Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Vik sa stii ca mi-au placut hainutele si erau unele la reduceri chiar ieftine...dar azi am dat iama in standul de reduceri de la zara, pana am ramas fara bani la urmatoarea tura s-ar putea sa ma bag la cele de pe site...
ca sa nu mai zic ca m-a pus ala cu coarne sa intru iar pe macy's, si de atunci ma tot gandesc la solutii, cum sa fac sa comand de acolo, sunt bestiale, si unele la doar 11-12-19 dolari
fetele carora v-au mai trimis cunoscutii cate ceva din SUA, aveti idee cam cat costa un shipping?? ca as avea si eu la cine sa apelez acolo sa-mi trimita, dar nu stiu daca se merita...

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta





Daca ai cine sa-ti trimita, impartim la 2 transportul? Sau la 3 daca vrea si Santo...Mmm ce idee buna.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




si io, si io .. sa nu ma sariti din schema, va rog!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

incredibil dragelor ce viteza aveti la scris
... acum bebelu meu doarme si in seara asta la baie l-am lasat in patut si pana am adus cadita cu apa ... l-am gasit intors pe burta cu un bulan bagat printre gratii ioi ce m-am speriat si ce bucuros era am incercat sa il filmez cum se intoarce dar nu a mai facut-o. Asa ca puturoselul meu partait a reusit , acum sunt curioasa cand o sa mai repete figura ...

Eu nu stiu de ce nu ma simt prea ok , nu am chef de nimic , nici de scris si nici de citit , ma enerveaza rau ca sunt cat o vaca baltata si kg astea nu fug mai repede , sunt intr-o continua stagnare si cantarul ma uraste ultimul kga fost un calvar. Nici nu pot sa ma gandesc ca trebuie sa mai plece 36 kg ca intru mai rau in depresie ... din cauza asta nici nu scriu sa nu va supar si pe voi cu nebunelile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ma bag si io in pijamalele de finet asa ca va urez noapte buna!

P.S. Toata ziua am fost captivata de bebelusul de la coffeechat...care mi se pare de poveste

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Eu am lipsit de la calculator tocmai pentru ca ma bagam in pijamale .

Anomis si eu am gandit la fel cu patutul, imi place asta de la Ikea pentru ca e simplu, nu ocupa atata loc, si poate peste 3 ani nici mie nu-mi place cum arata mobila transformata, poate nu-si pastreaza calitatea si siguranta, etc.

Aida gandeste-te cate au mers pana acuma jos! Si daca vei considera noul regim ca un stil de viata, nu vei calcula tot timpul de ce nu mai slabesti cu el, vei astepta linistita si vor merge in timp. Am citit o data o chestie super misto. Corpul nostru are memoria greutatii, si daca ai stat mult la 40 de kile, cu greu te ingrasi, trebuie sa mananci mult de tot multa vreme. La fel, daca ai fost mult timp la 100 de kile, cu greu slabesti, corpul nu renunta la greutatea cu care e obisnuit. Fiecare kilogram pierdut e bun pierdut doar daca stai o perioada asa, cu noua greutate. Deci eu in locul tau m-as bucura cu cele 12 kile lipsa daca as stagna putin, sa se obisnuiasca organismul cu noua greutate, s-o ia pe asta drept etalon, si abia apoi sa continue sa scada. De aceea se si spune ca trebuie sa scadem treptat si in timp, ca altfel repede se pun la loc! Pana citisem treaba asta nu m-am intrebat niciodata care e logica, de ce s-ar pune la loc rapid daca au fost date jos o data!
si hai si mai descarca-te aici, mai participa la chefuri, ti-am zis ca ai ratat un super mega chef de ziua lui Luci, cheful meu recunosc ca a fost mai slabut . Si sa stii ca aici uti de toate kilogramele


Va pup si eu cu drag si va doresc noapte buna!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



criss se poate ca refuzul hranei sa fie provocat de dinti. lasa-l, nu-l forta. macar laptic sa bea.

cristina pun eu bata pe astia de la rds .. sunt tare neseriosi!

anadomnica da, este f posibil ca diareea sa fie provocata de antiboticul tau ..

ioanna aproape 500g in luna a 4-a e mai mul decat suficient. e in grafice, zic eu.

aidukule vino sa ne luam de mana .. insa, daca as fugi de aici, chiar ca as lua-o razna .. ma tin fetele pe lina de plutire .. problema e ca eu imi fac viata grea cu mana mea .. mai fac cate o praji caci trebuie sa pape copilu' .. si ajung sa mananc si eu .. chiar azi am facut o bunaciune de praji cu pulpa de portocala .. a balotat eva 4 bucatele din prima (dupa ce papase supa si 2 iaurtele cu fructe) ..





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



no party this evening?

eu sunt deja in pijamale .. ma duc la somn ca nu mai pot! am robotit toata ziua ..

pupici!

noapte buna!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

v-am ajuns !!!!!!!!!!!!!!
toata lumea in pijamale si la culcare ca eu merg acum la baita si cand vin sa nu mai gasesc alte 50 de pagini


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Io pot sa merg la lucru?




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



Uof, draga de tine
Chiar zilele trecute cand puneam capul pe perna ma gandeam la migdalatele tale si la faptul ca trebuie sa ramana fara mamica lor cea scumpa pentru cateva ore.
Cum procedezi? Cu cine le lasi? Ai inceput program normal de lucru sau doar cateva ore pleci si mai poti lucra si de-acasa??
Am venit cu tirul...de intrebari.
Ma gandesc ca si eu prima data am stat acasa pana a implinit Andra 5 luni. Daca as putea sa dau timpul...
Acum, cateodata ma gandesc ca poate din punct de vedere material mi-ar fi mai bine sa ma intorc dar ma motivez sa stau acasa pentru ca Andra intra la scoala la toamna.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri



AM noroc!
Aici concediul de maternitate e foooarte scurt!De obicei 2 luni,4 luni sau 6 luni.Daca nu-ti convine,renunti si stai cu copilul acasa.Ceea ce fac un numar mare de mamici.

Situatia materiala ne permitea sa stau acasa,dar nu ne mai permiteam alte "rasfaturi"Plus ca am posibilitatea sa lucrez cu Erika langa mine.Pe Lisa o las cu mama.Firma este langa casa,vin cam o data pe ora sa vad ce face!Vin sa ii dau sa manance,sa o alaptez,sa ma joc cu ea.
Erika de obicei,vine cu mine.Are in birou lumea ei deja.Cd-playerul cu o tona de cd-uri cu muzica,tarcul cu jucarii,masa de desenat
Programul imi permite flexibilitate.In mod normal intru la 8 si ies la 6.Insa eu merg mai tarziu si termin la 5.Si mai si chiulesc din cand in cand
Toate astea pana in aprilie cand intra la gradi si situatia se va schimba.Atunci nu o sa mai am motive de chiuleala,lol.





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Aida am editat raspunsul de mai sus pentru tine, dar abia acum mi-am dat seama ca poate ai tot trecut de el inainte sa-l editez.

Noapte buna, fetelor!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Azi mergem la control cu Lisa!
SA vedem rezultatele!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Aida, din experienta mea cu dietele stiu ca la inceput dai f repede jos, apoi stangnezi. Fie ai un pic de rabdare, fie mai umbli la regim si mai scazi calorii.

Te imbratisez cu drag si dor!


Elle, hai ma, ca mi se face rau! Nu pot sa cred ca am platit atat si nu mai zic si ce alte minuni am mai luat si le-am platit de nspe ori.

Ralu, uite, apropo de medici si recomandari pt diversificare. M-am dus la dr Nataliei convinsa ca trebuie sa-i dau si altceva de mancare ca tot aveam senzatia ca nu se satura..mananca ff des, noaptea inca are 4-5 mese, intinde mana dupa tot ce mancam noi..A cantarit-o, a vazut ca a luat in greutate si mi-a zis sa mai astept, pana in 6 luni sa nu ma gandesc. Acum ca mi-am adunat gandurile si m-am lamurit ce e cu aportul caloric & co, o sa lungesc dincolo de 6 luni. Nu stiu inca daca pediatrul va avea aceeasi parere, dar na', asta e.
Medicul de familie, tot cu competenta in pediatrie, mamica a 3 copilasi, mi-a zis ca de la 3 luni parca pot incepe cu sucuri de mar, morcov si portocala ca se vitaminizeaza copilul.

O gramada de pareri si fiecare sustine ca a lui e the parere!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

aida ma bucur sa te mai vaz.
Chiar ma gandeam sa-ti scriu pe mess,dar imi era rusine sa te deranjez




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput