Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumim Otilia!

Ramona dupa cum merg treburile in tara asta orice e posibil! Cred ca vor da stirea si diseara la 7 pe posturi, nu am vazut-o! Merg pe deviza : Cine are sa tot aiba
Cine nu de foame moare!
Parca nu sunt cu totii copii! Unul care are parinti "cu bani" e "mai copil" decat unul cu parintii fara venituri sau cu salariul mediu de pe economie!

Laura eu zic sa-i lasi flamanzi ca sa pretuiasca efortul! Si ai mei imi cauta prin dulapuri, sertare! Enervant si epuizant! Sa-ti spun ce a patit sotul meu cu ceva ani in urma! Lucra undeva de la 7 la 18! Nu avea masa asigurata, asa ca ii puneam vreo 3 feluri de mancare ca sa-i ajunga toata ziua! Aveau acolo bucatarie cu aragaz, frigider, mobila si tot ce era necesar pt servirea mesei! Intr-o saptamana mi-a adus mancarea aproape intacta acasa! Vazand ca a facut asa 3 zile, a 4-a i-am pus doar un fel, intr-un borcan! Si taman atunci l-a cuprins foamea! M-a bodoganit mult timp pe subiectul asta, ca l-am lasat flamand, dar a inteles ca vina i-a apartinut!

Flobaby alte simptome decat febra nu are?! De la 38.2 in sus nu mai e din cauza dintilor! Poate mai gasesti pe cineva sa ti-l consulte, avand in vedere ca vine we....

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Nu am prins nici eu foarte multe din stire.Decat ca vor sa taie alocatia copiilor a caror parinti nu muncesc....sau cam asa ceva...ma abtin ca nu am prins toata stirea si nu vreau sa zic o prostie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

laura pai astazi eu propun sa te scoata si pe tine in oras la papa
otilia pana acu n-am prea reusit sa fac ca am fo pe afara cu fata... aici e super fain, soare si 7 grade. dar acu a adormit mandra si ma pun pe treaba. pifal cu piept de curca si pastrav la cuptor cu migdale


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Hellooo

remember me?

ce sa fac si eu intre 2 drumuri la servici si la cursuri....intru sa verific un mail-doua (cu bb mufat la pompa) si ce s-a mai intamplat la albinmute...

..:www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/147507/Reforma-bugetara-Copil-de-bogat-alocatie-zero.html" target="_blank">ca veni vorba de alocatie.

noi avem 2 dintisori jos,nu mancam, muscam raaauuu de tot, avem gingia umflata in continuare, noapte alba sau somnambulism adica azinoapte l-am scapat pe jos, ca l-am pus in pat langa mine (nu stiu cand s-a intamplat), dar nu intre noi, asa ca s-a rasucit si m-a trezit un BUF si-un MIAUUU

gata ca acum s-a agatat de ghiveciul de pe pervaz...

va
si sa auzim de bine..

bine ati revenit, fetele ratacitoiare

si
LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI1 sarbatoritelor si sarbatoritilor de zilele astewa


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

Ieri nu am reusit sa mai intru sa scriu,am citit doar.Asa ca zi voi recupera tot!
Noi azi am fost la vizita de 9 luni si de data asta doar cu asistenta!Darius are 10,540 kg si 74,5 cm!A luat fix 1,500 kg in 3 luni(la 6 luni avea 9,040kg)!A fost foarte incantata de cat de bine a crescut,este sanatos,bine hidratat si bine dezvoltat!Ne-a dat si listuta cu ce alimente trebuie sa mai introducem pana la un an!Acum pot incepe sa ii dau peste alb(proaspat sau congelat).De la 10 luni putem introduce si galbenusul de ou,treptat de la un sfert pana la unul intreg ,maxim 2 galbenusuri pe saptamana.

Trec la recuperat...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata frumoaselor
flobaby, multa sanatate frumoasei cu ochi albastri
andata, imi pare tare rau de catelusi
lucky, bine ai revenit, interesante dar anticipabile rezultatele, nu crezi?
maria, feliictari pt un pitic asa armonios
dici, bravo pt dintisori
otlia, pai eu ii dau unde au petele, baietii mei au pe picioare si N in plus pe fata
ganesha, imi pare rau ca nu te-ai odihnit, sper sa vina si nopti mai bune cat de curand
alynta, laura, stiu si eu cum e cu mofturosii de barbati
N a invatat sa se ridice in patut in picioare si ii ia jumate de ora si mai bine sa se culce, ma tot duc si-l asez, el se ridica iar. acu e frant dar nici ca se lasa. uf. e treaz de inainte de 6.

fetele, ce e ROR?
pup la gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Incredibil ce ma enerveaza oamenii astia care ne guverneaza tara! Jur ca asa puteam si eu sa conduc, sa tai in stanga si-n dreapta

Andata, ce rau imi pare de catei si de catelusa

Flo, multa sanatate! Daca nu vrea sa bea nimic, vezi sa nu fie ceva in gatut.

Maria, ce bine a crescut Darius

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

La multe lunite inainte,Aaron(pt ieri,cu scuzele de rigoare)
La multe lunite inainte ,Irina Cristina,Sara Magdalena!

Alynta..multa sanatate lui Matei si felicitari pt al treilea dintisor!
Oana_mvt..si eu i-am dat lui Darius zeama si legumele de la ciorba noastra de fasole,acum vreo 2 saptamani.Nu a avut nimic!
Luckyblue..off,bine ca e mai bine acum mititica.Spor la scris lucrarea daca te hotarasti sa o faci!Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor!Papa bine Sara,si nu cred ca e mult laptic,mai ales la varsta ei!Interesante activitati are la cresa,bravo!
LauraOana..super program de somnic are Sebastian!
Strunfita..cred ca e cel mai bine asa,intarcarea in ritmul copilului..mi se pare mult mai usor pt ei!Nici Darius nu mai e innebunit dupa san,daca il ofer bine,daca nu papa din biberon.In legatura cu pusul pe olita,nici eu nu ma prea stresez..am zis ca atunci cand se va mai incalzi un pic vom incerca,daca nu coopereaza mai asteptam,nu vad o asa mare graba din asta!
Lauraoana..cum sa nu ne amintim de faza cu numele pt bebe??!!Tare raspuns i-ai dat sotului tau!Felicitari pt kg date jos!
Anda_magda..eu nu vad ce controverse ai iscat,doar discutam si ne dam parerile.Daca Clara coopereaza,foarte bine ..e si pacat sa nu o pui pe olita!Bravo!
Cuscra..in sfarsit ai mai trecut pe la noi.Felicitari norutei pt dintisori!Ma bucur ca si-a intrat in normal cu somnicul si ca te odihnesti si tu mai bine.Papa foarte bine,wowow deja 5 mese solide??!!Am vazut si pozicile..este o scumpa si o dragalasa.I-am aratat si lui Darius pe iubita lui si a admirat-o cu zambetul pe buze!Este asa de dulce cum vorbeste..exact asa face si Darius..
Anda_magda..ptiu ce frumos vb Clara cu papusa...e o dulceata!
Ginette..sa poarte sanatoasa Maya noile hainute!
Raluca_ioana...pupam maraita mica si sa iasa mai repede dintisorul!,sa treaca starea nasoala si oboseala
Narcisica..off,cazaturile astea,pupam baiatul!Felicitari lui Mihnea pt kk la olita!Am admirat si mandretea de baietel in poze...e tare scump iepurasul si ce gene lungi areeeee.Vazut si filmuletul cu soldatelul!

Trimit asta si revin cu restul

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

maria ce mare e darius! bravos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Andata...,imi pare rau pt catelusi ...si mai ales pt catea,cat sufera saraca!pe Ioana sa treaca maraiala!
Clodyac
Alynta..off,saracutul Matei,o tine dintr-o cazatura intr-alta.. sa treaca repede!
Flobaby..multa sanatate Mariei si sa scada febra cat mai repede.Incearca sa ii dai lichide cu lingurita sau seringa.Macar stii ca bea cat de cat!
OTILIA..si eu ii dau lui Darius sa roada la coltul de paine cat stam noi la cina.Si ziua daca termina de papat mancarica lui si noi nu am terminat de mancat,asa isi face de lucru si mancam linistiti!
Ganesha..suntem bine,multumim de intrebare,dar fara prea mult de calc,ieri!baiatul sa treaca maraiala si sa te poti odihni si tu putin!
Dici..felicitari baiatului pt cei 2 dintisori!sa treaca durerea de la cazatura si mai ales il certam un pic ca sa doarma mai bine si sa o lase si pe mami sa se odihneasca!
Philip..multumim!
Strunfita..
Anda_magda..multumim!

In rest sa ne laudam si noi un pic cu cateva progrese:din pozitia de 4 labute se da inapoi pana se ridica in fundulet,daca ii cer jucaria sau ceva ce are langa el,mi le da in mana,daca aude muzica canta si da din picior!Mesteca destul de bine mancarica(ca nu ii mai dau chiar piure fin),plus paine,sticksuri...I-am dat si eu pufuleti si papa singurel!EEii,cam atat ca nu imi mai amintesc mai mult de moment!Aaaaaa...si musca tot ce prinde...si mai ales pe noi!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput