LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Da, Novus, poti sa lasi ceapa. Eu la sos o toc marunt si o fierb scazut cu morcovi, si ardei, apoi pun rosii oparite si tocate, si iasa un sos numai bun, asta la mancarea de mazare, carnita, orez cu pui, paste.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Offf... Bogdana curisoarele, vorba Luciei. Cred ca ti s-a acrit de boli si de medicamente ca de mere padurete... Mie mi se rupe inima cand e al meu bolnav, nu vreau sa-mi imaginez cum e sa ti se rupa sufletul de 3 ori pe secunda...

Lucia am o vaga intuitie despre motivele tale de a nu mai dori bb2... Am impresia ca barbatii astia ai nostri cam seamana la comportament. sa te faci bine si dumneata. Nu stii ca hormonii dauneaza grav siluetei?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Off, Lucia macar stii care e problema, si acum o sa urmezi tratamentul.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Prezeeeeent !

Asta a fost ca in Cartea Junglei, cind Baloo o striga pe Bagheeeeeraaaa.
Patrulez perimetrul, da-s in urma rau, ca fie-mii ii iese nu stiu ce (mishcorici si bizdici) dinte, nu stiu de unde (din kur) si nu stiu pe unde (pe nas). Face cam ca Ana lui Pisik. Si-s cam tehuie de cap. Nu mai zic ca-s rupta de spate, pentru ca la noi e culmea alintului: Ilinca adoarme la sin, dar...plimbata mufata. Stiu, asa am invatat-o, asa o am. "problema" e ca ma invatasem cu binele in ultima vreme, si acu am probleme de readaptare la faza miriicioasa. Asta ca sa zic ca problema e la mine, nu la ea.

In alta ordine de idei, sint cam tuflita, nu stiu deloc cum sa ma organizez pentru 1 an. Io expun problema, daca are cineva rabdare sa citeasca romanul...poate se gasesc si solutii.
Pe 3 martie e ziua bunicului meu ala cu AVC. Pe 5 e fiica-mea, pe 6 e nasa sora-mii, ffff buna si draga prietena a familiei. 3 e miercuri, 5 e vineri, 6 e simbata.
Sora-mea pleaca la Bucuresti sa dea niste examene, se intoarce duminica dimineata.
Nasa Ilincai e disponibila in week-end (pe motiv de job nash) daca nu naste pina atunci.
Maica-mea vrea sa plece la bunicul, sa stea mai mult cu el in week-end-ul ala.
La bunicul nu pot sa car toata populatia, pentru ca nu are cine sa gateasca, sa shmotruiasca...e frig afara, e frig si in casa...
Eu vreau sa comand un tort frumos pt Ilinca (am niste poze, inca nu m-am hotarit), mama face tort pentru bunicul si pentru nasha sora-mii.
Eu nu vreau sa fac doua torturi, vreau sa ii tai motzul acasa pentru ca nasha nu prea e deplasabila si chinuibila (are DPN la sf lui martie), dar as vrea totusi sa participe careva din familie...sa nu fim doar noi si nashii.
Vineri daca fac tre sa fac seara, nu stiu daca nashul e in Iasi, Ilinca e miriita seara.
Simbata daca fac, sora-mea lipseste, maica-mea nu stiu daca vine, bunicii mei (ceilalti, care se mai misca) nu vor sa vina, ca ei nu se " amesteca cu toata lumea", m-au anuntat ca vin inainte (si eu i-am anuntat ca nu ma pregatesc de 7 ori, deci treaba lor).
Duminica este sarbatorirea celor 3 la tara (unde insa nu pot sa duc nashii Ilincai si socrii mei).
In plus, duminica vor fi 2 torturi, deci nici unul pentru Ilinca...

Ma rog, o sa spuneti ca ma agit degeaba. Numai ca eu am fost crescuta intr-o familie care se reunea mereu la ocazii de-astea, si eram cu totii impreuna...si ...nu stiu...m9i-e mila ca Ilinca pare ca nu va avea parte de asta...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Da...oare asta a fost cauza si prima oara?

Mi-e dor de Victor, abia astept sa ma duc sambata la el si sa-l aduc acasa...
Am vazut filmuletzele cu cel mai simpatic Picurator dansator...ce mare a crescut

Novus, Moonvas, Ayla, petrean


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bogdana, o pediatra pe la care am ajuns intr-un impas, carata de maica-mea, i-a recomandat mamei o prietena pediatra care e si distribuitor de smacuri de-astea....si maica-mea, maaaare adepta a tratamentelor naturiste, i-a luat fie-mii un bidon de Noni. Eu pe prospectul ala vai de mama lui am vazut recomandari de doze pentru adulti doar; distribuitoarea aia a zis sa ii dau parca 10 ml/zi...dar nu bag mina in foc, pot sa caut miine hirtia pe care e scris.
Eu nu i-am dat, Ilinca avea atunci doar 6 luni jumate, era oricum perioada aia nebuna cu anemia, echo transfontanelara, infectia urinara care a fost rubeola...
Sincer nici acum nu i-am dat inca. Nu am incredere in produsele astea Forever Living si ce mai e (ca Noni nu e de la FLP, e de la altii...); maica-mea si-a luat si ea de la ei niste suplimente minerale, mi-a luat si mie niste calciu din care am luat un plic...apoi am citit prospectul...si mi-a fost rau o jumate de zi, de am zis ca mor, nu ma ridicam de pe buda, greata, diaree, stare de lesin. Eu zic ca a fost de la calciul ala, ca altfel am mincat doar ce mai mincasem .
Nu vreau sa te descurajez, deja privesc cu alti ochi Noni asta, daca am mai auzit un pediatru recomandindu-l. Insa cred ca sint produse care chiar daca la adulti sint ok (sau macar nu strica), nu s-au efectuat teste clinice serioase pe copii.
Nu am cautat pe net impresii de la folosirea lui. Dar eu ramin circumspecta.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Da, Novus, poti sa lasi ceapa. Eu la sos o toc marunt si o fierb scazut cu morcovi, si ardei, apoi pun rosii oparite si tocate, si iasa un sos numai bun, asta la mancarea de mazare, carnita, orez cu pui, paste.





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pisigri, noi am tinut ziua copiilor fix in acea zi, fie luni, marti sau orice zi. Ca altfel cum sa-i exlic eu copilului ca azi ii spun la multi ani dar ziua i-o tin si cadourile le primeste peste x zile.
Chiar nu stiu cum sa impaci pe toata lumea, ca tu poti spune, azi e ziua ei, o organizezi, o ti, restul sa faca tot posibilul sa vina. Ca tot tu vei fi cea care faci compromisuri...parca vad.

Lucia
Si sa stiti ca primul clip e vechi, din 19 mai, nici nu stiu daca aparuse Chica Bomb, si in nici un clip nu-l imita pe Dan Balan, ci e stilul lui de dans. Ma rog, fite si figuri in cap si multa-multa energie. Da-i superb, si-l ador.
Edit: pe fi-miu, da?



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro


Lucian e grasun si Sebastian e un slabanog de il sufla vantul, dar ce e drept ca unul e mancacios si unul mai putin doar ce-i place lui.
Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)


aoleu sunt 2 copii? eu am vazut numai un lucian...

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

l-am cantarit aseara la 11 luni si cateva zile si are 9.400kg..ai vostrii cat au?

noi la 11 luni jumate avem 9.600kg

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput