Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Neatzaaa! Cate arome de cafea..

fulgusorilor sarbatoriti astazi: Alexandru de Lylyana.ion, Tudor Mateo de Mihamora, Sophia De Monica9, Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina, Amalia Maria de na_bo si Mihai Cristian de Mussica

Multumim lylyana de ospat!

Camelia, imi pare tare rau ca bebe e bolnavior, urmeaza prescriptia dr, Matei al meu a luat de la nastere indirect antibioticul meu prin alaptare si a fost ok.

I-am dat de dimineata 2ml Eferalgan pt ca ieri mi-a tot stranutat si tusit de cateva ori, sper din inima sa nu raceascaa, ca imi ajunge cat tuseste si behaie sotul

Lavi, smecher tare Raresu tau. Si cuceritor si precoce
Andre, pupam italiencele


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ionela, nici o problema!!!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare si neatza!

Stephy, beai ceaiul daca tot il am, o cana pe zi dimineata sa ma incalzesc pana pregatesc puii mari de gradi, nu cred c-o sa-mi pocneasca sanii de lapte de la o cana, nu?

Liliana, multumim de cinste, sa-ti traisca feciorul!

Andre, trebuie s-o imbraci asa cum te-ai imbraca tu si sa o acoperi cand doarme ca atunci nu se misca si ii poate fi mai frig. Daca e soare si o incalzeste soarele atunci fara paturica! La 25 de grade eu nu i-as da nici caciulita, poate ceva usor si subtire s-o fereasca de soare.

Camelia, of... Nu-mi prea place mie sa dau sfaturi despre sa dai sau nu antibiotice asa pe forum, de ce: eu bineinteles ca ti-as spune sa nu-i dai daca ea are doar "rosu in gat" si poate o tara de muci si chiar si un pic de febra ptr ca e viroza pe care antibioticul are efect egal cu zero. Daaaar, virozele astea, mai ales la bebe asa mici mai au obiceiul sa "coboare" sau sa "urce" la ureche. Daca bebe face bronseolita (pe care oricum o facea cu tot antibioticul) sau otita (asta chiar ca n-o facea daca era pe antibiotic, dar tot nu e justificata administrarea asta profilactica cand poate un copil din o suta face otita, si nici atunci nu-i capat de tara ca raspunde f prompt la antibiotic) atunci ce-o sa zica mama: da, pai mi-a spus Diana pe forum sa nu-i dau antibiotic desi doctorul mi-a dat sa-i dau... Asta am invatat si eu in facultate la stagiul de pediatrie, si asta aplica imensa majoritate a pediatrilor de la noi, daca bebe are sub 3 luni ei nu risca si dau antibiotic ptr orice banala viroza ca sa fie acoperiti ptr orice eventualitate. No eu nu-s de principiul asta, prefer sa urmaresc bebe si sa astept, chiar si asa mic fiind... Dar asta as face (si am facut) la copii mei, cand vine vorba de altii spun mamei cum as face eu si mai departe ii alegerea ei.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Mihamora, am vazut ieri pozicile de la botez, suuper! Biserica frumoasa (catolica,nu?!) si la restaurant perechile de dansatori au fost ceva deosebit

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

multumim de urarile de la multe lunite

va invitam si noi la o felie de tort sau o portie de laptic, dupa caz

cafeaua e delicioasa ca de obicei

pupici tuturor, mai revin dupa ce adoarme cineva

nati, mami de galusca Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc pentru sfaturi fetele, o voi imbraca asa cum ne imbracam si noi. Noi diminetile si serile suntem cu pulovere, ziua ne dezbracam la maneca scurta, de aici si dilema mea. Noi ne putem dezbraca, pe ea in vantul ala de la malul marii nu prea am cum sa o schimb. In fine, pe masura ce trec zilele cred ca voi invata sa o imbrac si aici si sper ca pana atunci sa nu "stric" ceva la copila, ca tare ii place plimbarea. Camelia Nu stiu nici eu ce as face in locul tau, probabil Diana te va ajuta cu un sfat competent. Si eu stiam ca pentru rosu in gat nu se da antibiotic, dar as tremura de frica daca s-ar extinde, asa ca habar nu am ce solutii sunt. Fetelor, noi va multumim frumos pentru comentariile de la poze, eu raman cu frustrarea ca nu le pot comenta pe ale voastre, desi tare as vrea. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Diana iti multumesc mult. Daca asa ai face ,si ai mai facut ,si tu sa stii ca eu merg pe intuitia mea dar si pe a ta... vad cum se va prezenta azi si mai vedem dupa... insa deocamdata antibiotic nu-i dau...
multumesc tuturor fetelor.

Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaRAndre, trebuie s-o imbraci asa cum te-ai imbraca tu si sa o acoperi cand doarme ca atunci nu se misca si ii poate fi mai frig. Daca e soare si o incalzeste soarele atunci fara paturica! La 25 de grade eu nu i-as da nici caciulita, poate ceva usor si subtire s-o fereasca de soare.
Multumesc. Nici eu nu suport caciulita, i-o dau pentru ca e vant, dar ieri ii curgea apa si pe cap, biata copila. Nu-mi dau seama cat rau poate sa faca vantul unui bebelus, eu il iubesc, mai ales ca e un vant caldutz, de vara. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Daca ii vant caldut n-are nevoie de caciulita.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Andre, trebuie s-o imbraci asa cum te-ai imbraca tu si sa o acoperi cand doarme ca atunci nu se misca si ii poate fi mai frig. Daca e soare si o incalzeste soarele atunci fara paturica! La 25 de grade eu nu i-as da nici caciulita, poate ceva usor si subtire s-o fereasca de soare.


Multumesc. Nici eu nu suport caciulita, i-o dau pentru ca e vant, dar ieri ii curgea apa si pe cap, biata copila. Nu-mi dau seama cat rau poate sa faca vantul unui bebelus, eu il iubesc, mai ales ca e un vant caldutz, de vara.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa



Andre, eu am crezut ca e un vant mai rece, de primavara.... inselator, de asta am spus caciulita. daca e cald.... nu chinui fetita. Eu l-as scoate pe Mihnea fara caciulita la un vant cald. Ma gandeam ca e rece pe malul marii


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput