Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 80

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

neatza fete dragi

eu trebuie sa plec iar la dentist (ultima vizita, gata, imi pune coroana mai ramane o vizita la oftalmo), asa ca am deschis multe multe linkuri cu poze si povesti ale nasterii si le voi savura la intoarcere...
si la noi ploua si e urat..exact cand am si eu treaba prin oras, asa a fost si luni

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta





Dintzare placuta Selen si cu oftalmologul ala, m-a bate si pe mine gandul sa scap de dioptrii. Tie ti-au mai crescut in timpul sarcinii?
La mine da, si am zis ca nu fac operatie ca nasc natural, ma rog i-am dat cu cezariana deci n-a mai contat. Acum chiar stau serios sa ma gandesc sa scap de bicicleta si de lentile ..... mi se parte un vis sa vad fara ochelari sau lentile....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Neata si de la mine,

de la 8 robotesc intr-una. Facu papa de ora 10 cu fructe, facut papa de amiaza - supica de morcov si patrunjel, schimbat, jucat, am reusit sa beau si cafeaua...iar acuma va citesc cu Alex care doarme in brate...

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Neata!

anomis am vrut asta-noapte sa-ti raspund la faza cu "ce zice sotu'" dar scarba de net s-a impotmolit, l-am resuscitat eu cat am putut dar cand sa zic hop, s-a activat alarma
Deci, tati azi are program de zbor si de cadouri. Bravos. Succes la baita. Nu-i chiar asa complicat. Eu sunt experta in de-astea ca daca stau dupa lenea sotului legendara ramane copkilul rapanos. El e doar cu carat apa dus-intors.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




buna dimineata liliacule drag
io tot neraspunsa am ramas .....
si binenteles curioasa

asa ca astept




vaaaaai, pisicuto...
Pai sotul nici nu "ogserva" ceva, ca ma inspiram din posterele de-demult si-l faceam cu 2 fete: una cu moaca lui si una cu "gigel" ala. Cand e acasa, il pun pe-o parte, cand pleaca il rasucesc. Si maria sa daca ar vedea ce-l venerez n-ar avea curiozitati sa vada ce-i pe partea cealalta
Iar daca descopera, zic si io ca de la tipar l-am luat asa...ca l-o fi confundat aia de-acolo pe sot al meu cu ala cu "peptu'n vant" din cauza asemanarii izbitoare dintre ei

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri



sunteti dde coma amandoi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80
si la noi ploua si e urat..exact cand am si eu treaba prin oras, asa a fost si luni



Pai ia sa nu mai ai treaba prin oras,auzi? Ca mi-ai stricat toate planurile, reao!!
He, bine ca termini cu dintosarul..

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Neata si de la mine,

de la 8 robotesc intr-una. Facu papa de ora 10 cu fructe, facut papa de amiaza - supica de morcov si patrunjel, schimbat, jucat, am reusit sa beau si cafeaua...iar acuma va citesc cu Alex care doarme in brate...

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi



ioi mami ce harnicutza ai fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Alex vad ca ti-a raspuns Techila.
Succes!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Dragele mele, buna dimineata, ma prezint sa va spun ca.......... suntem acasa. Nu ma prea lasa inima sa spun "acasa", ca nu prea stiu unde e "acasa" (in ungureste pentru "acasa" exista 2 cuvinte, una s-ar traduce cu "tara mea" si alta cu "caminul meu"). Am ajuns cu bine, fara absolut nicio problema, Chiara s-a comportat exemplar in avion, a zis buni ca o facem stewardesa sau o maritam cu un tip care are avion. In masina a dormit 8 ore, cu o pauza de papa, iar aici cand am ajuns, in toiul noptii, s-a cam speriat de lumea multa, a mai cerut mancare si a dormit. Apoi ieri a urlat vreo 3 ore, probabil din motive de acomodare, dupa care am parcat-o cu bunica ei pe malul marii si gata acomodarea. E toata un zambet, functioneaza normal, etc.
Daca cineva are nevoie de sfaturi pentru avion, intrebati linistite. A fost putin incomod sa ii fac lapticul pe avion, dar a iesit de parca as fi mama de 3 copii.

Va pup, de azi iar va citesc regulat.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




Mami de Chiara
, bine ati ajuns acasa si bine te-ai intors la noi Chiara e si fetita marii (sirena in devenire )si d-aia acomodarea e rapida .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Selen bafta la dentist!
Am fost si eu aseara si cred ca vineri imi pune si mie coroana...o sa fim doua incoronate.....

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

asa....buna dimineata

aseara am vrut si eu sa beau cu voi dar nu am reusit, am trimis un mesaj de 5 ori si din moment ce nu s-a posta va dati seama cate erori am primit. si dupa muuulti drci care mi s-au intamplat m-am apucat sa repar calculatorul. am sperat sa mearga repede...ei bine nu.

ma rog...acum parca ar fi o idee mai rapid.

si dimineata nu pot posta decat cu 100 de restarturi, mereu ma intep si scriu mesaje kilometrice si imi da eroare ...si restart..si de la capat...deosebit de fain

nu mai au puii mei asa multi muci, adica mai au, dar nu mai fac balonase la nas...

alex, nici mie nu mi-a venit a crede ca exista un medica de familie dragut si destept...dar exista...si e a mea



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


draga scumpa, asa te simt de chinuita cu netu' asta de numa'
io zic sa-l dai cu untura si sa-i pui pe Dexter sa-si faca putin de cap cu el.

Gata cu mucii? cum te descurci cu biebicucu ala? ca eu tot astept la sotz sa mi-l cadoriseasca


[emoticon cu infuzie de neuroni]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28Mami de Chiara[/b], bine ati ajuns acasa si bine te-ai intors la noi Chiara e si fetita marii (sirena in devenire )si d-aia acomodarea e rapida .
Nu m-am gandit la faza cu sirena. Trebuie sa mai pun niste poze sa va aduc in case un pic de soare, mare, vreme buna si muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta fericire Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput