiti, nici macar acasa, iau Happy Meal cu salatica. Si roade fi-mea pe varza aia mutanta de numa. Nu de foame, ci sa stie si ea ca a fost la Mc Do.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Help!!! Nu sdtiu pe ce buton a apasat Phiphi ca vad forumul scris marunt marunt, nici nu vad ce scriu! Ce sa fac sa revina cum era initial? O sa=-ncerc sa ma chiorasc sa vad ce-mi scxrieyti. Pe ce sa apas?! Nu vad numa niste purici minusculi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni



vai ilinca,daca ai sti de cate ori am bagat win pe acest motivpana am aflat chichita

du-te sus,unde scrie VIEW,la TEXT SIZE si da-l mai mare...medium,smaller cum vrei.
scriu mai mare sa vezi

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ilinca_M pentru purici - tine apasat CTRL si scroll pe mouse
probabil bb a apasat CTRL in timp ce tu dadeai scroll, si mie imi face asta


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ayla, si eu m-am gandit la pizza facuta.
Nu stiu ce am putea sa punem peste blat. Cred ca un amestec de branzica cu iaurt si rosii-habar n-am.

Stiu ca m_monique zicea ca ii da Ioanei pizza facuta in casa. Poate ne da ea idei.

La carciuma si eu imi comand piept de pui cu piure sau ceva ce sa manance si Vladimir. Iar Mc-ul inca nu i l-am aratat- sper sa nu il descopere. Dar ia si tu mancare de acasa, ce stii ca ii place Luanei si pune-i pe tava, in fatza ei sa isi ia ea. Sa creada ca mananca de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

zilele trecuta am facut pizza. eu fac blatul la aparatul de paine.
am pus bulion cu busuioc, si inca o pasta de legume, facute de mine in casa.
in tava i-am pregatit si ioanei o bucata. i-am pus pastrav, care l-am pregatit in ziua anterioara la folie, mozarela, au mai ajuns si cateva boabe de porumb.
i-am pus bucati pe masa, si a mancat ioana cu mana intr-o veselie. inainte de pizza i-am dat sa manance ceva, ca daca ii e prea foame nu are rabdare sa mestece.

puteti incerca pizza cu carne de pui (fiarta sau gratar), masline nesarate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetelor!

Si noi cu Lucian tot asa patim noaptea la culcare are un chef de joaca, aseara printre putinele seri cand intentionam si eu sa dorm la 11, el radea si alerga tot patul, intr-un final nu l-am mai bagat in seama, cu toate ca ne bufnea rasul ca nu-i tacea gura deloc, s-a gandit sa se culce dupa ce a facut o gramada de ture prin patut.

Si eu i-am dat blat de pizza facut de mine, in rest in pizza pentru copii se poate pune piept de pui, masline fara sare, ardei, rosii, galbenus de ou amestecat cu branza dulce pe deasupra, suc de rosii facut in casa.

Si copii mei au luat sirop Stodal cand au tusit si a fost bun.

http://picasaweb.google.ro/symona0323/11Luni#

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu am fugit cu copilul din casa ca nu mai rezistam nici eu nici el. ne-am ales fiecare cu cate ceva. el cu un tren muzical si doua carti, eu cu o carte si un borcan de 750gr de nutela
acum doarme langa canapea in scaunul de masinasi eu am probat nutela aia repede pana nu se trezeshte..ca nu pot manca nimic bun de el.

ilinca - ahaaa...ai vazut. uite asa face si al meu sotz. nu se abtine..oricum v-ati distrat nu gluma

niko- auzi? nu vrei tu sa ii punem pe copii astia doi intr-o casa? ca tare mai seamana...mereu ii apuca in aceelashi timp.

si eu ca si bianca ii dau marginile de la pizza. i-am comandat si simpla pt el(roshii,mozzarela,oregano). eu fac mereu in casa foccacia cu parmezan,ulei de masline si oregano.

ayla - pai eu mananc numai pui de o viata si uite ce bine am crescut.nu serios, mie nu imi place porcul si nici vita(ca ba nu o nimeresc ba nu stiu eu sa o gatesc), nu mananc oaie/capra nici picata cu ceara, vanat nici sa nu aud, peshtele nu il suport(raaar ma ating de cate un file sau nishte hamsi la mare)..asa ca ramane puiul.traiasca puiul..sau fara carne si gata. probabil e si la ea o perioada, cine stie..dintzii..sau alt motiv. important e ca e bine si e plina de energie

ia sa vedem...il postez de doua ori?!ca mi-a picat netul fix cand am dat trimite


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

1.LA MULTI ANI,VICTORIAN!!!
2.La multi ani si ghioceilor care isi aniverseaza azi lunitele...
3.LA MULTI ANI Si pt mama ILINCAI,un buchet de flori si multa sanatate.
4.PISIK, daca te ajuta cu ceva,sa sti k si Mario e total dependent de mine de la o vreme,desi inainte,cum am si spus pe aici,ii era totuna ca era cu mine,mama,taicasu ori altcineva...acum...face exact cum o descrii tu pe matza ta,se agata de mine ca un motan neajutorat si pana il iau in brate...nu mai zic k de mila lui l-am luat de cateva ori cu mine in baie...l-am pus in cada goala,iar eu mi-am facut treaba...va trece cu siguranta si perioada asta...daca nu in cateva saptamani,pana la 2 ani sigur...si oricum nu pierdem nimik.uite aici o pt tine si incearca sa te linistesti
mie,spre deosebire de tine,mi se si reproseaza k din vina mea e asa rasfatat,deh daca e gresit sa imi iubesc copilul si sa fiu langa el cand are nevoie de mine,chiar daca asta presupune 99% din timp,atunci...pledev vinovat
5.fetele care vor sa faca pizza la bebe,de ce nu incercati cu peste?cu ansoa(park e permis),pangasius......desi nu vad de ce tineti neaparat sa le dati...nu voi ati spus k au timp sa dea iama in toate porcariile
si nu intelegeti gresit,adica nu o pun p bianca la zid,una e ca ii da o bucatica ,de pofta,ca doar n-o clefeti in ochii copilului k nebuna si vladimir sa se uite la ea
6.multa sanatate bebeilor bolnavi si mamicilor,taticilor,bunicilor...
7.aris,te inteleg cu mama ta... stiu cum e k si noi locuim inca cu ai mei...si uneori prea multa grija din partea lor ma exaspereaza...
8.am scris un camion de litere
dar deh...doarme piciul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu am fugit cu copilul din casa ca nu mai rezistam nici eu nici el. ne-am ales fiecare cu cate ceva. el cu un tren muzical si doua carti, eu cu o carte si un borcan de 750gr de nutela
acum doarme langa canapea in scaunul de masinasi eu am probat nutela aia repede pana nu se trezeshte..ca nu pot manca nimic bun de el.

ilinca - ahaaa...ai vazut. uite asa face si al meu sotz. nu se abtine..oricum v-ati distrat nu gluma

niko- auzi? nu vrei tu sa ii punem pe copii astia doi intr-o casa? ca tare mai seamana...mereu ii apuca in aceelashi timp.

si eu ca si bianca ii dau marginile de la pizza. i-am comandat si simpla pt el(roshii,mozzarela,oregano). eu fac mereu in casa foccacia cu parmezan,ulei de masline si oregano.

ayla - pai eu mananc numai pui de o viata si uite ce bine am crescut.nu serios, mie nu imi place porcul si nici vita(ca ba nu o nimeresc ba nu stiu eu sa o gatesc), nu mananc oaie/capra nici picata cu ceara, vanat nici sa nu aud, peshtele nu il suport(raaar ma ating de cate un file sau nishte hamsi la mare)..asa ca ramane puiul.traiasca puiul..sau fara carne si gata. probabil e si la ea o perioada, cine stie..dintzii..sau alt motiv. important e ca e bine si e plina de energie

ia sa vedem...il postez de doua ori?!ca mi-a picat netul fix cand am dat trimite


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu am fugit cu copilul din casa ca nu mai rezistam nici eu nici el. ne-am ales fiecare cu cate ceva. el cu un tren muzical si doua carti, eu cu o carte si un borcan de 750gr de nutela
acum doarme langa canapea in scaunul de masinasi eu am probat nutela aia repede pana nu se trezeshte..ca nu pot manca nimic bun de el.

ilinca - ahaaa...ai vazut. uite asa face si al meu sotz. nu se abtine..oricum v-ati distrat nu gluma

niko- auzi? nu vrei tu sa ii punem pe copii astia doi intr-o casa? ca tare mai seamana...mereu ii apuca in aceelashi timp.

si eu ca si bianca ii dau marginile de la pizza. i-am comandat si simpla pt el(roshii,mozzarela,oregano). eu fac mereu in casa foccacia cu parmezan,ulei de masline si oregano.

ayla - pai eu mananc numai pui de o viata si uite ce bine am crescut.nu serios, mie nu imi place porcul si nici vita(ca ba nu o nimeresc ba nu stiu eu sa o gatesc), nu mananc oaie/capra nici picata cu ceara, vanat nici sa nu aud, peshtele nu il suport(raaar ma ating de cate un file sau nishte hamsi la mare)..asa ca ramane puiul.traiasca puiul..sau fara carne si gata. probabil e si la ea o perioada, cine stie..dintzii..sau alt motiv. important e ca e bine si e plina de energie

ia sa vedem...il postez de doua ori?!ca mi-a picat netul fix cand am dat trimite


25 martie 2009

Mergi la inceput