Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Multumim pt comentariile la poze

LMA fulgului Petra Oana de mami Pirelia

Simonette, Suzyca, Tinonino sunteti multe care nu ati mai intrat, asteptam vesti

PUP fara exceptie, azi eu am puseu de vorbire

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

neatza,

dana ce bine ca a inceput sa scada febra! sa treaca

dymomo si eu am uitat sa ii tai unghiutele si acum are o zgarietura de toata frumusetea pe nas. sper sa ii treaca pana maine la botez. succes cu noul laptic.

lavinia si eu patesc la fel cu udatul patului, de cateva zile cand il schimb imi face cate o bucurie de genul asta.

sunt si la noi supozitoare nurofen, doar ca de 125 mg si merg de la 2 anisori.

va

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77


... Mai amuzant este ca al meu sotz(care lucreaza in invatamantul superior) a dat in decembrie doctoratul si ieri la sunat coordonatorul lui sa il felicite ca a trecut lucrarea de comisia nationala si in cel mai scurt timp primeste avizul de la minister. Intre timp insa, de la 1 ian nu se mai acorda spor pentru doctorat ...
mami fericit de Dan Mihail

Treaba cu acordarea/neacordarea sporului de doctorat in invatamant nu este clara. Am urmarit si eu cu atentie cam ce se intampla in invatamant(ambii parinti sunt cadre didactice)si am inteles ca sporul de doctorat se va numi spor de tranzitie si se va acorda. Acum pana nu vad negru pe alb nu mai cred nimc.


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

si Remus s-a agitat azinoapte, pe la 2 30 s-a trezit sa pape api la 7 jumate

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lili, esti o figura!

Si pe mine ma ingrijoreaza o gramada de fete care nu-au mai scris demult : Miany(gata examenele?), Lumi(hai ca acum ai stat ceva cu tata Richard, mai da un semn de viata), Simina (cum merge cu casa), Betty (ce-ti mai fac flacaii?) Alinutza (cu Maria cea frumoasa!), Monis! (vin sa te trag la apel si pe mess!!!), Laura (chiar ce face sotul?), Ancutza (ce mai e pe la Piatra?) si nu mai continui ca se fatzaie Teo... (am luat-o si eu in ordine prin listuta).

Dana, vad ca sunteti pe drumul cel bun!

Cristina_boc, s-a mai discutat de crustele din par. Exista mai multe solutii: crema de bebelusi sau ulei de masline/migdale cu cateva ore inainte de baita, spalat bine pe cap si apoi dat cu peria de par in raspar, exista si un gel ptr crustele de lapte de la Avene sau creme de la Mustela si Klorane potrivite si ptr asa ceva.

Cosmynik ai inceput scoala? Cum merge cu lapticul?


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Crissa...suntem colege de suferinta!!!

Raluci, ma bucur ca ai puseu de vorbire...

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

mor de ras, auzi la ea, ca atfel Doamne fereste, ajung de pun mina pe o carte , lili esti de coma..
Pt a evita udarea patului, saltelutei etc eu folosesc niste Cearceafuri absorbante de la Happy. Sunt f bune in caz de accidente. Costa in jur de 8 lei pachetul de 5buc. Gasiti in hypermarketuri la raionul pt copii.
Eu nu am nicio sqnsa sa ii tai unghiutele in somn..
Asa as vrea sa ies cu el afaraa, dar vad pe geam ca e cam ceata, nici nu stiu ce sa fac
Doamneee, tr sa trimit msg-ul pt caq tocmai a tras o rafala de parturi si kk si e murdar pe body pana la mijloc

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

mama tizului, tu pe unde esti? aloooooooooo...mamica mov...da semne de viata...si nici Ramonik nu a mai scris de mult...

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Buna fetelor

Andre te invidiez pentru locul in care iti bei cafeluta....hmmm poate ajungem si noi la vara pe acolo.

Dana.n stai linistita si eu stiu la fel ca in 20 de minute supozitorul isi face efectul.Cu ce tip de termometru ii iei temperetura?

Stephy e ok bebele tau de ce iti faci griji in privinta greutatii?? 300 de grame e mai mult decat excelent.

am pus poze noi daca vreti sa le vedeti http://picasaweb.google.com/grozeaalina1/Matei3Luni#

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ralu_seby merci de pontul cu cearsafurile de la happy...azi mai dam o tura in Kaufland sa cautam. Cat despre murdarirea hainutelor cand face kk...si noi suntem mari cunoscatori in domeniu!!!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput