Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

neata!
Lavi mulumesc de cafea... parca e mai buna asta virtuala .

Fetelor am nevoie de un sfat... Davidutu meu a facut rosu in gat... (nu stiu cum si cand ca am avut mare grija de el)iar medicul mi-a dat amoxicilina si nurofen... si nu stiu ce sa fac daca sa ii dau sau nu... m-i se pare tare mic pentru antibiotice. Ce sa fac???


Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:






LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI:

3 LUNITE
Alexandru de Lylyana.ion
Tudor Mateo de Mihamora
Sophia De Monica9
Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina
Amalia Maria de na_bo

2 LUNITE
Mihai Cristian de Mussica




ps.Lyly, multumim de cinste!!!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata si de la noi, completam cafiaua de la Lavi. La noi e iar extrem de cald, dar eu nu stiu sa imi imbrac copilul. Ieri a fost la plimbare imbracata in overall pentru ca, desi erau de dimineata 15 grade, sufla vantul ala de mare. La amiaza continua sa doarma asa ca am pus-o pe balcon, intre timp se facusera 25 de grade. Cand s-a trezit, curgea apa de pe ea, asa ca am uscat-o cu uscatorul de par si am schimbat-o. Acu pitica vrea iar plimbare si nu stiu ce sa pun pe ea, tare ma enerveaza chestia asta. Tati imi spune sa o imbrac cum suntem imbracati noi, oare asa sa fac? OfffffffPupam mamicile si fulguletii lor. Mi-e dor de Simonette Lili Sa-ti traiasca puiul mult, in sanatate! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia86

neata!
Lavi mulumesc de cafea... parca e mai buna asta virtuala .

Fetelor am nevoie de un sfat... Davidutu meu a facut rosu in gat... (nu stiu cum si cand ca am avut mare grija de el)iar medicul mi-a dat amoxicilina si nurofen... si nu stiu ce sa fac daca sa ii dau sau nu... m-i se pare tare mic pentru antibiotice. Ce sa fac???


Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)



Camelia, ce vesti rele ne dai! Nu stiu ce sa te sfatuiesc, sa asteptam si parerea Dianei, insa daca doctorul ti-a prescris, presupun ca alt remediu nu era...doar nu era nebun sa prescrie aiurea antibiotice unui copil de doua luni! Nu iti mai fa procese de constiinta, eu te cred ca ai avut grija de el, insa poate e mai sensibil. Te pup

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Camelia, daca medicul a recomandat...eu nu m-am confruntat cu astfel de probleme inca, si nu stiu sa iti spun

Andre, micuta italianca trebuie ibracata ca si voi, nu mai gros

Lavi,

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Neata si de la noi, Lavi multumim de cafea.
Maia ii multumeste lui Rares pentru jucarie , e tare incantata da din manute si picioruse de incantare, acum a inceput si sa strige, e totala.
Lavi felicitarile noastre pentru progresele lui Rares, noi suntem tare mandre de performantele lui si incet incet incercam sa il ajungem si noi, deocamdata. Cat despre pozici ce sa zicem, e total Rares mai ales cea in care se uita la ursuleti, are o mutrita de parca s-ar gandi pe care sa le strice , lasa ca o sa vezi cand creste mai mare cum va incepe sa demonteze jucariile si daca ii vei spune ca le strica iti va raspunde ca nu, ca el le imbunatateste
Lili felicitari si LML pentru Alexandru,
Lml si pentru ceilalti fulgusori sarbsatoriti azi.
Andre mie medicul neonatolog cand am iesit din spital si l-am intrebat cum sa o imbrac (aveam eu un fix sa nu ii fie nici frig dar nici prea cald) mi-a zis sa o imbram cum ne imbracam noi, doar iarna sa ii mai dau o haina in plus, eu cred ca tati de Chiara are dreptate si la voi fiind acum cald ar trebui sa o imbraci cum va imbracti si voi, nu de alta dar are mai mari sanse sa se raceasca daca transpira.
Ma bag la povesti cu fii-mea pana adoarme si apoi la bucatarie, vb mai tarziu,
si un mare de la Maia pentru printisorul ei

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata si de la noi,

Lavi, multumesc de cafea. Prinde bine si completarea de la Andre.
Andrei inca se mai chinuie cu colicii. Si asta de la 3 pana 7 dimineata. Tot maraie si se strange, si adoarme iar. Iar eu ma ridic la fiecare marait.

Camelia si Andrei a avut rosu in gat si am primit antibiotice. Eu nu i-am dat, am citit ca pt rosu in gat nu se da antibiotice. In schimb am fost certata de alte persoane, ca poate face/sau are puroi, si ca trebuia sa-i dau. Nu stiu ca sa zic.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna dimineata

Lavimultumim pentru cafeluta . Dupa ce o termin pe asta virtuala... merg si la una adevarata ca tare mi-e somn

Shtephy, acum vezi ca e negru? ca asa erau facute setarile la tat-su. Norocul lui e ca mie imi place negru.... tat-su nu iubea ideea de negru cand era mai tanar.... acu s-a invatat

Lavi ce de treaba are fiu-tau

Lyly, multumim de cinste Alex

Sctii ce Lavi? Eu te rog sa ma scuzi dar copii mesajul tau



LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI:

3 LUNITE
Alexandru de Lylyana.ion
Tudor Mateo de Mihamora
Sophia De Monica9
Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina
Amalia Maria de na_bo

2 LUNITE
Mihai Cristian de Mussica



Andre, uuuu , si cafea de la Italia.... no, asa da.... cu 2 poate ma trezesc si eu. Legat de hainute, eu spun sa ii pui eventual o bluzita de bunbac in plus fata de ce purtati voi si ce pe urechiuse daca bate vantul... dar nu mai gros

Camelia, imi pare rau ca bebe e bolnavior, chiar nu ma pricep... Iar e cazul sa strigam dupa ajutor la fetele cu experienta: DIANAAAAA!!





Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Cuscra, multumim de aprecieri!Ma bucur ca Maiei i-a placut jucaria...cat despre progrese, printesa e inca micuta, dar sunt sigura ca va progresa la fel de frumos!!!va pupam

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Cristina si cum i-a trecut lui Andrei? Nu i-ai dat nici altceva???
Fetelor va multumesc pentru griji ... o astept pe Diana cu un sfat ca tare bine le mai zice ea.

Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)

Mergi la inceput