Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Hellooooooo!!!!

Nu mai sunt de mult la curent cu ce se intampla pe DC,dar cred ca era cazul sa mai dam si noi de veste ca suntem bine si ca ne`a fost fff dor de voi.
Ne`am repatriat si noi acasa (nu stiu pana cand....ca de cand am nascuta maimutica....cam jumate din timp l`am petrecut la ei mei acasa ca vorba aia:unde`i mai bine ca la mama acasa?!)

Despre noi vesti: 2 incisivi jos...parca e un castorel .... un canin sus ... si ca sa putem sa fim si castorel si vampirita (ca oricum musca la greu orice prinde... servetele umede,pampersi,mami.degetele de la picioare, masa ,scaun,hartie....deci d`astea...ce scrie in "mama si copilu"ca e permis la 8 luni )....ne mai iese si celalalt canin de sus.... Toti au iesit fara dureri si scandal...doar cu lipsa usoara de ...pofta de mancare. Avem 5 mese pe zi :dimineata si seara piure de fructe cu cereale, la pranz ciorbita(de`a noastra acrita cu bors si toate cele ... cu limita bineinteles...)+ miez de paine,pe la ora 4 un iaurtel cremoso iar pe la 6-7 piure de cartofi sau pilaf. In rest...multa apa,suculet de mandaria....tzitzi (a avut o perioada cand nu o mai faceam sa suga decat noaptea dar vad ca si`a revenit) si mai papam.... intre mese....ce`mi pica in mana ii cam dau si ei cate o frimitura-doua.

Vestea cea buna despre noi... : IMI DOARME si mie in sfarsit TOATA NOAPTEA iar ora de nani s-a mutat din mijlocul noptii la ora 23-24 .Apoi...dormim pana in jur de 10 dimineata...eventual mai sugem o data in timpul noptii.Nu ma intrebati ce am facut de am reusit sa o fac sa doarma...pur si simplu...cum am ajuns la ai mei...a dormit din prima noapte


Avem poze noi la semnatura la 7 si 8 luni si un filmulet cu o alintata !


Pup de 10000 de ori toate fetele si toti bebeii...nu nominalizez!


Acum fug.... ca`mi maraie..cred ca ii e fomica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

ramona ce frumos vorbeste bianca si ce frumos se stramba

anda_magdasi eu vreau sa incerc sa fac tot asa..sa il pun pe sebastian pe olita si in timp ce el sta pe "tron" sa ne uitam amandoi in carti, sa ne jucam etc...asa sa ne imprietenim cu ea...daca merge bine, daca nu, aste e...

sebastian face kk dimineata..tot timpul ca. 30 min dupa ce sa trezit, diaia as sti cind sa il pun pe olita sa faca kk...dar comoditatea asta e asa maaaaaaare..

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!
aaron, puiut de sarmisa!! sa cresti mare, frumos, sa fii sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor tai!!

serialbastre, ai dreptate, insa in curand vom ajunge tot la clubul scutecelor, ca deh, vom fi mari .

miruta, cum pregatesti mancarica de conopida?

carla, . nu am nicio ruda pe la minister, imi pare rau. larisei, sa revina temperatura la normal... poate totusi e de la dinti. felicitari pt ridicatul in picioare!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

apropos de vorbareti....
ia uitati aici http://claraturcu.wordpress.com/
ramona se uita clara la bianca cum vorbea si incepuse si ea sa zica parca intelegea ce-i spunea bianca
carla e ok. larisa n-a mai facut febra. o asteptam pe aici sa ne mai dea de veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

carla, sa inteleg ca nu i-ai facut sabinei ROR-ul?? ce ai scris tu ma cam inspaimanta...

alynta, ce sa spun, ai baieti mari, care te ajuta si la curatenia in casa, ba chiar si la ornarea ei... chiar daca cu pufuleti sau markere. si o pt tine, sa treaca repede oboseala ca maine o iei de la capat!!
multa sanatate lui matei si felicitari pt al treilea dintisor!!

luckyblue, bine ai revenit. imi pare rau sa aud ca ati avut probleme de sanatate.

lauraoana, multumim de cafeluta! felicitari pt greutate!!

alynta, poate ii mai iese inca un dintisor...si la noi e la fel vremea.

clody, . nici eu nu am timp pt mine, cu toate ca stau acasa, dar nu ma plang. ii multumesc lui dumnezeu ca matei nu mi-a racit niciodata, ca fata merge fff bine la scoala, ca am timp sa-mi rasfat familia asa cum vreau eu.

ramona.p, bine ai revenit!! felicitari pt dntisori pt somnul intreaga noapte!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

laurraa, ce mai face printesa?? cum se mai simte?? si multa, multa sanatate.

andata, pe unde sunteti?? ce face ioana??

philip, eu revin iar la dermatita asta pacatoasa. cum reusiti voi sa o tineti sub control??

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Otilia, , nu i-am facut Sabinei ROR-ul, in mare parte pentru ca nu da imunitate pe viata, asa ca prefer sa faca boala la varsta copilariei si nu ca adult. Vaccinul ofera protectie pana la 4 ani cand se face rapel, apoi pana la 20-22 ani. Una din bolile respective facute la 20 si ceva de ani se regula are forme foarte grave.
Ramona, bine ai revenit!
Anda, multumesc ca ai scris fetelor despre noi.

Legat de olita: studiile arata ca in jurul varstei de 2 ani copiii isi pot controla sfincterele. Alte studii spun ca multi copii care au fost pusi la olita inainte de 1 an au o perioada in viata (pe la 3-5 ani) cand fac pe ei si in pat.
La noi: Saby nu facea caca decat acasa de pe la 7-8 luni, deci daca plecam cu ea nu aveam probleme de schimbat in public. Am inceput cu olita (sau reductorul la wc) la 1 an si 8 luni, pana la 1 an si 11 luni cand am nascut ramasese doar cu pampersul de noapte, apoi a regresat si acum e cu pampers mereu, doar ca-l scoate singura dupa ce face . Ma gandesc ca la vara scapa amandoua odata de pampersi, mai ales ca (sper) o sa stam mult la mare.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Carla si eu SPER sa scap la vara de chilotii din hartie ca moam saturat de dat bani pe ei si de schimbat mirositori!

David n-are nici o taina sa se ceara cumva, macar la kk...... Asa ca ma enervez de fiecare data cand ii mai schimb un pampers full cu de toate! Am reinceput pusul la oala dimineta! Cred ca daca nu era sa vina Matei scapam de mult de scutece! Dar fiind doi nu mai aveam timp, energie si perseverenta sa-l pun pe oala/Wc! In sarcina abia ma aplecam sa-i pun pampersul, mi se parea foarte greu sa i-l scot iar sa i-l pun pt oala! Apoi cu bebe mic iar era greu! Statea mult la san! Cand pui copilul pe "tron" trebuie sa stai langa el! Nu spun ca el mi-a facut de multe ori pe langa oala, inclusiv kk! Cam asta e "povestea" olitei la noi! Sper ca la Matei sa nu ne intindem atat!

LauraOana...........bravo pt kg! Eu acum sper ca venind caldura si iesind din barlog sa d-au ca cu statul in casa, gatitul nimic!

Ramona..........ce bine ca s-a reglat cu somnul! Ia placut la bunici!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Va pupam fetelor

N-am mai intrat de cateva zile ca nu ne-a mers netul asa ca am mult de citit din urma.

Noi suntem bine, tot cu doi dintisori, e foarte neastamparata si energica, mananaca in continuare foarte bine si, mai nou, se trezeste doar o data pe noapte si dimineata la 5 cand papa laptic.

Am vazut ultimul mesaj al Carlei legat de olita. Am pus-o si eu pe Maya pe olita si, zici ca e Hopa Mitica, se ridica direct in picioare de pe ea, zici are tepi. N-a fost chip sa o fac sa stea pe olita nici macr 1 minut, dar ne-am distrat copios de cum se ridica.

Ieri am fost la Kiabi si am luat cateva hainute tare dragute la reduceri.

Ma apuc de citit din urma cat mai sta ocupata pitica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Flobaby, am uitat sa-ti spun de dimineata ca ai o fetita absolut minunata

Otilia, poze cu voi nu ne pui? Acum imi dau seama ca nu te cunosc ... sau poate mi-au scapat mie pozele

Ramona, bine ai revenit Ce bine ca doarme Bianca toata noaptea!

Carla, ma bucur sa aud ca sunteti bine!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput