Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Of, Dana, sper sa fie bine Davidelul.Sper ca si-a facut efectul supozitorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

DanaN, sa speram ca totul s`a rezolvat in cele 20 de minute in care a stat supozitorul.te pupam

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

neata si de la noi ca de obicei mai tarziu

sa va pove si eu ce am mai facut de aseara.ne am jucat cu jucarii zornaitoare, mami me a cantat, am facut gimnastica, cand m a pus mami in patut sa ma joc cu caruselul, am stat cam 5 min. si am plans, apoi mami m a luat pe genunchi si am mai povestit si cantat pana a venit ora mesei. Apoi pe cand sa dorm pe la 22 am facut un KK de a trebuit mami sa ma schimbe.
pe la 22 40 am adormit pana la 5.30. deci ma consider o fericita

Lavi cum rezisti cu programul asta si sa ne oferi si cafea dimineata?



Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Lalu sper sa ti treaca cat mai repede

Ralu[purple] Amalia sta cam 15-20 de minute singura cu jucariile daca a mancat si e odihnita. cand e obosita si ea vrea numa in brate sau sa i povestesti. rasfat sau nu vom vedea...

pupici la toata lumea si multumim tuturor care ne au transmis la mult lunite!

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dankutza, Diana va multumesc ptr. sfaturi, o sa cumpar si eu cutaden sa dau pana ajungem la dermatologie. Vlad nu are nimic altceva la fundulet decat aceasta bubita, sa-i zic, care uneori mai supureaza dar nu sageraza. Dr. homeopat a zis ca are urina acida si din acasta cauza a tot "sapat" .
Shtephy esti o fericta ca o ai pe mama ta langa tine. Pup piticii.
Ralu_seby, mulumim


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Danut tocmai a adormit asa ca m-am grabit sa ii tai unghiile ca ieri am uitat si deja are trei zgarieturi de toata frumusetea pe fatuca. Daca mai doarme si dupa ce termin de scris mesajul poate intru si eu in bucatarie sa pregatesc ceva de papa. Asa ca...
Incep cu Andre careia ii multumesc pentru cafia, pentru priveliste si pentru vremea buna care o trimite catre noi si mai stie ea pentru ce..
Dankutza tinem pumnii si asteptam vesti bune. Multa putere si rabdare intr-un sistem medical romanesc tare haotic.
Diana trebuie sa fie superb sa ai trei copii dar mie la momentul asta mi se pare tare greu. Adesea ma intreb unde mai gasesti timp si pentru forum si sa ne raspunzi fiecareia dintre noi...
Stephy si eu am parte de ajutor la curatenie si mancare de la tatal meu dar doar daca il cer. Dupa cum stiti mama mea a murit cand aveam 17 ani, socrela nu se baga iar tatalui meu desi ma ajuta din tot sufletul imi e jena sa il solicit prea des ca de... are si el familia lui. Sotia lui e o dulce si ma ajuta si ea cand poate dar trebuie sa imi reintru si eu in ritm si sa ma descurc si singura. Plus ca al meu tata din cauza vizitelor lungi si dese ale soacrei nu vrea sa deranjeze asa ca vorba lui 'nu imi pupa clanta toata ziua".
Lavinia pai eu ar trebui nici macar sa nu deschid gura sa ma plang. Noaptea Danut doarme de la 23-24 pana dimineata la 9-10 cu pauze de supt la 3,5.30,7.30 deci nu pot sa spun ca nu ma lasa sa dorm. Ce e drept de cand ii dau noaptea numai san refuza biberonul de la ultima masa (la 22 sau 23) asa ca si-a reintrodus masa de la 3 dar nu ma deranjeaza.
Danapupam pe micul Davidutu sa treaca febra.
Azi la pranz primim de la spital o cutie de laptic tot fara proteine care se numeste Althera si o sa il incercam saptamana viitoare la vreo cateva zile dupa vaccinul de 4 lunite. Sper ca acum sa mearga ca eu nu prea agreez ideea asta cu morcov si carnita asa devreme plus ca mananca in sila iar pentru mine e un mare chin sa fierb morcovi 2 ore, carne 3 ore sa pasez, mixez si toate alea. La noi cresterea in greutate e mai lenta de pe 28 ianuarie pana acum a pus doar 350 de g dar pana la urma e bine si asa.
De calciu si fier ce sa zic... la indicatia medicului eu lui Danut ii dau de toate...calciu, fier si acid folic(luna trecuta i-am dat B6 in loc de acid folic) dar el e anemic asa ca...
Cu indemnizatia de crestre a copilului eu am scapat repede. Am depus actele la scarbiciu(sunt la o alta casa de asigurari), fostele colege de la financiar mi-au facut calculul si sunt multumita ca macar nu fac pauza in acordare. Intra direct pe card in continuarea salariului. Am pierdut ceva banuti din cauza "crizei" pentru ca anumite drepturi salariale s-au acordat cu intarziere si nu au fost cuprinse in cele 12 luni luate ca baza de calcul dar asta e.... Mai amuzant este ca al meu sotz(care lucreaza in invatamantul superior) a dat in decembrie doctoratul si ieri la sunat coordonatorul lui sa il felicite ca a trecut lucrarea de comisia nationala si in cel mai scurt timp primeste avizul de la minister. Intre timp insa, de la 1 ian nu se mai acorda spor pentru doctorat ...
Hai ca v-am plictisit de tot toate mamicile si astept si eu postarile dragei noastre monis, ale laurei si mai bine ma opresc sa nu uit pe cineva si sa se supere.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata si de la noi,

Lavi
, multumim de cafea. Foarte frumos feciorul, si faina povestioara cu ce a facut el ieri.

Am ratat cateva subiecte interesante: cel cu soacra, dar as umple un capitol sa ma plang, desi nu e o femeie rea.

Si Andrei are piele corpului foarte uscata. Am sa incerc si eu Klorane sau Bubchen, sa vad ce gasesc. In cat timp ar trebui sa vad o imbunatatire? La Andrei i se cojeste pielea de pe cap. Am tot asteptat sa treaca, ce as putea face?

Nu se mai stie nimoic de Simonette? Dar My_lady?

Si noua ne place tare mult in brate, dar numai in pozitie vericala, la orizontala nici vorba, desi doarme cu capul pe umarul meu.

La Zalau e cald si soare afara. Am sa-i dau sa pape si fugim la plimbarica. Ieri ne-am plimbat pe ploaie.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Dymomo Vezi ca exista un aparat de facut mancare pentru bebe, se numeste babycook, despre care tot citesc la dovlecei si mamicile par multumite. Arunca o privire pe net, il poti lua de pe ebay, aici am vazut la 59 de euro si sunt unii care trimit si in Romania. Daca vrei sa te ajut cu traducerea, anunta-ma. Multa multa sanatate lui Danutz, la fel si lui Davidel de Dana Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Buna dimineata...dar numai buna nu e...David s-a trezit cu febra 39,2. I-am bagat un supozitor, s-a mai linistit, acum doarme. Problema este ca la vreo 2o de minute dupa supozitor a fost razboi la fundul lui. Si-o mai face efectul?

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Cred ca sunt suficiente 20 minute dar daca nu-i scade febra ii poti ibuprofen (in ro exista Nurofen siropel ,la voi nu stiu dar trebuie sa existe ceva).Ca si doza te iei dupa nr de kg.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Lalu, Lavinia, Dymomo, Andre multumim.
Shtephy, am uitat sa mentionez ca dupa alea 20 de minute ii scazuse la 38,5. Eu in afara de Paracetamol nu am altceva in casa, de fapt nu mi-a mai dat altceva pediatrul(si l-am intrebat). Mi-a zis ca daca persista febra sa mergem la el.
Acum doarme, se trezeste, mai suge putin, adoarme iar.
Fir-ar el sa fie de vaccin...mi se rupe sufletul cand il vad asa. Nu mai zic ca aseara, cand l-a intepat, am plans eu mai mult ca el.


------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput