Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Buna dimineata...dar numai buna nu e...David s-a trezit cu febra 39,2. I-am bagat un supozitor, s-a mai linistit, acum doarme. Problema este ca la vreo 2o de minute dupa supozitor a fost razboi la fundul lui. Si-o mai face efectul?

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Cred ca sunt suficiente 20 minute dar daca nu-i scade febra ii poti ibuprofen (in ro exista Nurofen siropel ,la voi nu stiu dar trebuie sa existe ceva).Ca si doza te iei dupa nr de kg.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

la ei exista nurofen supozitoare ptr bebelusi (de 62,5mg) daca nu sunt supozitoare de copii de 125 mg, se taie in 2 de-a lungul cu cutitul incalzit in flacara. Oricum e bine macar 4 ore sa astepti pana la o noua doza de paracetamol/nurofen, intre timp daca e nevoie se reduce temperatura cu mijloace fizice (comprese, prosoare caldute, baita cu apa calduta (un 36 grade).


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Dymomo, Na_bo! Va pup!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Buna dimineata...dar numai buna nu e...David s-a trezit cu febra 39,2. I-am bagat un supozitor, s-a mai linistit, acum doarme. Problema este ca la vreo 2o de minute dupa supozitor a fost razboi la fundul lui. Si-o mai face efectul?

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Cred ca sunt suficiente 20 minute dar daca nu-i scade febra ii poti ibuprofen (in ro exista Nurofen siropel ,la voi nu stiu dar trebuie sa existe ceva).Ca si doza te iei dupa nr de kg.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

la ei exista nurofen supozitoare ptr bebelusi (de 62,5mg) daca nu sunt supozitoare de copii de 125 mg, se taie in 2 de-a lungul cu cutitul incalzit in flacara. Oricum e bine macar 4 ore sa astepti pana la o noua doza de paracetamol/nurofen, intre timp daca e nevoie se reduce temperatura cu mijloace fizice (comprese, prosoare caldute, baita cu apa calduta (un 36 grade).


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete



Nu am mai rezistat si i-am luat iar temperatura...37,8. Astept sa treaca 4 ore si ii mai bag un supozitor.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata la pranz si de la noi!

Asteptam sa ajunga soarele trimis de Andre sa iesim si noi afara.

Lalu, sper ca este mai bine sanul

Dana.n, pupam Davidelu vaccinat si ii dorim sa scape repede de febra

toate fetele

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Dankutza, Diana va multumesc ptr. sfaturi, o sa cumpar si eu cutaden sa dau pana ajungem la dermatologie. Vlad nu are nimic altceva la fundulet decat aceasta bubita, sa-i zic, care uneori mai supureaza dar nu sageraza. Dr. homeopat a zis ca are urina acida si din acasta cauza a tot "sapat" .



O singura bubita a avut si Cezarica. Supura si uneori, sangera, de ma apuca disperarea. Am aplicat de 2 ori Cutaden si .... gata. AM scapat. Sa ii dai nici mult, nici putin. O sa ramana si pe pampers un pic. AI sa vezi ca o sa ii treca imediat si nu o sa mai ai nevoie de dr.

Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

[/quote]

Nu am mai rezistat si i-am luat iar temperatura...37,8. Astept sa treaca 4 ore si ii mai bag un supozitor.


[/quote]

hai ca trebuie sa scada

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Neatza! pt toate mamicile cu probleme si nu numai!
Dana, dc a tinut supozitorul 20 min e perfect. Noua, dupa vaccinul de 2 lunitze ne-a spus sa ii dam un supozitor preventiv si dc nu il elimina in 20 min e ok. Insanatsire grabnica!
Dymomo, spor cu noul laptic!
Lalu, sa nu mai ai probleme!
Lavi, ma emotioneaza tare pozele cu taticii si puii lor. Sper ca azi sa reusesti sa tragi un pui de somn.

Revin ca Matei urla de foame

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Raluci, Lylyana
Ralu, deci in 20 de minute isi face efectul...e bine de stiut.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Lylyana, Cuscra, Monis va multumesc pentru commenturi!
Ralu_seby tu esti o draguta ca intotdeauna!!!!

Monis tu ce faci? Cum esti si ce face Iulian?
Laurairina, tu nu mai dai nici un semn de viata. Sper ca tatal rechinasei si-a mai revenit!

Rares al meu mi-a facut o bucurie si mi-a udat patul, chiar in timp ce ii schimbam scutecul.Acum sta pe pat si ma striga, asa ca revin!


Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna dimineata! (adica incep mesajul inainte de 12 )
Nici la noi n-a fost o noapte foarte linistita, asta mica s-a tot frichinit si trezit ba sa pape, ba sa miorlaie, daca maica-sa e in puseul de mutenie, probabil ea e intr-unul de crestere Acu de dimineata a adormit fix 5 minute si s-a trezit, am pus-o din nou la sin unde adoarme sigur. M-as culca si eu peste ea
Andre multumim de ilustrata cu mare si vint caldut Viseeeez si eu... Azi oricum, pun copilu in marsupiu si ies, ca nu mai suport arestul la domiciliu
Ramo soricelul dansator
Lavi ce frumos stati voi toti si incercati sa-l adormiti pe micul insomniac! La noi numai eu fac de planton, ca tati trebuie sa doarma ca a doua zi are serviciu
Many_bani, Dana va doresc sa se faca piticii bine si sa aveti un w-e linistit
Dankutza tie nu stiu ce sa-ti mai spun, cred ca esti cu nervii la pamint, de incurajare
dymomo tare as vrea sa aud ca ati gasit in sfirsit un laptic cu care sa va imprieteniti.
Diana
Shtephy am inteles, am executat, sa traiti!
Laura, Simina, Monis, Ramonik? Ia scoateti si domniile voastre nasul de prin vizuini!
Ancutza, Tino, Miany, broscutza, crlp si voi cam trageti chiulul
Simonetteeeeeeeeeeeee n-auzi ca te cheama lumea?
Lidiutza zi si tu ceva de tine
Va si ma duc sa visez la marea cea verde, sper sa-mi dati de citit pina ma intorc, ca atfel Doamne fereste, ajung de pun mina pe o carte

Mergi la inceput