LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ayla - si de ce te bucuri??? ca acum urmeaza maselele
nu te supara...era o gluma de om bolnav si obosit
felicitari pt printesa crocodil

petrean - of, uite asa si al meu. tuseshte pana vomita. noua ne-a recomandat 1,5ml de dexametazona cand face criza de tuse noaptea(intreaba daca merge si la voi). oricum tusea productiva nu e bine sa o opreshti, este metoda de aparare a organismului.
o sa trecem noi si peste asta....imputit virus, am fugit de gripa porcina toata iarna si uite cu ce ne-am procopsit


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Buna dimineata ... la pranz
Pisik si Ina trece prin aceeasi faza ca Ana, cu exceptia plansului. Adica plange (urla) doar cand se loveste, cand ii este somn, si o apuca vaicareala daca plec de langa ea. Cand sunt cu ea vrea numai la mine in brate, se agata de mine, adoarme foarte greu... Daca este mama cu ea, sta si se joaca singura si cate jumate de ora, adoarme singura.. Daca sunt alte persoane staine intinde bratele la mine sau se agata sa o iau in brate Eu cred ca este o combinatie de nervisori de la dintisori, stranger anxiety, separation anxiety. Citeam ca in etapa asta, in care incep sa mearga isi dau seama cu adevarat ca sunt entitati independente si ca pot fi separati de parinti si tot ce fac este sa se asigure ca acestia sunt in preajma lor. Eu zic sa nu te ingrijorezi si sa raspunzi la dorinta ei de a fi cu tine. Eu o iau in brate de cate ori solicita si reusesc sa fac chiar task-uri simple cu ea agatata de mine. De multe ori dupa ce sta 10 minute in brate se plictiseste si vrea sa o las jos, unde se joaca putin cu o ceva apoi vrea din nou in brate. Cred ca este important sa inteleaga ca tu esti acolo pentru ea si ii raspunzi la nevoia de a fi cu tine.... chiar daca uneori iti cam vine sa-ti iei campii.Am urmarit-o cu atentie pe Ina si am remarcat ca la sot sau la mama nu vrea in brate (cel putin nu asa de mult pe cat vrea la mine)... doar la mine vrea... deci cu mine are ea ceva..

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)


Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Help!!! Nu sdtiu pe ce buton a apasat Phiphi ca vad forumul scris marunt marunt, nici nu vad ce scriu! Ce sa fac sa revina cum era initial? O sa=-ncerc sa ma chiorasc sa vad ce-mi scxrieyti. Pe ce sa apas?! Nu vad numa niste purici minusculi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Aris..si eu cand iti ziceam ca nu rezsist 5 zile cu mama..cum era?
sanatate multa lui Alex



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Aris, ma bucur ca avem dintisori noi, ca de asta vara nimic-nimic, pana la dintisorul nr 7 de sapt trecuta. Dar nu ma bucur de cat se chinuie micutii cu dureri de dinti, nu e drept.
Si noi cu dexa cand tusesc, acu mi-a dat dr ser efedrinat si i-a trecut, dar nu era viroza. In Ungaria cand am fost cu ea la urgenta flixotide mi-a dat.
Antibiotic ii da la Clau gentamicina tot in inhalatii, pt ca dr noastra asa e instruita, ca nu da siropel la Clau, prefera injectiile, dar cu inhalatiile e simplu.
Aris, mie imi trece repede cu Bioflu, ar trebui sa-mi dea astia comision la cata reclama le-am facut.
Sa stii ca si Luana facea asa cand era Alex in spital, sau plecat, nu dormea noaptea, se trezea peste noapte. Dar la voi e si boala, si maselutele.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Help!!! Nu sdtiu pe ce buton a apasat Phiphi ca vad forumul scris marunt marunt, nici nu vad ce scriu! Ce sa fac sa revina cum era initial? O sa=-ncerc sa ma chiorasc sa vad ce-mi scxrieyti. Pe ce sa apas?! Nu vad numa niste purici minusculi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Incearca sa modifici din bara in Tools/Options/Contents/ si sa maresti Size



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

apasa SHIFT si + IN ACELASH TIMP DE MAI MULTE ORI PANA AJUNGE PAGINA LA DIMENSIUNI NORMALE[quote]citat din mesajul lui Ilinca_M.

Help!!! Nu sdtiu pe ce buton a apasat Phiphi ca vad forumul scris marunt marunt, nici nu vad ce scriu! Ce sa fac sa revina cum era initial? O sa=-ncerc sa ma chiorasc sa vad ce-mi scxrieyti. Pe ce sa apas?! Nu vad numa niste purici minusculi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Help!!! Nu sdtiu pe ce buton a apasat Phiphi ca vad forumul scris marunt marunt, nici nu vad ce scriu! Ce sa fac sa revina cum era initial? O sa=-ncerc sa ma chiorasc sa vad ce-mi scxrieyti. Pe ce sa apas?! Nu vad numa niste purici minusculi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

apasa taste CTRL + simultan

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - PARDON, TREBUIE SA APESHI CRTL si +


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

petrean - touche!

ayla - toate ne bucuram de fiecare dinte...glumeam si eu..ca tot ne plangeam de masele pe aici.
eu nu te mai auzisem(probabil ma credeam invincibila iarna asta)incrc si eu...daca gasesc cheful sa ies din casa


25 martie 2009

Mergi la inceput