Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Aster tu spui ca i-au dat injectiile pe care le-a primit Andra? Sa fie oare injectii pentru maturarea plamanilor bebelunei? Asta ar insemna ca se pregatesc totusi de nastere...Of, Of!
Pai daca are acuma 33 de saptamani implinite, ar fi bine sa mai stea Silvana minim 1 saptamana...

mai ce surprize ne fac iepurasii nostri

Eu am visat din nou ca am mers sa nasc..De data asta Dr nu a mai aparut in vis. Dar a aparut cica medicul anestezit, pe care nu il cunosc...Si parca ajunsesem la spital ne-epilata, si el vroia de-acu sa ma faca cu lama Sunt un dezastru cu visele, asa-i?
Subconstientul meu lucreaza din greu

Anca

cu Codrin Fabian in 38 saptamani!!
AMR 2+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:

Buna dimineata

Nu am reusit sa mai intru pe net zilele trecute , da am recuperat ce ati discutat. Noi dormim foarte rau noaptea , nu prea avem somn , cred ca ma trezesc din ora in ora . Bebe misca din ce in ce mai puternic , imi trage cate una de ma opresc din activitate si astept sa termine el treaba .Uneori mi se contracta burta foarte tare , dar numai intr-o parte , in partea unde sta el . Sper sa fie totul bine , stau cu inima ca un purece la fiecare contractie, pentru ca pe Larissa am nascut-o la 32 sapt. neimplinite si nu as vrea sa mai trec prin ce am trecut.

Imi pare rau de Dayana cred ca trece prin niste clipe !!!
Cred ca este cu 1 saptamana inaitea mea , dupa data ultimei menstruatii . Sper ca Dumnezeu acolo sus sa fie langa ea .



31+ mami de Vlad
http://picasaweb.google.ro/camelia200977/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara
Si ca veni vorba, mi-am amintit o chestie. In Romania se obisnuieste dupa o nastere naturala masarea uterului si chiar plasarea unei grutati, gen un saculet de nisip pe abdomen. Am facut si eu asta si va spun sincer ca dupa ce mi-am revenit, cam trei luni parca, aratam super, nici nu zici ca nascusem. Acu.. am inteles ca in alte parti nu se practica asa ceva.. si ma gandeam cum o fi, mai ales dupa cezariana.
Ca sa vezi ce ma mai preocupa pe mine acum

Va pup, numai bine la toate




Lara, 34 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------



Aici se obisnuieste la nasterea normala sa te apese, pana te stoarce de tot, apoi multe masaje si intre lauza sta foarte strans ( incomod) legata cel putin 40 de saptamani. In paralel se bea ceai si tincturi de ginger (in romaneste e ghimbir) care ajuta la eliminarea apei din corp, a toxinelor. Se zice ca dupa 40 de zile mama arata ca inainte supta, se mai face si un masaj intern pentru revenirea la "ca noua".
Oricum de greutati nu am auzit dar de niste corsete sugrumatoare si masaje ce preseaza burta da.
Acuma...asta e traditional, cine stie cum e mai bine...
eu un corset tot mi-as lua, dar daca fac cesariana, oare se poate folosi?

castelana fericita 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Neata fetelor,

Nici eu nu prea am dormit. Mai nou nu mai pot dormi decat pe partea dreapta si sunt anchilozata. Daca stau pe stanga am impresia ca mi se desprinde burta din coaste. Cred ca si bebe s-a intors cu capul in jos, pentru ca acum nu-l mai simt sughitand sau ca misca la parter, ci sus la etaj, in capul pieptului. Cred ca din cauza asta fac pipilush foarte greu...

Dayanara, sper sa fiti amandoua bine si sa veniti acasica sa mai cresteti putin!


30+ Radu Alexandru
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!
No news is good news! M-a cam rascolit vestea internarii Roxanei dar sunt convinsa ca va veni acasa si bebelusa va astepta in burtica pina la termen.


Babayangel ma refeream la Clubul scutecelor-dulceturi si papanashi. Nu iti bate capul, credeam ca o stii de pe forum.

Interesante visele, si eu am visat ca ma operam dar prefer sa nu imi amintesc...

O zi numai cu vesti bune si fara neplaceri tuturor!!!




-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
35+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

auleo... ROXANA????
CURAJOASA TUTUROR? eu stiu ca facuse 34 de saptamani.

ma trec toate apele, sper totusi sa fie numai monitorizare si sa nu vina asta mica asa repede.
dra Silvana fa frumos si stai acolo. tu nu stii ce frig e in Spania? si lu maicata nu-i place frigul. Capu inapoi la cutie!!

Noi suntem cu principala ocuaptie, adica muzicutei!
Avem 2990 de grame si maicasa e euforica.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Oh Doamne, Roxi, sper sa mai stea bebelina putintel la caldurica sau, in caz contrar, sa va dea Dumnezeu la amandoua putere sa treceti cu bine peste incercare!
Conform UM este cam devreme pt puiutza mica sa se nasca dar am speranta si credinta ca doctorii de acolo sunt profesionisti si fac totul pt voi!

Eu intrasem cat sa o atentionez pe Oana ca am visat-o!! Pe forum scria pe prima pagina: Bravo Oana! Bun venit pe lume bebe Eric-Nicholas! Acum nu stiu daca visul a fost sau nu influentat de postarea ta de aseara insa cert e ca am mai visat o colega care imi spusese ca a nascut si intr-adevar in dimineata aceasta m-a sunat sa-mi confirme ca maine merge pentru inducere!
Doamne ajuta sa fie totul bine pentru noi si pentru iepurasii nostri dragi!
Voi spune o rugaciune pentru Roxi si pretioasa mica Aroa! Sunt cu gandul la voi!

Mami de Luca again ~ Diana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna dimineata!

Dayanara Doamne ajuta sa fie bine, sa mai stea bebelusa in burtica, dar banuiesc ca daca nu au aparut vestii noi esti mai bine.

Dayanara are 33+, stiu ca are DPN cu 1 zi dupa mine. Vai ma apuca teama, ca si eu mai am probleme cu contractiile astea.



Mihaela33+ cu Angela Ioana si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Gaby felicitari pentru grasunica!

Mami de Luca again ~ Diana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Buna dimineata,


Dayanara, va doresc sa mai rezistati inca cateva saptamani 2 in 1, sa aveti aprte de medici buni, va urez toate cele bune!



Cristina 35+ Ingrid Evelina si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput