LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ayla, Novus, multumesc.
Problema e ca nu imi permit sa ii amin pe nashi, pentru ca...naste nasha.Adica ea de ziua Ilincai intra in saptamina 37, cezariana o va programa pentru saptamina 38-39, dar...poti sa stii ce se intimpla? Si nu ca tin eu tare la obiceiurile astea, dar oricum trebuie sa ii indrept 3 fleoance Pisilincai ( si i le pastrez de vreo luna ca sa am ce taia la motz) si mi se pare amuzanta pentru mai tirziu faza cu alesul obiectelor de pe tava. Adica stiu ca eu cind eram mai mica o intrebam des pe mama ce am ales.
Na...o sa incerc fie chiar de ziua ei, dupa-masa, daca s-o putea...daca nu simbata probabil, ca duminica vreau si eu sa fiu cu bunicul.

Bianca, zi si mie te rog daca stii ceva despre Nessebar (habar n-am daca asa se scrie, ma timpeste sotul cu un hotel din statiunea asta, ca eu nu prea vreau in Bulgaria). Am o problema cu copilul in strainatati de-astea "cam ca la romani": ce ma fac daca se imbolnaveste?? Ca noi englezim, francezim, eu spaniolesc si sotul italieneste. Dar de bulgarit nu bulgarim nici unul



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Sa mai strig si eu, poate poate :

Olishkaaaaaaaaa
Gazooooo
InaPredaaaaa (chiar ce o fi cu ea, sper ca e ok )
Chatonellll
Georgiannaaaaaaaaa
Elaaaaa(78)
Raalucaaaa

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - eu mi-am prins urechile in ce ai povestit tu...dar eu sunt varza cu organizarea. poate de ajuta o capricoanca ca ele sunt bune organizatoare.
aaa si a propos...vreau si eu adresa ta pe pm daca se poate

dyanna - asa cum zice novus, daca vrei sa te descarci...suntem aici
de sapt viitoare o sa cam dispar si eu ca acum e mama si imi fac de cap...deshi...mai bine ash mai sta si eu cu copilul ca in baza eio sa uite sa mearga si i 4 labe

aaa...chiar asa, eu am hotarat sa nu il mai pun sa mearga in picioare,e asa haios ca unursuletz(apropos, in greaca a merge in patru labe se zice...in traducere libera "sa ursuleasca"). de ce sa nu ma bucur de etapa asta??


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Bianca, zi si mie te rog daca stii ceva despre Nessebar (habar n-am daca asa se scrie, ma timpeste sotul cu un hotel din statiunea asta, ca eu nu prea vreau in Bulgaria). Am o problema cu copilul in strainatati de-astea "cam ca la romani": ce ma fac daca se imbolnaveste?? Ca noi englezim, francezim, eu spaniolesc si sotul italieneste. Dar de bulgarit nu bulgarim nici unul




Pisigri, ma bag si eu ca musca-n lapte , de ce nu veniti cu noi la bulgari ? noua ne-ar placea

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

aaa...chiar asa, eu am hotarat sa nu il mai pun sa mearga in picioare,e asa haios ca unursuletz(apropos, in greaca a merge in patru labe se zice...in traducere libera "sa ursuleasca"). de ce sa nu ma bucur de etapa asta??



Chiar m-am uitat la filmulete si imi place cum cade Vitamina in fund , noi inca nu am perfectionat aterizarea lucram la decolare
Si pe Vitamina il iubesc ce frumos e !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gata, eu am fugit sus ca mi-am luat o carte noua care pomite
in seara asta a reusit mama sa il adoarma, ca era tare dezamagita ca nu mai adoarme copilul la ea
pai daca nu pricepe ca e baiat mare si nu mai vrea sa adoarma in brate??io ce sa-i fac. azi l-a pus in pat si s-a culcat baiatul fara probleme

nb


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui aris26

aaa...chiar asa, eu am hotarat sa nu il mai pun sa mearga in picioare,e asa haios ca unursuletz(apropos, in greaca a merge in patru labe se zice...in traducere libera "sa ursuleasca"). de ce sa nu ma bucur de etapa asta??



Chiar m-am uitat la filmulete si imi place cum cade Vitamina in fund , noi inca nu am perfectionat aterizarea lucram la decolare
Si pe Vitamina il iubesc ce frumos e !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



doar sti ca si eu am o slabiciune pt ochioasa noastra
esti o scumpa


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

pisigri ma bag si eu... zic ca cea mai importanta este ziua fetei tale, e prima aniversare a ei si tu hotarasti ziua in care sa poate fi prezenti si nasii,evident,si sa faca bine restul lumii sa fie prezenta si sa "uite" de alte anivesrsari,alte evenimente. ei au mai avut ocazia sa le aniverseze si altadata dar la fata ta prezenta este obligatorie.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Carmenada, multumesc si tie. Scriam cit ai postat tu. O sa sun la nasa sa vad ce zice si ea despre varianta asta; pentru mine e mai complicat, ca fie-mea are personalitate dupa prinz, sotul e de la job...ma rog...om vedea, vorba lui Novus, sint nauuucaaaaa de cap cind ma gindesc la asta. Atitea invirteeeeli...

Dyanna, varsa-ti oful daca simti nevoia, ca nu ne speriem asa usor . Oricum cred ca sintem mai multe in prgaul depresiei. Io ma mai adun de cind dau din degete aici, ca m-a lasat barbatu singura, s-a dus sa vada minune mare de meci cu niste colegi de job...

Faza tare. Alaltaieri, dupa "neshte treburi" rusinoase dar sanatoase, am ris amindoi amintindu-ne o faza oarecum jenanta, acum citiva ani, dupa un revelion luuuung, cu muuulta bautura, ajunsi acasa ne-o venit chef de oareshce; si ne-am "oareshcenit" pina cind am adormit amindoi in focul actiunii. Stiu, am zis deja, jenant.
Azi, mi-am programat io de dimineata, ca intre culcatul Pisilincai si plecatul la meci, il inghesui oleaca pe Motan..asa, pe fuga. Si imi turteste fesul, ca nici sa mincam nu vroia, ca el pleaca, ca mai e un meci inaintea aluia cu Urziceniul, ca... si caa.... Si daca am vazut ca nu e rost sa ii fac surpriza, ii zic lasa, mergi la meci, ia palinca aia de mere care zace sub centrala, si la 12 cind se termina meciul si ajungi acasa, reeditam momentul ALA. Mai frate, si am tot facut misto de el (el dimineata la 6 iese din casa, deci oricum nu are prea multe ore de dormit, si fara hitza-hitza)...ca pina la urma cind a iesit pe usa, imi zice "Parca vad ca vin acasa cu chef de hitza-hitza la cit m-ai innebunit, si tu imi zici ca ti-e somn si nu-ti mai trebuie". Fireste, mie mi-e somn deja, si nu ma duc sa fac dus nici fugarita cu parul.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nb, aris! Nu te-am mai prins de ceva vreme pe-aici!Fug si eu acusica sa vad poze cu vitamina, si cu ceilalti ghiocei, momentan le am deschise in taburi, nici pe ale lui Timi nu am reusit sa le vad Ayla, exact la modelul ala de mergator visam si eu, si nu stiu de ce traiam cu impresia ca il gasesc in Real. Acum imi amintesc ca ai spus ca l-ati primit cadou. Dar ai spus tu nu demult ca e in Real antemergator la cca 100 lei, nu? S-au m-am dus eu de toooot?Si ce bunatati ii gatesti Luanei In weekend ii fac si eu Evei fasole verde cu carnita de vita si cu sos dupa reteta ta ca suna tare bine.Dar galustele alea cum le faci? Chiar nu am habar. Banui ca se pune ou, nu? Si mai ce? gris?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput