Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Cum am trimis mesajul precedent, cum s-a si trezit piciul meu, daca a auzit ca e rost de dansat .
Noi azi am fost pe afara si in vizita la prietena mea, unde soricelul Dominic adormit in carucior aproape o ora si copilul prietenei mele era tot calare pe carucior sa ii ia la "Doli" tzitzica din gura. Acolo a si papat, iar cand am venit acasa iara s-a oprit la 50 ml. Cred ca o sa ma duc cu el in vizita in fiecare zi numai sa pape.
Si eu is de acord ca eu si ei nevoie sa fie tinuti in brate...dar ce sa fac? Simt ca imi crapa coloana si nu pot sa il mai tin cu orele in brate mai ales ca e din ce in ce mai greu. El si-a facut obiceiul ca numai asa adoarme, in brate leganat, zguduit si in acelasi timp plimbat prin casa. Pai eu una nu mai rezist, mai ales ca nu vrea nici la oricine sa adoarma si daca ma asez cu el pe canapea si tot continui sa il legan tot urla. Daca ma ridic si ma plimb tace. Ce e de facut?? Azi am incercat sa il pun in patut sa legan patutul si sa il mangai pe el pe burtica, pe frunte...... dupa vreo juma de ora de plans, urlete, bine nu continuu...a adormit. Ma simt prost ca l-am lasat sa planga, dar ce sa fac ?

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Fetelor, va multumesc!

Diana, pt tine multe si , deja e mai bine dupa 2 paracetamoluri, compresa fierbinte, masaj si vreo 40 de minute cu printesa la san...Ce ne-am face noi fara tine!

Maine sper sa revin cu vesti bune si sa fiu mai vorbareata...acum sunt cam lesinata dupa ziua pe care a avut-o.

Pupiiici, noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Dankutza, ptr mama ta azi la operatie!



Nici azi nu i-au facut operatia. Maine ne-o da acasa. Asteptam telefon de la dr ca sa ne spuna cand sa o ducem la operatie. Explicatia este ca la inceput de saptamana se fac programarile pt sala de operatie. Mamei i-a trecut randul din cauza solutiei buclucase.
Multumes ca te gandesti la noi.

Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Va multumesc pt raspunsuri. M-am linistit cu statul pe genunchi.
In privinta rasfatului..sper ca odata cu statul in fundulet si descoperirea jocurilor si a jucariilor sa ma mai slabeasca putin.
Dupa cum zicea si Ramona a devenit tot mai greu. El nu vrea numai sa ma aiba in preajma, dc ar fi dupa el ar sta numai in brate, il mai pacalesc sa stea in relax-ul lui sau cu caruselul de la patut, dar nu pt mult timp.Multumesc pt linkul de pe attachment parenting, l-am salvat la favorite si l-am citit
Lalu, ma bucur ca acum esti u8n pic mai bine, sper ca ziua de maine sa compenseze chinul de azi.
Dankutza, sa dea DD sa inceapa saptamana viitoare cu vesti cat mai bune pt mami tau
Many, sper ca bebita sa fie bine cat mai repede.

Va kissulesc pe toate, sa aveti o noapte linistita si cu cat mai mult somn!!!!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Stephy pe Stefania da dar acum cand sunt doi mai poti sa faci la fel? Intreb si eu ca vad ca voi va descurcati bine cu doi sau chiar trei copii si eu cu unul abia reusesc sa mai fac pe ici pe colo cate ceva.

mami fericit de Dan Mihail

Bebe meu e tare cumintel,nici nu simt ca am copil mic in casa.El e multumit daca-i vorbesc ,zambesc sau il tin lipit de mine.Sunt tare norocoasa ,stiu asta.Vad ca RamonaC se chinuie rau cu leganatul din picioare,eu nu am experimentat asta la nici unul.Ma rog sa nici nu o fac..Ma straduiesc sa fac cate ceva cand doarme bebe dar daca am nevoie la baie cand e treaz nu se supara ca il las jos 5 minute.Am de furca in schimb cu maimutica mare.Pe ea si acum o tin in baie dupa mine ,o pun sa stea pe scaunel si se joaca cu jucariile de baie cat fac eu dus(asta ca sa nu fuga la bebe nu pt ca nu ar sta singura).Un pic de ordine prin casa facem amandoua , gatit,calcat ,curat ne face mama in general.Deci nu am prea multe lucruri de facut in casa.




_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Vad ca fulgusorii nostri ies bine la "masuratori".Felicitari lor si mamicilor!S-o tina tot asa!Tin pumnii bebelusilor vaccinati azi sa nu aiba reactii si multumim fetelor care ne-au urat sa fim si noi bine.
Crissa ma bucur sa te revad.Sper sa aveti un botez reusit si sa vii cu poze multe la noi .Si sa nu mai pleci desigur.
Dankutza imi pare rau ca se prelungeste stresul.Pumnii raman stransi in continuare pana la vestea cea buna .
Lili doar azi se mai accepta puseul de mutenie ,de maine la treaba,ok?Toate bune ?
Diana super ca n-a facut Teo reactii la vaccin.
Lalu ma bucur ca se cunosc imbunatatiri la san.[]pup
Cu adeverinta aia si eu am avut de furca ,ba chiar de doua oriFirma la care lucrez eu e in Brasov ,actele mi le-a depus soacra-mea in Sinaia si de acolo au plecat la Ploiesti.Si au venit inapoi.Maine ma duc personal sa mi le completeze cum vreau eu.
Many_bani sper sa fie bine funduletul lui Vladut.
Raluci cred ca acum imi merge linkul de la semnatura.


Pupici fara exceptie,somnic dulce

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Nu plec pana nu o pup default pe draga noastra Monis care nu stiu unde s-a ascuns astazi.sper ca sunteti bine.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Many Bani desi nu m-ai intrebat pe mine, ca orice roman, tin sa-mi spun si eu parerea. Si noi am avut probleme cu funduletul si ne-am vindecat cu Cutaden. AM dat doar de 2 ori. Pe el scrie sa nu il folosim la copii sub 3 ani. DAr eram disperata. Nu mai stiam ce sa-i mai fac. Mama mi-a spus ca asa ne repara curuletele cand eram mici. Asa ca am dat doar de 2 ori si nu o cantitate mare, si s-a reparat de nici nu zici ca am avut probleme. La un momet dat, avea o bubita cam de 4 mm diametru care sangera si supura "zeama" (ca nu stiu cum ii zice). Totul a trecut. I-am recomndat si lui Dienutze si a scapat si ea de problema. Asa ca incearca si tu. La mine nu a mers nici Baneocin, diefrite creme cu oxid de zinc, Bepanthene, ceaiuri. Numai CUtaden. Pup sa treaca

Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimi!
pentru toata lumea!!!

Raport - Rares insomniatic - a adormit la 00, s-a trezit la 0.30, a adormit la 1.30 s-a trezit la 2, a adormit la 4, s-a trezit la 5, a adormit la 5 jumate si acum doarme!!!
Eu sunt zombi!!!Sotul a intarziat la lucru!!!!Dar nu avem ce ne face!In rest, toate bune!
Crissa spor cu pregatirile la botez, ma bucur ca soacra ta e femeie de comitet si te ajuta!
Ralu_seby si noi ne tinem in brate mult si des, eu nu cred ca Matei e rasfatat daca iti cere asa multa atentie, pur si simplu adora sa interactioneze cu tine.
Lalu, sper sa treaca problema cu sanul dureros
RamoC va pupacesc si pe tine si pe Domi!
Pupicei si imbratisari tuturor mamicilor si bebelusilor...va astept la povesti!!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Dankutza, multumim de comentarii...salutari si pupici Cezarei!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput