Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Neatza!

La multi ani tuturor celor sarbatoriti ieri si astazi!

LauraO, mersi de cafea! Ce fain ca iti adoarme Sebastian singur in patut, a mea tot in brate, nici un chip s-o las jos.

Alynta, vad ca numai peripetii faceti

Lucky, bine ai revenit Fata mea se pare ca se-ntarca. Nu mai vrea sa suga decat in somn si accepta bine laptele praf. Ieri a baut 150 ml dimineata, 100 ml seara si asta-noapte san la 23, 4, 5, 6. Vad ca noaptea n-are treaba, ar suge, ziua e problema. Eu nu mai insist acum ca-mi accepta laptele praf, consider ca e destul de mare, mai mult de 1 an oricum nu i-as fi dat. Cred ca o duc asa pana in martie, cand o voi intarca.

Maria, sa stii ca asa a renuntat si Bogdan la pampers. La 2 ani si 7 luni, intr-un weekend, a durat fix 2 zile. Si de atunci n-a mai facut nici noaptea si accidente am avut fff putine, in general cand era racit. Acuma io nu ma stresez la Andreea, pana sa v-aud e voi nici nu ma gandeam s-o pun pe olita , da' poate-ncerc in vara totusi.
Da' sincer prefer sa fac asa ca si la Bogdan, nepotica mea de exemplu si acum face pe ea, are 2 ani si 9 luni si daca n-o pune maica-sa periodic pe olita nu spune si face pe ea. Si caca numai pe ea face. Ei presupun ca au inceput prea repede la ea si ca n-a fost pregatita, cu toate ca au pus-o la 2 ani.
Dar cum va spuneam, eu sunt fff relaxata din punctul asta de vedere, daca ea vrea la 3 ani, pana atunci sta cu scutec.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna fetelor!

Eu tocmai am baut o cafea si va d-au si voua!

Matei m-a foit toata noaptea! E a doua in care face asa! Are o tuse seaca! Cred ca azi o vizitam pe pediatra!
La noi e umed si innourat! Beeehhhh!

Lucky......fain sondaj ai realizat!Eu nu cred sa-l fi completat!
LauraOana........bravo pt progres!

Sunt cam obosita! Sa vad ce fac copii azi, sper sa fie mai linistiti!
Azi vreau sa fac paine ca avem faina de la tata! In rest nu cred sa mai fac ceva!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ce se intampla cu linckul de la capitolul asta?! Nu-l gasesc deloc! Intru pe capitolul precedent si de acolo aici!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Stati ca m-am descaltat! Ne-au mutat ei la "Primele 365 zile din viata unei comori"!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Strunfita.............................noi ne-am cam ambalat cu nefacutul la oala/WC a lui David si am cam gresit! A facut de la 7 luni, in jur de 1 an facea....dar din greseala nu ca vroia el! Si uite ca acum tot pe el in majoritatea datilor!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

strunfita sebastian doar seara adoarme singurel..pt cele 2 somnuri care le are peste zi tot in brate adoarme

alynta din cite stiu eu (daca nu e adevarat nu dati cu rosii ca nu imi plac la gust ) in romania se pune foarte mare pret pe mersul la olita..daca un copil de 2 ani inca face in pampers e MAAAARE rusine...eu stiu si de la mine. deja neamurile ma intreaba daca l-am pus pe sebastian pe olita si cind spun ca NU se uita chioris la mine..mai ales maica-mea imi tot predica ca sora mea la 6 luni se cerea deja la olita...si moare de ciuda ca eu ma fac ca nu o cred ..

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

ghiciti cu ce idee mia venit sotiorul aseara! cu: "hai sa-i facem un frate lui sebastian"! raspunsul meu: "daca esti de acord sa il cheme "patrick david" atunci ACUM ne apucam"..si acu asta l-am inchis nu stiu daca va aduceti voi aminte dar la odisee eu eram una care tot timpul se plingea ca sotului nui convine nici un nume pt copil...mai avem 3-4 zile sa nasc si noi nu aveam nume pt copchil.....
eu nu vreau sa schimb 2 pampersi deodata..asa ca pina sebastian nu se cere la WC nici gand de inca un plod

azi ma laud: am 55 kg nu visez sa ajung iar la 50kg..si 52kg ar fi perfect..dar greu se mai duc kg astea...inainte sa fi gravida slabeam imediat..acu ma lupt cu fiecare gramm

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna fetele

laurao felicitari pt kilo

carlav asa e nu mai sufar din cauza despartirii de razvi te pup

otipiap este foarte bine acasa cu puiul meu scump

in rest am intrat in paine si iar nu mai am timp de calculator dar nu imi pare rau




mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraOana

ghiciti cu ce idee mia venit sotiorul aseara! cu: "hai sa-i facem un frate lui sebastian"! raspunsul meu: "daca esti de acord sa il cheme "patrick david" atunci ACUM ne apucam"..si acu asta l-am inchis





ce tare, si nu mai vrea asa?
felicitari pentru kilograme

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

bravo laura!!!! iti facem galerie pt kg tale
cat despre nume imi aduc aminte cum sa nu... stiu ca sotu tau nici nu propunea ceva, doar facea nazuri si la un mom dat zicea ca statu ii lasa timp de gandire vreo 30 de zile, nu?
cat despre olita... vad ca am iscat o mare controversa. sincer mie nu ca mi se pare ca ar fi rusine sa nu faca la 2 ani. da n-am de gand sa o las sa tot faca pe ea si sa ma apuc sa schimb la pampersi cand suntem prin oras sau in vizita sau mai stiu eu unde....si mai e si partea financiara. sincer. pai in ritmu asta pana la 2 ani si... cheltui o gramada de bani pe scutece.
nu stiu altii cum sunt, vorba lu Creanga, da fetii mele ii place la olita. stau cu ea si ne jucam pana vine pisu. si am cam observat eu ca face imediat dupa somnic. cat despre kk, ma intreba cineva cum imi dau seama. pai clara incepe si se screme un pic si trage multe basinute. si ca sa ne laudam si azi a reusit sa faca un diatamai no two la olita
ah! mi-am adus aminte. ganesha intreba. da stiu ca amir nu prea papa solide. deci de aia nu se screme; ca kk lui e tot mai molicel, nu? apropos cum stati cu papa? ceva progrese?

Mergi la inceput