Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ralu, nu e regula la DA sa apara la o anumita varsta.
La Natalie a debutat cu mici pete rosii in jurul gurii. Parea ca e o mica iritatie de la balute si de la molfait jucarii de plus. Dupa 2-3 3 zile s-au extins si aratau ca in poza trimisa pe mail.

Am schimbat regimul de mancat, nimic lactat, fara nuci, alune etc. Vad ca parca e un pic mai bine ca aspect insa o deranjeaza noaptea. O tot dau cu crema, cu apica, ii tin manutzele! Va trece, e mai greu, dar se va rezolva.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

of mai fetelor , va multumesc mult de tot ralukule am citit tot ce ai scris si merci si sa stii ca respect multe din regulile tale , iete ca mai invata si closca de la pui

... si cand ma gandesc ca imediat e mai si parca vad ca nu ajung la 90kg si o sa fiu o grasa si o urata in concediu mult dorit si visat si atat de scurt

sabina de ce ti-ai schimbat nick nameul?

A fost ziua voastra si eu nici nu am stiut cateodata parca sunt cu capu' in nisip

Luci ralukule sa fiti sanatoase si fericite multi ani de acum in colo si sa aveti parte de tot binele din lume ... scuzati intarzierea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ralu, nu e regula la DA sa apara la o anumita varsta.
La Natalie a debutat cu mici pete rosii in jurul gurii. Parea ca e o mica iritatie de la balute si de la molfait jucarii de plus. Dupa 2-3 3 zile s-au extins si aratau ca in poza trimisa pe mail.

Am schimbat regimul de mancat, nimic lactat, fara nuci, alune etc. Vad ca parca e un pic mai bine ca aspect insa o deranjeaza noaptea. O tot dau cu crema, cu apica, ii tin manutzele! Va trece, e mai greu, dar se va rezolva.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

si Eriku vad ca are pielea destul de sensibila si nu imi dau seama de la ce a facut seara (inainte de baie) niste brobonele pe frunte si lateralele nasucului , dar chiar m-am uitat acum si vad ca au trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Azi mergem la control cu Lisa!
SA vedem rezultatele!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



sa veniti cu vesti bune!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Aida, doc a zis ca Natalia are pielea prea uscata si de asta ar favoriza DA. Trebuie ajutata pielea sa se hidrateze un pic.

Acum nu orice bubita e DA, astea ale ei aratau ca niste mici pete..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

elle ptui ptui ce frumoasa e dodoloata cate kg are acum?
Si mama mea ma terorizeaza ca Erik e gras si ca sa nu ii mai dau de mancare ... blabla ... , ca la un an o sa aibe 12 kg ... nu poate sa inteleaga ca la 2 ani nu se va mai vedea diferenta intre el si cei de varsta lui , si nici macar nu e gras , arata ca un bebel de 9 kg , adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Aida, doc a zis ca Natalia are pielea prea uscata si de asta ar favoriza DA. Trebuie ajutata pielea sa se hidrateze un pic.

Acum nu orice bubita e DA, astea ale ei aratau ca niste mici pete..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

sa stii ca mai avem o chestie , langa ureche e tot asa ca o pata cum ai zis si se inroseste , apoi se cojeste si trece si o ia de la capat. Cred ca e ca o ciuperca. ... si nu mai ajung sa ma intalnesc cu pediatra , nu ca vai ce alerg si ce treburi am , dar trebuie sa fie Laci acasa ca sa o aduca si sa o duca sa nu il ducem la cabinet ca nu ne lasa ca sunt copii raciti , bolnavi ... si e imbulzeala mare la usa ei ... poate ca saptamana care vine reusim cumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Repede va zic(si revin apoi) ca noi la Medlife am pus cercelusii si a fost oki. N-a plans mai deloc. I-a tinut pe aceia speciali 3-4 zile. A costat 100 ron. Altceva, nimic deosebit. Decat ca abia am asteptat sa implineasca 1 lunitza, ca mai devreme nu acceptau sa faca si mai bine asa.

Cecilia, pozicile noastre mereu sunt la semnatura. Doar acolo pun. Kissss!!

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

andra ati facut botezul felicitari si sa ii fie de bine crestinarea ptui ptui ca sunteti niste frumosi toti 3 , dar tu ai un stil de a poza
foarte frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Aida am vazut pozici cu voi si bb mi se pare f bine!Nu mi se pare gras deloc.

Gata,eu am plecat la treburi!O noapte linistita sa aveti!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput