Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

mergem afara

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Natalia, daca dai click pe Amalia Maria la semnatura se deschide oricum linkul ala, asa ca nu mai are rost sa adaugi si linkul cu pozele! te pup si plimbare placuta!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

mersi Lavi de tot

asa e cu invataceii

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!

http://picasaweb.google.comfulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

nu ai pentru ce!Eu ma bucur ca iti pot fi de folos!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Revin cu intrebarea: credeti ca poate afecta in vreun fel coloana, pozitia sprijinit pe genunchi? ii place tare mai nou sa stea in genunchi, sprijinit pe mine. Iti tine capul chiar binisor.



Vad ca nimeni nu se baga sa spune ceva legat de asta. Eu stiu ca pana pe la 6 luni nu e bine sa se sprijine in coloana. Acum cred ca mai tine si de fiecare bebel. Eu il tin rezemat de mine cu fundicul pe picioare... dar numai cand eu stau destul de aplecata cat greutatea lui sa nu stea pe fund ci pe toata lungimea coloanei. Cumva la 45 grade. Poate gresesc... dar obosesc uneori sa-l tin in brate cu spatele la mine si sa ne plimbam cand are el chef de vazut lumea.


edit: cred ca nu inteleg foarte bine ce inseamna "in genunchi, sprijinit de mine"

Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

buna ziua tuturor!
dupa o foarte lunga lipsa, apar si eu..
mai timida, cu multe intrebari, dar fericita ca am in safrsit ceva timp sa va descopar iar..
in primul rand, va felicit ca ati ramas la fel de vorbarete..
in al doilea rand, am o rugaminte.. va rog sa modicicati data nasterii printesei mele.. este 9 decembrie, ora 16.27...
in al treilea rand, pana ma dezmeticesc si invat iar sa va scriu, sa pun poze si sa schimb semnatura, va atasez un mic videoclip de la botezul Theei...http://www.youtube.com/watch?v=qZxxMOwEcQo

am atatea sa spun, sa intreb incat nu stiu de unde sa incep si ma apuca iar plansul...
dar sunt o mama fericita, care a reusit ...ma uit la galusca mea cum doarme in patutul ei si nu imi vine sa cred cum au trecut toate.. toata odiseea sarcinii, apoi nasterea rapida, neasteptata, apoi terapia intensiva, frica ..aducerea acasa.. vanzoleala mamelor si soacrelor, gonirea lor... botezul.. iar acum linistea...




o mamica de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

unde spuneti ca umblati?
faceti ? sau nu merge la mine forumul?


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

unde spuneti ca umblati?
faceti ? sau nu merge la mine forumul?


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE



eu recunosc ca am atipit putin

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna dragutelor

Luni vine pediatra si voi intreba despre statul in fundulet.
Daca va mai vin si alte intrebari in minte sa le ziceti, fac listuta :)
Eu mai intreb si de calciu, caci nu i-am dat niciodata si vad ca se lungeste pe zi ce trece, are cu cine semana lunganca, dar imi e frica sa nu aiba suficient calciu.
Astept intrebari pt listuta si va voi zice raspunsurile pediatrei.
Pup you all!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

si noi suntem aici, este adevarat am umblat iar creanga prin auchan, vreau sa-l scot pe bebe zilnic, iar am fost cu slingul, adica cu ursul

ralu - am vazut mesajul tau cu sprijinitul pe genunchi, nu prea stiu ce sa zic, dar atata timp cat nu se lasa cu greutatea pe coloana eu cred ca e ok, am intrebat pediatra si zice sa statul in fund mai tarziu pe la 5-6 luni

floricik - tari cu inregistratul

ralia - bine ai revenit, asteptam detalii

cuscrela ce faci, iar dupa perdele

incepusem sa-i dau si eu fier la baiat, am dat 2 zile si m-am razgandit, ca deja a avut o zi pauza de kk, asa ca nu-i mai dau, plus ca iar dat asa doar ca sa fie mai bine nu, la fel zic si in cazul calciului

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput