LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Help!!! Nu sdtiu pe ce buton a apasat Phiphi ca vad forumul scris marunt marunt, nici nu vad ce scriu! Ce sa fac sa revina cum era initial? O sa=-ncerc sa ma chiorasc sa vad ce-mi scxrieyti. Pe ce sa apas?! Nu vad numa niste purici minusculi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Tine apasat CTRL si apoiapasa +, sau da in sus de rotitza de la mouse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Salutare

Sanatate multa la ghioceii bolnaviori, sa se faca repede bine

Fetelor, de Craciun a avut al meu junior faringo-laringita si tusea si el pana voma, i-am dat sirop homeopat Stodal - 7 zile si si-a revenit in cateva zile; inainte de asta imi daduse pediatrul Prospan dar nu a avut efect(la noi).

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009



Bijuterii lucrate manual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=iYYRO69iWSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Gata, am adormit maimutica...in carucior

Fetelor, voi ma speriati cand povestiti prin ce treceti cu maselele...sa dam curaj mamicilor

mami de Silvia Ioana



Da... si la noi abia parca-parca da sa iasa al treilea ditzishor. Pana la masele mai avem.... mult! Dar pana acum nu am avut mare tam-tam... sa n-o deoki!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bianca, melodia e pe clip Shaun the Sheep.
Tu i-ai dat pizza la Vladimir? Pizza de pizzerie?



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Bianca, melodia e pe clip Shaun the Sheep.
Tu i-ai dat pizza la Vladimir? Pizza de pizzerie?



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Doar blat. Adica margine. Paine oricum ii dadeam asa ca blatul e tot paine.
Cand vede cutia de pizza trepideaza, asa ca nu ii refuz acest capriciu. Ma bat cu el pe marginea de la pizza ca si mie imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Merci, tufete! Am incercat toate variantele pe care mi le-ati zis; acum se vede mare scrisul mesajelor cu exceptia scrisului din quote-uri, care tot mic e, de asemenea linkurile de pe margine sireclamele etc tot minuscule sunt...E mult mai bine ca inainte dar tot bizar e, mi-ar placea sa revina cum era inainte sa apese Sophiphi afurisitele alea de butoane
Si hai s-o parasc si eu, ca vad ca e "tema zilei":))):
aseara a dormit foarte bine in patutz de la 20.30 la 22.30, cat ne-am uitat noi la House. Apoi a mieunat si-am zis hai sa mergem toti la nani. O iau la alaptat, intre timp tata'so merge la o tzigara. Pe cand s-o-ntors era aproape adormita dar cand l-a vazut in pat normal ca i-a tras un ranjet. Si nemernicul nu se-abtine si-ncepe s-o dragaleasca, si s-o faca sa rada...si da-i distractie. Vreo 20 de minute am ras si io de numa, Sophiphi necheza de ras...dar am zis: hai bai, sa ne potolim. Dar ai mai avut cu cine?! Sophiphi in priza ca dupa 10 redbulline...Radea, se arunca pe tac'su, se ridica in picioare tinandu-se de noi...Io eram exasperata...A luat-o tac'su la leganat, el hutza-hutza, ea se zbatea ca un peshte. Cand incercam s-o "doboram" la orizontala urla si plangea. O luam ba io, ba el in bratze, degeaba. Partea si mai nashpa era ca tot incercam s-o adorm cu tzitza iar ea nu refuza, sugea frate si pe cand sa cred ca "am biruit-o", pac- iar in kur cu ranjetul pana la urechi. M-a supt de vreo 6 ori si degeaba Pe la 11.30 deja incercam s-o imobilizez cu fortza la orizontala, vezi sa nu! La 12.30 am cedat nervos, epuizasem repertoriul de injuraturi ("duhu' blandetzii" mi se gatase demult; tata'so il avea intact, dar ce folos? Nici cu ala nu-i mergea!) si am pus-o pe jos langa pat:"na, stai acolo si distreaza-te, ca io dorm!" Imi lasasem shosetele langa pat, a luat una si-a inceput s-o scuture zici ca facea curatenie de Paste. Am atzipit si m-am trezit la 1, ea tot in kur cu shoseta aia (perfectionista!) dar cam blegita. Am saltat-o in pat si in sfaaarsit am biruit pit-bullul!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sunt geniale
Noua "nu mi-e frica de bau-bau" ne-a placut, Clau o canta toata, Luana doar aplauda.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ilinca, ce peripetii nocturne.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Merci, tufete! Am incercat toate variantele pe care mi le-ati zis; acum se vede mare scrisul mesajelor cu exceptia scrisului din quote-uri, care tot mic e, de asemenea linkurile de pe margine sireclamele etc tot minuscule sunt...E mult mai bine ca inainte dar tot bizar e, mi-ar placea sa revina cum era inainte sa apese Sophiphi afurisitele alea de butoane
Si hai s-o parasc si eu, ca vad ca e "tema zilei":))):
aseara a dormit foarte bine in patutz de la 20.30 la 22.30, cat ne-am uitat noi la House. Apoi a mieunat si-am zis hai sa mergem toti la nani. O iau la alaptat, intre timp tata'so merge la o tzigara. Pe cand s-o-ntors era aproape adormita dar cand l-a vazut in pat normal ca i-a tras un ranjet. Si nemernicul nu se-abtine si-ncepe s-o dragaleasca, si s-o faca sa rada...si da-i distractie. Vreo 20 de minute am ras si io de numa, Sophiphi necheza de ras...dar am zis: hai bai, sa ne potolim. Dar ai mai avut cu cine?! Sophiphi in priza ca dupa 10 redbulline...Radea, se arunca pe tac'su, se ridica in picioare tinandu-se de noi...Io eram exasperata...A luat-o tac'su la leganat, el hutza-hutza, ea se zbatea ca un peshte. Cand incercam s-o "doboram" la orizontala urla si plangea. O luam ba io, ba el in bratze, degeaba. Partea si mai nashpa era ca tot incercam s-o adorm cu tzitza iar ea nu refuza, sugea frate si pe cand sa cred ca "am biruit-o", pac- iar in kur cu ranjetul pana la urechi. M-a supt de vreo 6 ori si degeaba Pe la 11.30 deja incercam s-o imobilizez cu fortza la orizontala, vezi sa nu! La 12.30 am cedat nervos, epuizasem repertoriul de injuraturi ("duhu' blandetzii" mi se gatase demult; tata'so il avea intact, dar ce folos? Nici cu ala nu-i mergea!) si am pus-o pe jos langa pat:"na, stai acolo si distreaza-te, ca io dorm!" Imi lasasem shosetele langa pat, a luat una si-a inceput s-o scuture zici ca facea curatenie de Paste. Am atzipit si m-am trezit la 1, ea tot in kur cu shoseta aia (perfectionista!) dar cam blegita. Am saltat-o in pat si in sfaaarsit am biruit pit-bullul!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Vezi ca atunci cand chiuie si rade, daca incerci sa o adormi cu tzatza, ea nu face decta sa bea de sete si se "revergoreaza". Asa patesc eu cu Vladimir. Noi ne jucam cu el pana nu mai poate si cand vad ca e bleg abia atunci il iau la adormit.

Am patit si noi asa de cateva ori.

Mergi la inceput