Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Buna dimineata,
Doamne ajuta sa stea la caldurica bebe Silviana! Trimitem o rugaciune si un gand bun pentru Roxana si bebelusa ei!

Rebiana kit-ul de epidurala este Braun si l-am luat de la Sensiblu. 96 de ron. Ce vise ai si tu! Deci se pregateste Oana?
Eu am visat aseara ca semanam cu jennifer garner, aveam o silueta de invidiat si dansam minunat!

38+ Petru Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

I-am dat mesaj Roxanei sa imi exprim ingrijorarea si a raspuns ca i-au oprit contractiile cu medicamente! uai ce ma bucur! la 33 de saptamani era ca Briana... lasa ca o sa fie bine!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Fetelor, multumesc tuturor pentru urarile de sanatate pentru piticul meu. tudor nu mai are febra, are doar tuse urata cand sta intins si muci la greu. Bronsita. Facem aerosoli. E cam marait, mai are si 2 masele pe drum, poate s-au suprapus cele doua si sta agatat de mine ca o maimutica ce este! Acum se uita la desenul lui preferat, Cars, si mai am si eu timp sa va citesc. Sunt in medical si azi, maine merg putin la birou sa predau tot si gata, concediuuuuu!

Dayanara, sper sa reuseasca medicii sa mai tina Bebelina la caldurica putin...offf...si tu, care te temeai de nastere la 42 de saptamani...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Ce ma bucur ca s-au oprit contractiile Roxanei.
Ai auzit ce a visat Rebiana ca naste Oana nu tu, asa ca vb cu bebe sa mai stea!!!

Denisa, 33 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Neata fetele.
Daca i-au oprit contactiile Roxanei inseamna ca e mai bine, nu? Ca o sa mai stea bebe la caldurica... Le tin si eu pumnii sa fie bine si sanatoase amandoua.

Vladi imi pare bine ca ai net insfarsit. Stii ca mai demult ne amenintai ca pe ultima suta de metri ai sa ne bati la cap sa citim si alte sfaturi pentru zapacitele de noi. Eu te asteptam sa ne impulsionezi

Azi am testat si eu prima contractie dureroasa (cred ) si m-a cam indoit. Oricum, sunt rezistenta la durere si sper sa ma tina si moralul atunci cand o fi cazul.

Stefimic imi pare rau de doctorita ta, poate reusesti azi sa dai de ea. Oricum, asa putin mai e pana luni... Indata o sa scartaie bebe la tine in brate...

Oana pazea! Daca te-a visat Rebiana e semn bun

cu bebica de 34+ AMR 5 saptamani si un pic
cum creste bebelusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Am uitat sa ii spun lui Rammy ca m-am indragostit de freza Brianei. E tare scumpica si frumusica.

Stiu ca parca s-a mai discutat mai demult, dar daca isi mai aduce cineva aminte sa imi mai zica si mie odata... Ce cosmetice ne trebuie pentru bebe la inceput? Adica ce sa cumpar acuma pentru primele zile? Eu am doar Pampersi si servetele umede, ma gandeam sa mai iau un Bephanten, sa fie. Stiu ca mai ziceati de ulei de corp? Sau mai ce? Mi-am facut si eu bagajelul pentru spital, si cred ca e cat de cat complet, dar as mai adauga chestiile astea pentru bebe, dar nici nu as vrea sa dau bani degeaba daca nu e musai... ca am vazut ca nu sunt chiar ieftine cele mai de firma

Am uitat sa ma laud ca am fost si noi la eco, la aproape 33 de sapt bebe era in pozitia liliac, avea cam 2.300 kg, acuma cred ca a mai crescut un pic, si circulara simpla de cordon. Tot baietel a ramas, si era in grafic cu toate, mai mare cu cateva zile fata de UM. Acuma mai ramane sa ne hotaram la nume, suntem total in ceata la acest aspect.

Va pup, si stau si eu pe aproape, poate mai primim vesti de la Roxana

cu bebica de 34+ AMR 5 saptamani si un pic
cum creste bebelusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Neata fetelor!

i-am dat aseara un sms de incurajare Roxanei si azi de dimineata mi-a raspuns, copiez mesajul ei:

"Am facut injectii pt maturizarea pulmonara si stau pe perfuzii pt contractii cel putin 48 de ore si monitor. Col 1.5 sters 60%. Va multumesc din suflet la toate pt gandurile bune."

Domne ajuta sa fie bine si sa mai stea bebe Silvana la caldurica!

Ina 34+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am primit mesaj de la Roxana:Sambata crede ca-i da drumul acasa

Denisa, 33 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Ohhhhh yeeeeeeeeee!!! ce bine ar fi sa ii dea drumul...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ROXANA sa fie bine pentru voi doua!

REBIANA te-am visat asta noapte, aveai o fetita de vreun an jumatate-doi, o scumpa si prietenoasa, i-am dat cola , dar nu te-ai suparat! Culmea, eu nu beau niciodata cola, deci nici nu cumpar, ce ti-e cu visele astea, poate poftesc.

Aseara am experimentat si eu niste contractii urate, dureroase. A fost prima zi cand m-am dat cu garmastan si m-au luat niste contractii, la intervale destul de regulate. Nici in pat, cu no-spa nu s-au linistit, decat dupa vreo ora-doua. Dar macar am dormit bine apoi. Azi ma simt ok, dar vad ca se ingroasa gluma, trebuie sa-mi definitivez bagajele.

37+

Mergi la inceput