Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna fetelor,
am incercat si noi experienta cu pus copilul pe olita, dar nici al nostru nu vrea sa stea, mai mai ca a inceput sa planga, am impresia ca e un pic cam mare olitza pe care o avem ca nu-i placea deloc la picioruse. Apropos de cutumele legate de olitza si pe mine ma scoate a mea mama din sarite cu fraze de genul" dar la cat ai de gand draga sa pui copilul la olitza, ca e mare!" si soacra mea cu chestii de genul" copii din ziua de astazi din cauza pampers-ului nu stiu sa se ceara la olitza", de parca Amir vorbeste si nu se cere. Eu tot in vara am de cand sa insist cu olitza, sa se mai incalzeasca.
Anda_magda... cu papa tot la fel de prost stam, chiar nu mai stiu ce sa mai incerc. Ieri a mancat si el pt prima data un pic de branzaca dulce de la danone, pe cea facuta in casa nu vrea sa o vada. Cat despre kk nu pot spune ca mereu este moale, mai ales ca acum are cateva zile de cand este constipat.
Fetelor e ok sa-i dau conopida? Am vazut ca unele fetele-au dat la bebei si asi incerca si eu, ca nu mai stiu ce sa-i dau.


http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ganesha, eu ii dau conopida Cezarei amestecata in piure cu alte legume.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

anda, eu zic ca e bine sa schimbam impresii si nu cred ca ai starnit o controversa, eu doar am zis de experienta mea
ramona, bine ai revenit, ce ochioasa ai tu acolo
ioana, pe unde si cum sunteti?
otilia, imeidat dupa baie cand pielea e inca umeda ii dau cu vaseline bine-bine pe amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salutare!suntem si noi prin zona(din nou dupa n zile).asa de mult imi doresc sa pot sa stau si eu mai mult pe forum,sa citesc,sa scriu asa ma mai relaxez si eu dar din pacate mamaruta mea nu imi da voie.inca si acum e in brate la mine in brate si ma escaladeaza iar eu scriu cu stanga.de cateva zile suntem si eu si Mitza varza iar Alexia o maraita si o plangacioasa de nedescris.mare bataie de cap ne da dintisorul asta al 4-lea.ca niciodata s-a trezit noaptea plangand si nu a mai vrut sa doarma,abia a adormit langa mine in pat dupa 2 ore de plans.iar eu sunt chiauna de cap mai ales ca in ultimele zile a dormit ziua cate 2 reprize de 10 minute si acum nu mai poate,dar nu vrea sa doarma.pe deasupra azi a reusit sa-si sparga si buzita de jos.Offf...
gata...m-am plans si eu la voi si m-am mai descarcat.parca e putin mai bine.sper doar sa nu va stric seara cu problemele mele insa nu stiu cu cine sa vorbesc.
va las acum ca urla din toate puterile in tarc fiindca am lasat-o jos.cand adoarme poate apuc sa citesc ce ati mai povestit zilele astea,ca tare harnicute ati fost.
sarbatoritilor de zilele astea!
tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

anda ce frumos povesteste clara cu papusica

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Raluca, pupam buzita si sa treaca supararea cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

azi N a mancat dimineata niste paine (da, am inceput sa-i dau ) si pere. la pranz pui cu ceapa, morcov, telina, sfecla, ulei de masline si niste paste fara gluten. f buuun, mi-a placut si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Seara buna stup,

Cateva raspunsuri din spate :

maria_bunica Multumesc pentru urari, imi pare rau de cazatura, a prestat si Mihnu un plonjon din pat seara trecuta, al 3-lea din viata lui, fara cucui pana acum.
laurraa sanatate mullllta multa si de la noi, sa scapati de probleme ca tare dureros este sa iti vezi puiul suferind. Multam de ponturi pt youtube si pt site-ul cu filme, postat mai demult.
alynta27 noi suntem cu amenintarea de operatie; deocamdata facem recuperare de 2 ori pe sapt (80 lei sedinta) si speram sa scapam.
oana_MVT pana acum am facut doar vaccinurile din schema, si parca inclin sa nu fac ROR.
oana_MVT multumesc de urari si raspunsuri.
miruta multumesc pentru urari, felicitari pentru program, vreau si eu doar 2 treziri , ieri noapte in prima parte s-a trezit din 30 in 30 min, apoi din ora in ora si spre dimineata la 2 ore ... nu i-o fi convenit ca l-am mutat pe etajul inferior si i-am pus saltea noua
CarlaV LArisei sa scape de starea feblila
luckyblue deja activitati de pictura la cresa ?
LauraOana felicitari pentru adormitul de seara, vreaaau si eu; nu am avut privilegiul asta decat de vreo 3-4 ori pana acum; cel mai rau in ultima vreme ma lupt la propriu sa il adorm, e rupt de somn si se impinge in mine, se catara sa se ridice.. toate astea cand eu ma chinui sa il legam.
Raluca_Ioana si Mihnea are acelasi comportament ca al Alexiei, iar eu sunt singura acasa ziua . poate apare dintisorul si scapati de balamuc.

Noapte linistita va doresc

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

laura multumim
eu ma topesc cand o aud balmajind asa toata ziua
andreea stiu ca fiecare are o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Acum la subiect :

Am cumparat olita, sa fie; apoi daca tot era, am zis "hai sa vedem cum reactioneaza" si din joaca face acum kk dupa fiecare masa de lapte; au functionat sunetele pe care le scoatem im momentul respectiv, exemplificate de tati (ale mele nu l-au inspirat);doar pentru pipi nu ma obosesc sa ii scot pampi, ca oricum e munca multa de lamurire sa il pun la loc. Timpul petrecut pe olita e scurt, stie deja ce trebuie sa faca acum acolo; dupa ce e gata intinde manutele sa il ridicam ca e maricel rau tronul. Mai are si un butonel cu o melodie, sa se amuze daca se plictiseste ceea ce nu prea se intampla.

Program papa :

-dimineata mar, para simple sau in combinatie cu avocado, rar cu o masurica de cereale.
-dupa aprox 1 h tzitzi
-dupa aprox 3 ore legume pasate cu carnita pui/curcan(galbenus facem pauza ca parca agrava dermatita) combinatii legume : sfecla+dovlecel, cartofi+spanac, cartofi dulci+salata ; am incercat si mazare,pastai,brocoli si parca il deranjaza la burtica daca sunt baza mancarii. O sa incercam conopida, sa vedem ...

Am mai pus poze in albume pentru cine are chef si/sau timp sa vizioneze.

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput