Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 80

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Neata!
Da de ce BASCA MASII ploua????



Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Neata!

A venit Nela! A venit Nela! A venit Nela! [una topaind intr-un picior]
Am uitam ce mai era de spus.
Si eu ma bucur nespus sa-ti citesc povestile la prima ora dimineata.

crissbebe cum mai sunteti cu temperatura? Cred ca deja nu mai aveti nimic.

anomis am vrut asta-noapte sa-ti raspund la faza cu "ce zice sotu'" dar scarba de net s-a impotmolit, l-am resuscitat eu cat am putut dar cand sa zic hop, s-a activat alarma
Deci, tati azi are program de zbor si de cadouri. Bravos. Succes la baita. Nu-i chiar asa complicat. Eu sunt experta in de-astea ca daca stau dupa lenea sotului legendara ramane copkilul rapanos. El e doar cu carat apa dus-intors.

Si-a ajuns acasa si Andre iuhuuuuu!! Ei, de-acum sa ne vezi cum ne lucram la jugulara cand o sa ne povestesti cum e pe malul marii: la mare, la soare, fetitele...pardo n, nu ma luati in seama ca m-am setat pe cele 11 sticle de vin de la vik. 11, mamis???

Vad ca vorbiti de medici...hmmm, nu ma pot introduce in atmosfera.

Ma'c sa bag o masina la spalat, sa mai strang prin casa cate putin si apoi ma asez frumusel si astept pozici de la Meli

Inca-mi pica ochii in gura...dar imi revin. Ma duc sa-mi fac o cafea pe vena sa mearga mai rapid trezirea.

Pupici cu sclipici !


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Sunt in urma si n-am sanse de recuperat!

Nela unde-i link-ul de la blog,l-am pierdut si-l vreau inapoi :D

Fug...si mai revin




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza fete dragi

in primul rand vreau sa-i zic Monicai ca ma bucur ca s-a mai linistit , nu mai repet si eu ce au zis fetele, ca s-a cam zis tot...sa stii ca nici Ebru nu prea mai gangureste, avut o perioada, apoi a inceput tipatul, acum parca face vocalize

Anamira imi pare rau de problemele cu socrul, sper sa se rezolve repede ca sa se linisteasca sotul tau

Nela!!! revenisi mami?? tare dor ne-a fost de tine! si noi ne tot codim sa-i facem gauri in urechi...am zis ca dupa vaccinuld e 4 luni, dar au venit zapezile, acum zicem ca dupa vaccinul de 6 luni

Uka ce v-ati pregatit voi de vara deja, tu esti ca omul ala gospodar, nu? diversificarea Carinei e si pe gustul meu aveti un vot si de la mine amandoua!

Andre bine ai revenit, ce bine ca s-a acomodat Chiara, si cred si eu la ce priveliste o avea acolo

eu trebuie sa plec iar la dentist (ultima vizita, gata, imi pune coroana mai ramane o vizita la oftalmo), asa ca am deschis multe multe linkuri cu poze si povesti ale nasterii si le voi savura la intoarcere...
si la noi ploua si e urat..exact cand am si eu treaba prin oras, asa a fost si luni

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Moni, m-am trezit cu gandul la voi
Sper din tot sufletul ca esti mai bine azi, si s-au mai estompat bubitele lui Dragoselul mic..
Nu fii tristuta mami, o sa fie totul bine, o sa vezi!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Neata!

A venit Nela! A venit Nela! A venit Nela! [una anomis am vrut asta-noapte sa-ti raspund la faza cu "ce zice sotu'" dar scarba de net s-a impotmolit, l-am resuscitat eu cat am putut dar cand sa zic hop, s-a activat alarma
Deci, tati azi are program de zbor si de cadouri. Bravos. Succes la baita. Nu-i chiar asa complicat. Eu sunt experta in de-astea ca daca stau dupa lenea sotului legendara ramane copkilul rapanos. El e doar cu carat apa dus-intors.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




buna dimineata liliacule drag
io tot neraspunsa am ramas .....
si binenteles curioasa

asa ca astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

monica...ma bucur tare ca ti-ai relaxat creierii...asta e primul pas...restul...le iei incet

alex, baga pe gugal Polisano si vezi nr de tel de la Polisano Plaza, e aici chiar langa mall plaza romania. si ceri programare la dr. Olimid si zici ca vrei sa te inscrii pe lista de medic de familie (ma rog...cu cuvinte de om, nu asa ca tuta cum formulez io). o sa te programeze si cand vii la dansa o sa decizi daca iti place sau nu. daca nu gasesti pe net o sa caut eu ca am o carte de vizita (dar nu stiu pe unde, cred ca e langa cablul tau) si iti trimit pe pm

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Nela,am vazut ca te-ai tuns!! Sa-ti fie de bine,arati foarte foarte bine.
Pupici Anei Bananei!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Neata!

anomis am vrut asta-noapte sa-ti raspund la faza cu "ce zice sotu'" dar scarba de net s-a impotmolit, l-am resuscitat eu cat am putut dar cand sa zic hop, s-a activat alarma
Deci, tati azi are program de zbor si de cadouri. Bravos. Succes la baita. Nu-i chiar asa complicat. Eu sunt experta in de-astea ca daca stau dupa lenea sotului legendara ramane copkilul rapanos. El e doar cu carat apa dus-intors.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




buna dimineata liliacule drag
io tot neraspunsa am ramas .....
si binenteles curioasa

asa ca astept

lui Dinu Andrei (14.09)


vaaaaai, pisicuto...
Pai sotul nici nu "ogserva" ceva, ca ma inspiram din posterele de-demult si-l faceam cu 2 fete: una cu moaca lui si una cu "gigel" ala. Cand e acasa, il pun pe-o parte, cand pleaca il rasucesc. Si maria sa daca ar vedea ce-l venerez n-ar avea curiozitati sa vada ce-i pe partea cealalta
Iar daca descopera, zic si io ca de la tipar l-am luat asa...ca l-o fi confundat aia de-acolo pe sot al meu cu ala cu "peptu'n vant" din cauza asemanarii izbitoare dintre ei

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81
diversificarea nu este prea de succes. sucul de portocale este cel mai rau lucru inventat de omenire. nu se lipeste neam... si nici cerealele vreo 2 zile. in schimb marul ras e foarte bun. azi am reusit si am papat si ceva cereale. partea buna este ca dupa tentativa de diversificare trage din san de zici ca i-l fura cineva si parca nici nu mai tipa asa de mult la san.

aaaa, si ne prindem picioarele...



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


IOANA,
cand ajungi la portocala combinata cu mar sau para...sa vezi ce-o sa-i placa, iar eu in masa de fructe bag si 2 lingurite de cereale de orez, amestec cu blenderul si nici nu se simte si papa bine bine

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput