Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Welcome back ralia!

Ionela, de ex. sta cu partea de la burtica in sus sprijinita pe piciorul (pulpa) mea si cu genunchii si piciorusele pe canapea.

Dienutze, multumim de oferta si pe mine ma intereseaza partea cu calciul ca a luat aproape 9cm in 2 luni.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Ionela, de ex. sta cu partea de la burtica in sus sprijinita pe piciorul (pulpa) mea si cu genunchii si piciorusele pe canapea.


Adica tu spui ca sta cu burtica pe genunchii tai? pai mami, dar Mihnea asa scoate aerul uneori... si ii place si lui... face semiflotari sau se impinge cu piciorusele in pat... pana se plictiseste.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Pfiuuuu, n-am avut curent 3 ore . In sfarsit a revenit.

Ralu_seby daca sta pe burtica la tine pe genunchi e ok pozitia. Sa inteleg ca te preocupa ca sta cu toracele mai sus decat cu piciorele, nu-i nici o problema, e ca si cum s-ar ridica in manute. Mai intreba cineva daca sta bebe in fundulet pe genunchi eu zic ca e ok atat vreme cat el e practic sustinut 100% de subtiori si sprijinit de spate. Atunci cand isi tine bine capul e ca si cum ar sta in brate la mama pe verticala si cu fata la lume.

No, eu n-am avut curent. Deci am o scuza... Dar voi??? Unde umblati?

Lavi si eu am dormit o ora, ah ce bine mi-a prins...

Ralia, bine ai revenit!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

No, eu n-am avut curent. Deci am o scuza... Dar voi??? Unde umblati?


Ce porcarie cu penele astea ,tin pumnii sa nu se mai repete.
Cat despre scuza mea va zic ca am fost la medic,se pune?Am facut vaccinul ,infanrix hexa.Ma bucur ca am scapat de-o grija ,acuma sper sa fie bine sa nu aiba reactii si nici sa nu ii scada apetitul mai tare decat acum ca si asa e in greva foamei.
Are 61cm (de la 52 la nastere) si 6380gr(de la 3900 la nastere).In ultimele 3 saptamani a luat cam putin,380 gr si mi-a placut de dna dr ca a fost multumita ,nu a zis ca trebuie sa dau completare sau alte ,categoric san 6 luni.



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ralia bine ai revenit!Mi-a placut mult filmuletul de la botez.Sa va traiasca micuta crestina!

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ralia bine ai revenit! Asteptam pozici!!!
Raluci imi place ca il inveti cu oamenii pe Bubu...asa trebuie...si noi tocmai am revenit din oras...acum stam bot in bot cu tati si incercam sa mai dormim!
Diana te pup!
Shtephy ma bucur sa aud vesti asa bune de la voi!Va pupacesc!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

ne am intors si noi, am fost si pana la bunici

acum ne am trezit ca am adormit pe drum si am chef de joaca

asa ca mami trebuie sa lase scrisul

pupici tuturor

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

na_bo, spor la joaca!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

gagici, va pup..ma cheama strumful..ma tot striga el de jumate de ora si eu nu l-am bagat in seama!!!!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Shtephy, ce frumos a crescut Iustin . Ii trimitem un sa nu aiba reactii adverse la vaccin. Cate un mamicii si surioarei nazdravana!

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput