Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari si de la noi,

Eva isi pastreaza obiceiul cu un somn lung pe noapte, de la 8-9 seara pana la 2-3 noaptea, cand papa un bibe si iar somn...de data asta doar cate 3 ore , iar bibe,iar somn dar se cam foieste.. La 3 noaptea are asa un chef de ras, isi arata toate gingiile, rade si cu bibe in gura, dar adoarme la putin timp dupa ce termina masa
Dragos a inceput mai discret, el doarme deocamdata decat 4 ore legat, in ace;asi interval de timp, asa ca de la 8 la 12 noaptea am program de voie... nasol ca nu pot dormi atunci

de vreo 2 zile Dragos si-a luat obiceiul sa-si tina limba scoasa din gurita pe o parte (asa ca un catzel).. nu stiu de ce... oare sa-l deranjeze ceva pe limbuta ( o are alba dupa ce bea bibe, dar se curata pana la urmatorul biberon...) sa incerc cu glicerina sau nu are nicio legatura si e doar o toana....

si inca o chestie... cred ca Eva e stangace... isi duce la gurita sa linga pumnisorul stang...dreptul f rar, spre deosebire de Dragos care e numai cu pumnul drept in gurita..

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Ne-am intors de la pediatru. Am facut si noi vaccin astazi. Sper sa nu imi faca febra...
In rest David are 6180 grame la o lungime de 65 cm. In ultimele saptamani a luat si el mai bine in greutate. Saptamana trecuta, de ex., a luat 300 grame...ca niciodata. De varsat nu a mai varsat, decat foarte rar.

Shtephy, sper sa treaca cu bine puii nostri peste vaccin.
Lalu, sper sa nu fie grav.
Ralu, si la noi este la fel. Daca dispar din vizorul lui se lasa cu urlete.
Dymomo, nici eu nu il las sa planga...nu ma lasa inima.

La cat mai multe lunite sarbatoritilor de astazi!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dana eu l-am asteptat atatia ani incat as sta numai cu el in brate dar trebuie sa mai fac si prin casa cate ceva si ce e rau e ca daca am plecat de langa el in 5 minute urla. As vrea sa stea si el cu jucariile macar cate o jumatate de ora sa pot macar sa fac ceva prin bucatarie.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

buna seara,

am reusit sa ajungs eu la zi cu cititul, in sfarsit!! nu am avut net o perioada de timp.
suntem in focul botezul, care o sa fie sambata si am inceput sa am emotii.
bebe e tot a inceput sa gangureaca tot mai mult si sa isi descopere manutele pe care le baga in gurita.doar ca sta mai tot timpul in brate si nu pot face mare lucru.noroc cu soacra mea care e o femeie extraordinara si ma ajuta mult.

simina ti-am vazut iar poza pe prima pagina alaturi de povestea nasterii.

dancutza multa sanatate mamei

andre felicitari pt faptul ca ati ajuns in sfarsit acasa.

si bebele meu sta in fundulet cu spatele sprijinit de mine sper sa nu ii afecteze cu ceva.o sa intreb dr saptamana viitoare cand mergem la vaccin.

diana, stephy nu am apucat sa va multumesc pt raspunsurile cu privire la varsaturi. acum are zile mai bune cand doar regurciteaza putin si zile ca cea de ieri in care varsa mult in jet si e mai marait. doar ca sunt din ce in ce mai rare acestea.

lalu sper sa nu faci mastita.

va pup

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Stephi eu pe Danut nu il las sa planga nici macar un minut. Ideea era cum sa facem ca sa apucam macar sa mergem la toaleta fara ca el sa "tipe" dupa atentie.

mami fericit de Dan Mihail

Scuze ,eu intelesesem ca Ralu zice ca-i rasfatat Mateiutul ei pt ca o acapareza mereu,cere atentie.Asta inseamna ca plange daca este lasat singur .In opinia mea nu este rasfatat pt ca vrea numai in brate si de aceea am dat citatul cu plansul.Ce poate sa faca nu stiu ,asa cum ziceam e normala nevoia lui deci nimic,sa-l tina in brate si sa nu il mai considere rasfatat.Eu pe Stefania am tinut-o peste tot dupa mine cand era treaza si la baie si la bucatarie.


_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Stephy pe Stefania da dar acum cand sunt doi mai poti sa faci la fel? Intreb si eu ca vad ca voi va descurcati bine cu doi sau chiar trei copii si eu cu unul abia reusesc sa mai fac pe ici pe colo cate ceva.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Seara buna!
Eu in continuare am un puseu de mutenie, da voi pe unde umblati? Oi fi fost eu contagioasa de ieri ...
Eu ma retrag inapoi la umbra, va las cu un de incurajare pt Lalu si o www.trilulilu.ro/Saimir07/b12aee303271fa?playlist=320776" target="_blank">dedicatie speciala pt Ramo C



"puseu de mutenie"????
pentru dedicatie, sarumana Abia astept sa se trezeasca sa dansam amandoi.

Ramona,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Intreb si eu ca vad ca voi va descurcati bine cu doi sau chiar trei copii si eu cu unul abia reusesc sa mai fac pe ici pe colo cate ceva.

mami fericit de Dan Mihail


stai linistita ca nici eu la Vlad nu reuseam sa fac nimic de el ca vesnic se cerea in brate. Sau sugea, sau era in brate sau trebuia sa stau cu el, de dormit dormea maxim jumatate de ora... fetele au fost mult mai cuminti, mai ales Teo...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Dana eu l-am asteptat atatia ani incat as sta numai cu el in brate dar trebuie sa mai fac si prin casa cate ceva si ce e rau e ca daca am plecat de langa el in 5 minute urla. As vrea sa stea si el cu jucariile macar cate o jumatate de ora sa pot macar sa fac ceva prin bucatarie.

mami fericit de Dan Mihail


Si la noi s-a lasat asteptat 3 ani. Ii multumesc lui Dumnezeu ca a venit pana la urma.
Lipsa timpului liber este o problema ...dar asta este. Sanatosi sa fim.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Diana, multumesc ptr. informatiile transmise o sa le dau mai departe.
Vreau sa te mai intreb ceva, Vlad are un eritem fesier eroziv(sper ca am inteles bine) ptr. care am primit trimitere la dermatologie, am reusit sa obtin o programare ptr. luni. Parerea pediatrei este ca trebuie antibiotic, insa vin si intreb oare se impune? Este drept ca ne cam chinuim de mult cu el, am incercat cu galbenele, cu Avene, cu bubchen si altele, dar nimic. Tu ce parere ai? Pampersul in schimb destul de des, chiar si noaptea cu toate ca el nu se mai trezeste sa pape, il schimb si adoarme la loc, parca as vrea sa evit antibioticul. Tin mult la parerea ta, vreau sa fiu oarecum avizata.
Pup


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput